středa 4. 9. 2024 od 18:30
67:59

18:21, 23:18, 20:13, 6:7

ERA Basketball Nymburk — Science City Jena

Nejvíce bodů: Bishop 21, Bohačík 10, Tůma 9, Shumate 7, Sehnal a Ceaser po 5, Svoboda 4, Brown 3, Mikyska 2, Kříž 1, Rylich a Kováčik po 0 - Bank 13, Christen 10, Moore 8. TH: 22/11 - 23/15. Trojky: 6:10. Doskoky: 37:33. Fauly: 23:27. Zisky: 7:5. Ztráty: 12:15. Asistence: 11:10. Utkání zkráceno na 35 minut.

Basketbalisté Nymburka vyhráli i čtvrté přípravné utkání na novou sezonu. Na herním soustředění v Karlových Varech udolali Jenu 67:59. Německý druholigový tým byl dlouho vyrovnaným soupeřem a jako první v přípravě Nymburk řádně prověřil zejména svou fyzickou hrou. Ve druhé půli ale český mistr rozhodl šňůrou 16:0. Utkání bylo po dohodě trenérů zkráceno na 35 minut.

Jena potvrzovala, že patří k nejlepším týmům druhé ligy. Do souboje s Nymburkem nasadila už i novou posilu Morgana, bývalého MVP bundesligy a hráče, který v roce 2021 dotáhl Karsiyaku do finále Ligy mistrů.

Nymburk však rovněž potvrzoval svou kvalitu a fanoušky ve Varech bavil pohlednými akcemi. Opět byl nejvíce vidět pivot Christian Bishop, který byl nakonec s 21 body nejlepším střelcem zápasu.

Ještě na začátku druhé půle Jena vedla, ale pak Nymburk zavelel k náporu a šňůrou 16:0 získal vedení 60:47. Jelikož při vysoké teplotě v hale bylo nutné palubovku často vytírat, s čímž velmi dobře pomáhala děvčata z místního oddílu Lokomotiva Karlovy Vary, zápas se protahoval. Nakonec trenér Jeny osm minut před koncem přišel s požadavkem utkání o pět minut zkrátit, čemuž Nymburk vyhověl a už si vítězství pohlídal.

V Karlových Varech zůstává Nymburk až do soboty, kdy vyrazí na utkání na palubovku Chemnitzu, šampiona FIBA Europe Cupu.

středa 11.9. - 15:00