Soutěže FIBA 2001-2007

FIBA

Nymburk se do evropských pohárů zapojil už ve svém druhém roce působení v nejvyšší české soutěži (sezona 2001/02). Nejprve spojil své síly se Spartou a společný tým ECM Prague přivedl do Nymburka první klubový mezinárodní zápas v rámci Severské ligy NEBL. Povedl se postup do druhé fáze ligy, ale pak už pouť basketbalovou Evropou skončila.

Ovšem už v sezoně 2003/2003 se nymburští postavili na vlastní nohy. V poháru FIBA Challenge Cup se ještě nedalo lákat na slavné a známé soupeře, ale zkušenosti byly k nezaplacení. Nymburk se v základní skupině utkal s norským Asker Aliens, německým Bayerem Leverkusem a maďarským Klima Vill Kapošvár. Bilance 3:3 na další postup nestačila.

O rok později (sezona 2003/04) účast ve FIBA Euroupu znamenala pro Nymburk už 14 kvalitních zápasů s týmy jako Dynamo Moskva, Ironi Naharyia a také první výhry nad francouzským Nancy nebo řeckým Marrousi Atheny. Nový formát přinesl skupinu o osmi týmech, ve kterých Nymburk 6 zápasů vyhrál a to stačilo jen na 5. místo ve skupině bez postupu dál.

Jako nový mistr České republiky se Nymburk v sezoně 2004/05 zapojil do FIBA Europe League a to přineslo zase zajímavější soupeře i cenné výhry. Na Nymburk nestačil UNICS Kazaň nebo Hapoel Elyon a radost přineslo i vítězství nad tureckým Fenerbahce Istanbul. Bilance 7:5 posunula Nymburk mezi posledních 16 týmů. Ve vyřazovacích bojích však nestačil na ruské Dynamo Petrohrad a po dvou těsných prohrách (93:101 a 86:90) skočil. V této sezoně zaujme především zápas proti BC Kyjev, kde se o tříbodové prohře Nymburka rozhodlo až ve čtvrtém prodloužení. Před tím, ani od té doby hráči Nymburka nikdy nesehráli tak dlouhý nebo delší zápas.

Ještě v dalších dvou letech se Nymburk utkával s evropskými týmy v rámci FIBA EuroCup. V sezoně 2005/06 ve čtyřčlenné základní skupině zvítězil v obou zápasech nad Swans Gmunden a Ironi Nahariya a dvakrát prohrál s Chimki Moskva. To stačilo na postup do druhé fáze. Na domácí palubovce prohrál s Dynamem Petrohrad a porazil BC Kyjev a Fenerbahce Istanbul, ale protože všechny venkovní zápasy prohrál, na postup do vyřazovacích bojů to nestačilo.

V sezoně 2006/07 vyrovnaná bilance výher a proher však nestačila na postup ze základní skupiny. Ani vítězství nad Vojvodinou Novi Sad (2x) a Maroussi Athény nevyvážily dvě prohry s ASK Riga a jednu s Maroussi Athény a výkony posadily Nymburk na 3. místo ve skupině bez postupu.

Sezona 2001/02

NEBL

Severská liga soutěž společného týmu Nymburka a Sparty Praha pod názvem ECM Praha

14 zápasů – bilance 7/7 – skóre 1.242 : 1.242

17.11.2004 – nejdelší zápas - 60 minut čistého času – hrála se 4 prodloužení, Nymburkl – Kyjev 122:125