sobota 30. 3. 2024 od 17:30
88:83

27:26, 25:21, 17:23, 19:13

BK ARMEX Děčín — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Pomikálek 26, Svoboda 19, Walton 18 - Gordon 20, Stephens a Tůma po 16, Kříž 10, Mathon 9, Sehnal 7, Bell 3, Kovář 2, Rylich 0. Fauly: 23:23. TH: 35/28 - 26/18. Trojky: 8:7. Doskoky: 38:39. Ztráty: 17:16. Zisky: 9:7. Asistence: 20:17.

Basketbalisté Nymburka potvrdili, že se jim v této sezoně nedaří na Severu Čech, a ve 13. kole nadstavby Kooperativa NBL prohráli v Děčíně 83:88. Na hřišti Válečníků tak prohráli už počtvrté za sebou. Výraznou měrou k tomu přispěl kapitán Děčína Tomáš Pomikálek, který proti svému bývalému týmu nastřílel 26 bodů.

Nymburku se podobně jako v minulém utkání s Brnem nepovedl začátek a rychle prohrával o 13 bodů. Ale ještě v první čtvrtině se vzchopil a šňůrou 20:6 skóre otočil. Výrazně k tomu pomohli Ty Gordon a Jakub Tůma, který nakonec nastřílel 16 bodů a odehrál tak jeden ze svých nejlepších zápasů v dresu Nymburka.

Od druhé čtvrtiny se oba celky přetahovaly o vedení a na hřišti se odehrála velká bitva plná fyzických soubojů i krvavých šrámů.

V poslední čtvrtině se ale Nymburku přestalo dařit v útoku, navíc v klíčovou chvíli dovolil soupeři pár útočných doskoků a Děčín nakonec vyrovnané utkání urval na svou stranu. Výhrou si tak potvrdil čtvrté místo v tabulce.

Francesco Tabellini (trenér Nymburka): „V Děčíně se z mnoha důvodů nehraje snadno a z celkového pohledu jsme s nimi dnes bojovali dobře. Bohužel jsme měli špatný přístup k začátku zápasu, kdy jsme nebyli přesní v obraně a nebyli jsme tak tvrdí v bedně. Ztráceli jsme míče. Ale díky touze a nasazení jsme se rychle vrátili zpět do hry. Náš útok v první půli nebyl dobrý, ve druhé půli to bylo lepší, ale v rozhodující chvíli jsme minuli otevřené pozice a nebyli jsme tak přesní. Také jsme nebyli tak tvrdí v obraně. Soupeř hrál dnes velmi dobře a my bychom museli zahrát nejlépe, jak umíme, abychom je porazili. Ale z pohledu bojovnosti to dnes bylo mnohem lepší než minulý zápas, který jsme tu sehráli. Jakub Tůma nám hodně pomohl, když jsme v útoku měli problémy. Ve druhé půli jsme ale potřebovali být silní na doskoku a hrát více fyzicky, proto jsem vsadil na jiné hráče."

Jakub Tůma (hráč Nymburka): „Naše začátku poslední dobou nejsou takové, jak si to představujeme a musíme to zbytečně dotahovat. To si musíme v play off pohlídat. Polovinu bodů v první půli jsme dostali z protiútoku a to je strašně moc a ovlivnilo to ten zápas. Přitom jsme se na to upozorňovali a chtěli jsme si to pohlídat. Jenže jsme dělali zbytečné ztráty. Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoci v útoku, v jednu chvíli mě spoluhráči hodně hledali. Mám pokyn nebát se a střílet, tak se to snažím plnit. Na konci nám chyběli nějaké trestné hody, také jsme si měli více pohlídat doskok a lépe si připravit střely. Hlavně to ale bylo o obraně, že jsme na konci limitu jim dovolili doskočit, místo toho, abychom šli rychle dopředu. Všichni v lize mají proti Nymburku si něco dokázat a mají velkou motivaci a hrají proti nám svá nejlepší utkání a to platí i pro Děčín. Zápas už měl takovou play off atmosféru, takže to pro nás byla dobrá příprava.“