pátek 16. 2. 2024 od 19:00
95:82

34:22, 20:19, 24:22, 17:19

ERA Basketball Nymburk — Patrioti Levice

Nejvíce bodů: Gordon 21, Mathon 14, Kříž 13, Bell 11, Bohačík 10, Rylich 9, Sanders 6, Stephens a Tůma po 4, Sehnal 3, Kovář 0 - Wheeler 21, Howard 17, Adaway 15. Fauly: 22:21. TH: 19/13 - 19/13. Trojky: 14:9 Doskoky: 38:37. Ztráty: 12:16. Zisky: 7:4. Asistence: 19:16.

Basketbalisté Nymburka po třech letech získali Český pohár a vůbec poprvé k tomu přidali i Československý pohár. Ve finále Louda Auto FINAL 8 zvítězili nad Patrioty Levice 95:82, když si náskok vypracovali už v úvodních minutách a poté si vedení drželi až do konce. Ty Gordon k tomu přispěl 21 body a byl zvolen MVP finále.

Nymburk jako nejlepší český tým na turnaji měl už před zápasem jisté, že získá pošestnácté český pohár. Ale s tím se nechtěl spokojit a připravil se pořádně na Lavice, které v semifinále přehráli Děčín.

Středočeši na soupeře ze Slovenska vletěli a od úvodních minut si šli za vítězstvím. Jen za prvních šest minut zápasu dali 30 bodů, trefili šest trojek a vypracovali si dvouciferné vedení, které drželi celý zápas.

Levice se však držely v zápase díky svým zahraničním oporám. Zejména Aaron Wheeler dělal Nymburk problémy v útoku i v obraně, kde nasbíral pět bloků. Jenže Nymburk odolal všem snahám soupeře o nápor. Ustál i třetí čtvrtinu, kde ho podržel zejména kapitán Martin Kříž. Levicím se nepovedlo snížit náskok pod deset bodů, naopak ve čtvrté čtvrtině narostla ztráta na 21 bodů a Nymburk už si bez potíží pohlídal triumf a zisk pohárů.

pátek 10.5. - 17:30