109:51

28:7, 23:17, 32:15, 26:12

ERA Basketball Nymburk — SK Slavia Praha

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Shumate 20, Bishop 19, Rylich 13, Bohačík 12, Mikyska 10, Brown 8, Birts a Tůma po 6, Stanko 5, Sehnal 5 +10 asistencí, Kříž 3, Kováčik 2 - Bonner 16, Svoboda 12, Mrázek 7. TH: 11/9 - 11/9. Trojky: 16:6. Doskoky: 44:27. Fauly: 14:15. Zisky: 11:10. Ztráty: 15:23. Asistence: 32:14.

Basketbalisté Nymburka podruhé během přípravy pokořili stobodovou hranici, když doma přehráli pražskou Slavii 109:51. pomohli si mimo jiné 16 trojkami se skvělou úspěšností 52 procent. Nejlepším střelcem byl JT Shumate s 20 body, Christian Bishop přidal 19 bodů. Pro Nymburk to už byla šestá výhra v přípravě.

Nymburk hned na začátku zápasu šňůrou 13:0 stanovil tempo zápasu a už na začátku druhé čtvrtiny vedl o 28 bodů. Velmi dobře hrál celý tým, spolupracoval a rozehrávači kreativně rozdávali míče. Ondřej Sehnal tak nasbíral 10 asistencí a Stephen Brown 8 asistencí.

Poprvé v nymburském dresu nastoupil Thomas Stanko, hráč nymburské akademie, který zapsal i svých prvních pět bodů za áčko. Domácí tým bavil fanoušky pohlednými akcemi. Po nahození zasmečovali Bishop se Shumatem a vrcholem byla trefa Browna s klaksonem třetí čtvrtiny z poloviny hřiště.

Generálkou Nymburka na novou sezonu bude páteční zápas s polskými Gliwicemi na neutrální půdě v Kladsku.

středa 11.9. - 15:00