CRYSTAL BOHEMIA CUP - přehled

Tradiční novoroční mládežnický turnaj pořádaný naší Akademií pro kategorii kadetů U17, případně juniorů U19. V lednu roku 2020 proběhl už 9.ročník tohoto nejlépe obsazeného mezinárodního mládežnického turnaje v ČR. Chcete-li znát výsledky všech předcházejících turnajů, kdo byl MVP, kdo byl vybrán do ideální pětky a jaké bylo pořadí jednotlivých týmů, zde nabízíme přehled.

Jednotlivé ročníky:


1.ročník - 2012

(28.12. - 30.12.2011)

Týmy: BCM Nymburk U19, Česko U17, Maďarsko U18 , Sokol Pražský U19

Konečné pořadí:
1. BCM Nymburk U19 (3/0)
2. Česko U17 (2/1)
3. Maďarsko U18 (1/2)
4. Sokol Pražský U19 (0/3)

MVP: Eddi Jurjevič (BCM Nymburk)
Nejlepší střelec: Martin Peterka (Česko) - 55 bodů
Nejlepší doskakovač: Martin Peterka (Česko) - 25 doskoků

All Star team:
Radovan Kouřil, Martin Peterka (oba Česko), Jakub Tomášek, Eddi Jurjevič (oba BCM Nymburk), Zoltán Perl (Maďarsko)

Přehled výsledků:

* Středa 28.12.2011
Česko U 17 - BCM Nymburk U19 81:85 (26:18, 43:44, 64:66)
Sokol Pražský U19 - Maďarsko U18 59:63 (17:14, 35:31, 45:48)

* Čtvrtek 29.12.2011
BCM Nymburk U19 - Maďarsko U18 70:69 (20:15, 39:32, 51:51)
Česko U17 - Sokol Pražský U19 85:60 (19:17, 47:32, 58:46)

* Pátek 30.12.2011
Česko U17 - Maďarsko U18 83:53 (28:10, 39:25, 51:38)
BCM Nymburk U19 - Sokol Pražský U19 62:56 (17:13, 31:30, 43:43)


2. ročník - 2013

(4.1. - 6.1.2013)


Týmy: USK Future Stars Praha U18, BCM Nymburk U18, reprezentace Japonska U16, reprezentace ČR U16

Konečné pořadí:
1. USK Future Stars Praha U18 (3/0)
2. BCM Nymburk U18 (2/1)
3. reprezentace Japonska U16 (1/2)
4. reprezentace ČR U16 (0/3)

MVP: Vlado NEMČOK (USK Future Stars Praha)
Nejlepší střelec: Matěj SVOBODA (BCM NBK) – 65 bodů
Nejlépe doskakující hráč: Dominik HEINZL (BCM NBK) 40 doskoků
All Star team:
Vlado NEMČOK (USK Future Stars Praha), Vít ŠMERDA (repre ČR U16), Maki HAYATO (Japonsko U16), Matěj SVOBODA (BCM Nymburk), Dominik HEINZL (BCM Nymburk)

Přehled výsledků:

* Pátek 4.1.2013
BCM Nymburk U18 - Výběr ČR U16 91:81
Future Stars USK Praha U18 - Reprezentace Japonska U16 75:42

* Sobota 5.1.2013
BCM Nymburk U 18 - Japonsko U16 84:42
FS USK Praha U18 - Česká republika U16 59:76

* Neděle 6.1.2013
FS USK Praha U18 - BCM Nymburk U18 86:72
Česká republika U16 - Japonsko U16 68:78


3.ročník - 2014

(3.1. - 5.1.2014)

Týmy: BCM Nymburk U18, reprezentace Japonska U16, reprezentace Maďarska U16, reprezentace ČR U16

Konečné pořadí:
1. BCM Nymburk U18 (3/0)
2. Maďarsko U16 (2/1)
3. Japonsko U16 (1/2)
4. Česká republika U16 (0/3)

MVP: Matěj Svoboda - BCM Nymburk
Nejlepší střelec: Matěj Svoboda – BCM Nymburk (82 bodů)
Nejlepší doskakovač: Gábor Rudner - Maďarsko (32 doskoků)
All Star team:
Tomoya Yanagawa (Japonsko), Chester Lewis (Maďarsko), Jozef Senohradský (BCM Nymburk), Matěj Svoboda (BCM Nymburk), Michael Hartig (Česko)

Přehled výsledků:

* Pátek 3. 1. 2014
15:00 BCM Nymburk U18 – ČR U16 99 : 65
17:30 Japonsko U16 – Maďarsko U16 51 : 91

* Sobota 4. 1. 2014
16:00 Maďarsko U16 – BCM Nymburk U18 72 : 88
18:30 ČR U16 – Japonsko U16 75 : 78

* Neděle 5. 1. 2014
10:00 BCM Nymburk U18 – Japonsko U16 80 : 57
12:30 Maďarsko U16 – ČR U16 88 : 80


4. ročník - 2015

(2.1. - 4.1.2013)

Týmy: BA Nymburk U17, reprezentace Slovenska U17, reprezentace ČR U17, JBC Brno U17

Konečné pořadí:
1. Česká republika (2/1 = skóre +7)
2. Slovensko (2/1 = skóre +1)
3. NBK BA Nymburk (2/1 = skóre -8)
4. JBC Brno (0/3)

MVP: František Váňa (Česká republika)
Nejlepší střelec: Áron Čavoj (Slovensko) - 37 bodů
Nejlépe doskakující hráč: Lukáš Nečas (NBK BA Nymburk) - 22 doskoků
All Star team:
Eduard Kotásek (NBK BA Nymburk) , Marek Ivan (Slovensko), František Váňa (Česká republika), Michael Hartig (Česká republika) , Milan Szábo (Slovensko)

Přehled výsledků:

* Pátek 2.1.2015
JBC Brno – Slovensko 53 : 71
NBK BA Nymburk – Česká republika 59 : 57

* Sobota 3.1.2015
Slovensko – NBK BA Nymburk 83 : 73
Česká republika – JBC Brno 83 : 56

* Neděle 4.1.2015
Česká republika – Slovensko 70 : 61
NBK BA Nymburk – JBC Brno 65 : 62


5. ročník - 2016

(2.1. - 4.1.2016)

Týmy: NBK BA Nymburk U17, reprezentace Slovenska U17, reprezentace ČR U17 a BK JIP Pardubice

Konečné pořadí:
1. Slovenská republika (3/0)
2. Česká republika (2/1)
3. BK Synthesia Pardubice (1/2)
4. BA Nymburk (0/3)

MVP: Jakub Kádaši (SR)
Nejlepší střelec: Jakub Kádaši - 42 bodů
Nejlépe doskakující hráč: Ondřej Výcha (PCE) - 34 doskoků
All Star team:
Marek Welsch (ČR), David Javorský (SR), Jakub Slavík (ČR), Michal Svoboda (PCE), Jakub Kádaši (SR)

Přehled výsledků:

* Sobota 2.1.2016
Slovenská Republika – BK Synthesia Pardubice 81:45
Česká Republika - BA Nymburk 81:57

* Neděle 3.1.2016
Česká republika U17 – BK Synthesia Pardubice 72:67
Slovenská republika U17 – BA Nymburk U17 74:51

* Pondělí 4.1.2016
Česká Republika U17 – Slovenská Republika U17 65:68
BA Nymburk U17 – BK Synthesia Pardubice U17 53:62


6. ročník - 2017

(3.1. - 5.1.2017)

Týmy: BA Nymburk U17, reprezentace Japonska U17, reprezentace ČR U17 a ASE Paks

Konečné pořadí:
1. Česko (3/0)
2. BA Nymburk (2/1)
3. Japonsko (1/2)
4. ASE Paks (0/3)

MVP: Lukáš Kovář (ČR/BA)
Nejlepší střelec: Miroslav Kulich
Nejlépe doskakující hráč: neurčeno
All Star team:
Jiří Šícha (ČR), Chikara Tanaka (JAP), Vojtěch Vejvar (BA), Jakub Čejka (ČR) a Miroslav Kulich (BA)

Přehled výsledků:

* Úterý 3.1.2017
Česká republika U16 - Japonsko U16 76:70
BA Nymburk : ASE Paks 83:50

* Neděle 3.1.2017
Japonsko U16 : Atomerömü Paks 79:67
BA Nymburk - Česká republika U16 57:95

* Pondělí 4.1.2017
ASE Paks : Česká Republika 31:117
BA Nymburk - Japonsko 74:71


7. ročník - 2018

(3.1. - 5.1.2018)

Týmy: BA Nymburk U17, reprezentace Japonska U16, reprezentace ČR U17 a USK Praha U17

Konečné pořadí:
1. Japonsko (3/0)
2. Česká republika (2/1)
3. BA Nymburk (1/2)
4. USK Praha (0/3)

MVP: Chikara Tanaka (JAP)
Nejlepší střelec: Keisei Tominaga (JAP)
Nejlépe doskakující hráč: neurčeno
All Star team:
Keisei Tominaga (JAP), Martin Holoubek (BA), Chikara Tanaka (JAP), Vojtěch Sýkora (ČR), Nikolaos Noumeros (ČR)

Přehled výsledků:

* Čtvrtek 4.1.2018
ČR - USK Praha 71:58
BA Nymburk - Japonsko 61:83

* Pátek 5.1.2018
USK Praha - BA Nymburk 48:58
Japonsko - ČR 82:72

* Sobota 6.1.2018
BA Nymburk - ČR 58:101
Japonsko - USK Praha 99:35


8. ročník - 2019

(2.1. - 5.1.2019)

Týmy: BA Nymburk U17, Japonsko U16, Česko U17, Slovensko U17, Brose Baskets Bamberg Youngsters a MBC Junior Sixers Weissenfels

Konečné pořadí:
1. Japonsko U16
2. BA Nymburk U17
3. Česko U17
4. Brose Baskets Bamberg Youngsters
5. MBC Junior Sixers Weissenfels
6. Slovensko U17

MVP: Junpei Iwashita (Japonsko)
Nejlepší střelec: Juraj Valentíny (BA Nymburk)
Nejlépe doskakující hráč: neurčeno
All Star team:
Miles Osei (Bamberg), Junpei Iwashita (JAP), Ibu Yamazaki (JAP), Vladimír Vondra (ČR) a Filip Kábrt (BA Nymburk)

Přehled výsledků:

* Středa 2.1.2019
BA Nymburk - Japonsko 96 - 81
Česko : Brose Bamberg Youngsters 91:57

* Čtvrtek 3.1.2019
Japonsko : MBC Junior Sixers 79:61
Česko : Slovensko 80:59
BA Nymburk : MBC Juniors Sixers skončilo výsledkem 75:78
Slovensko - Brose Bamberg Youngster 62:78

* Pátek 4.1.2019
Slovensko : MBC Weissenfels 63:71
Japonsko : Česko 79:77
BA Nymburk : Brose Baskets Youngsters 71:46

* Sobota 5.1.2019
MBC Junior Sixers : Slovensko 72:58
Česko : Brose Bamberg Younsters 85:68
BA Nymburk : Japonsko 61:100


9. ročník - 2020

(2.1. - 5.1.2020)

Týmy: BA Nymburk U17, Japonsko U16, Česko U17, Slovensko U18, Brose Baskets Bamberg a Mitteldeutscher BA Weissenfels

Konečné pořadí:
1. Japonsko
2. Slovensko
3. Česko
4. Mitteldeutscher BA Weissenfels
5. Brose Baskets Bamberg
6. BA Nymburk U17

MVP: Junpei Iwashita (Japonsko)
Nejlepší střelec: Partik Pažický (Slovensko)
Nejlépe doskakující hráč: neurčeno
All Star team:
Bruce Kanno (JAP), Junpei Iwashita (JAP), Patrik Pažický (SVK), Daniel Chaban (SVK) a Martin Kheil (ČR)

Přehled výsledků:

skupina A
Japonsko - Brose Bamberg 82:69
Slovensko - Brose Bamberg 82:47
Japonsko - Slovensko 72:58

skupina B
Česko - BA Nymburk 85:49
Mitteldeutscher BA Weissenfels - BA Nymburk 80:57
Česko - Mitteldeutscher BA Weissenfels 97:59

o 5.místo
Brose Bamberg - BA Nymburk 67:56
BA Nymburk - Brose Bamberg 63:69

semifinále
Česko - Slovensko 52:70
Japonsko - Mitteldeutscher BA Weissenfels 103:56

o 3.místo
Česko - Mitteldeutscher BA Weissenfels 59:54

finále
Japonsko - Slovensko 91:84

Poslední zápas

úterý 10.3. - 18:00
Basketball Champions League - 2019/2020
Bandirma
ERA Basketball Nymburk
Titulární partner
Partneři