Příprava

VÝHRA V GENERÁLCE

16. 9. 2023

Basketbalisté Nymburka zakončili přípravu na novou sezonu výhrou a po čtyřech přípravných zápasech jsou tak stoprocentní. Po výhrách nad Slavií, Kolínem a Pardubicemi porazili i polské Gliwice 87:85, když po většinu utkání byli lepším týmem. Zápas se hrál na neutrální půdě v polském Kladsku. Nejlepším střelcem byl Ondřej Sehnal, který se 24 body postaral o nejlepší nymburský výkon v přípravě.

Nymburk do utkání vstoupil trochu vlažně, ale postupně se rozehrál a velkou část první půle hrál dobrý basketbal a dostal se i do dvanáctibodového vedení. Poločasová přestávka ale vyvedla český tým z rytmu a Gliwicím se povedlo vrátit do hry. Za stavu 61:60 trefili Peter Kováčik a Ondřej Sehnal důležité trojky a Nymburk opět odskočil.

V koncovce už to vypadalo na klidnou výhru, ale přišla ztráta, Luboš Kovář tvrdě zastavil nájezd soupeře, což rozhodčí posoudili jako úmyslný faul a Gliwice ucítily šanci. V posledních vteřinách ještě měly útok na srovnání skóre, ale Nymburk výhru ubránil.

GTK Gliwice - ERA Basketbal Nymburk 85:87 (19:25, 22:26, 22:17, 22:19)

Nejvíce bodů: McEwen 24, Price 21, Laksa 15 - Sehnal 24, Gordon 11, Svejcar 10, Kovář 9, Kříž a Bell po 7, Mathon a Kováčik po 6, Bohačík 3, Rylich a Tůma po 2.

Ondřej Sehnal (hráč Nymburka): "V přípravě se nám zvyšovala kvalita soupeřů. Zhruba 30 minut jsme hráli velmi dobrý basket, ale musíme se vyvarovat hluchých pasáží, kdy nehrajeme naší hru. Když už to bylo o deset bodů, tak jsme je zas pustili do hry. Ve třetí čtvrtině jsme se dlouho dostávali do tempa, ale dokázali jsme se zvednout a hrát naší hru. Mě osobně nový systém sedí. Snad budu schopný takový výkon zopakovat častěji. Hlavní je ale týmová hra a v přípravě jsme z tohoto pohledu předváděli dobrý basketbal, jen se musíme vyvarovat těch hluchých míst. Byla to dost specifická příprava, protože jsme měli dost zraněných a museli jsme to dost lepit i v trénincích, takže budeme potřebovat ještě první zápasy v lize, abychom se před poháry sehráli. Ale určitě chceme do ligy vstoupit tak, abychom všem ukázali, že jsme zpátky."

úterý 22.10. - 18:30