89:83

30:24, 17:18, 20:27, 22:14

ERA Basketball Nymburk — SLUNETA Ústí nad Labem

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Sehnal 29, Bohačík 20, Mathon 10, Bell 8, Kříž a Tůma po 6, Rylich 5, Collins 0 - Nichols 22, Pecka 16, Karlovský 12. Fauly: 27:21. TH: 25/16 - 36/28. Trojky: 9:7. Doskoky: 33:36. Ztráty: 13:16. Zisky: 8:9. Asistence: 13:14.

Basketbalisté Nymburka po dvou letech zvítězili v základní části Kooperativa NBL. První místo uhájili zásluhou výhry 89:83 v posledním kole doma nad Slunetou Ústí nad Labem a díky lepším vzájemným zápasům a skóre zůstali první před Opavou, která vyhrála v Děčíně 81:78. Nymburk dnes táhl Ondřej Sehnal, který si 29 body vyrovnal své osobní maximum v NBL. Jaromír Bohačík přidal 20 bodů.

Nymburk nastoupil bez dvou klíčových střelců Spencera Svejcara a Tye Gordona, jehož ze hry na poslední chvíli vyřadil poraněný kotník. I tak ale domácí začali proti Slunetě velmi dobře a brzy vedli 18:8. Jenže hosté se rychle oklepali a šňůrou 10:0 se vrátili do zápasu. Nymburk si pak udržoval jen těsné vedení.

Před poločasem to bylo jen o dva body, jenže poslední akci si vzal Sehnal a košem s faulem se nastartoval k velmi dobrému druhému poločasu. Do něj vstoupil dvěma koši, další dva přidal Bohačík a rázem to bylo o 13 bodů. Jenže ústí se znovu udrželo, když se kromě Nicholse dařilo i Peckovi a také náhradníkovi Karlovskému. Před koncem třetí čtvrtiny šli dokonce hosté do čtyřbodového vedení.

klíčové byly dvě trojky Sehnala, který pět minut před koncem otočil ze 72:73 na 78:73. A když se pak hosté dvě minuty před koncem znovu dostali na rozdíl jediného bodu, byl to opět Sehnal, kdo trefil trojku a dal domácím klid do koncovky.

Ohlasy trenérů

Francesco Tabellini (trenér Nymburka): „Dnes jsme nehráli náš nejlepší zápas, o to je ta výhra cennější. Zakončili jsme tak základní část na prvním místě. To není něco, co bychom měli teď slavit, ale je to určitý úspěch, kterého jsme společně dosáhli a kterého si můžeme vážit a ocenit ho. Druhé věci, které si dnes cením, je to, že jsme dokázali zvládnout zápas, ve kterém se nám nedařilo a ve kterém jsme se potýkali s frustrací a emocemi. To se nám v této sezoně zatím moc nedařilo. Většinou, když se nám nedařilo, tak jsme podlehli frustraci a neuměli jsme se s tím vyrovnat. Dnes jsme na to byli připraveni, protože Ústí je dobrý tým a už nás jednou porazilo. Poučili jsme se a vyhráli jsme, i když to od nás nebylo herně ono. Ondřej Sehnal je pravý basketbalista. Není to jen hráč, který si chodí zahrát. Ondřej má velký charakter a nechce prohrávat. Takže mě je dnešní výkon nepřekvapil. Odvedl opravdu dobrou práci. Cítil, že dnes tým potřebuje, aby netvořil pro ostatní, ale vzal to na sebe. byl schopný se trefovat i chodit si pro fauly.“

Ondřej Sehnal (hráč Nymburka): „Dnešní výhra byla pro nás všechny důležitá, abychom po základní části byli zase první a ne jako v minulé sezoně. Předvedený výkon nebyl nejlepší. Chyběl nám Ty Gordon, který je pro tým podstatný. Dostali jsme 83 bodů, což je více, než jsme zvyklí. Musíme se rychle dát do kupy a ve středu předvést mnohem lepší výkon. V tomto zápase i díky absenci Gordona jsem měl více minut, vícekrát jsem měl míč v ruce. Ani jsem nevnímal, že jsem vyrovnal svůj ligový rekord a ani nevím, jak ty body přišly. Byl jsem v transu. Prostě jsem chtěl za každou cenu dneska vyhrát. Hodně mi pomohl Jarda (Bohačík), který to vzal na sebe, když jsem toho měl plné kecky. I on předvedl výborný výkon, také Suk (Mathon) hrál výborně. Na konci prvního poločasu se povedlo obrat Lamba (Autreyho) a to mě trochu nastartovalo. Měl jsem strach, aby mě to nestrhlo moc. Důležité bylo, že jsme zvládli konec zápasu. Myslím, že v české lize jsme hodně koncovek už prohráli. Mentálně bylo pro nás cenné, že jsme koncovku dokázali zvládnout. V posledních třech, čtyřech minutách jsme měli rozhodující obranné doskoky, dali jsme nějaké koše, dávali jsme šestky a to všechno je pro sebevědomí týmu důležité. Teď na to musíme navázat. Ve středu nás čeká důležitý zápas, ale já věřím, že nám síly nebudou chybět. Zítra máme den volna, v pondělí se dáme do pořádku, v úterý se začneme připravovat na Zaragozu. Je to zápas „o všechno“. Získáme-li třetí výhru, bude šance na postup mnohem vyšší. Všichni si uvědomujeme, že jsou před námi těžké tři týdny. Každý má své bolístky, které musí vyléčit. Pokud se to podaří, budeme pokračovat v solidních výkonech, které předvádíme.“

Jan Šotnar (trenér Slunety): „V závěru rozhodly střely Ondry Sehnala. Dal v posledních třech minutách tři trojky, přičemž ta poslední byla z kategorie supertěžkých. Ondra je umí proměňovat. Dá se říct, že Ondra dnes udělal, co naši hráči Autrey a Nichols dělají jiným soupeřům. Jsem relativně hrdý na náš tým, jak jsme v Nymburce hráli. Když jsme viděli, že není v dresu Gordon a Svejcar, řekli jsme si, že nejedeme do Nymburka jen „odehrát“ zápas. Byli jsme v situaci, že tady dnes můžeme vyhrát. Nemyslím si, že všichni hráči našeho týmu tomu od první čtvrtiny věřili. Proto jsme v prvním poločase prohrávali. V útoku jsme hráli dobře a v určitých momentech jsme se domácím vyrovnali i v obraně, ačkoliv Nymburk má obranu opravdu skvělou. Chybělo málo k tomu, abychom vyhráli. Možná chyběla jen víra ve vítězství.“

Maishe Dailey (hráč Slunety): „Jsem moc rád, že jsem zpátky v lize a v ústí a že jsem zas zdravý. Ještě mi ale chybí kondička. Možná i to se projevilo na tom, že jsem měl dnes hodně ztrát. To musím zlepšit. Právě naše ztráty pomohly Nymburku zápas rozhodnout. Musíme se více soustředit. Teď začíná nadstavba, kde každý zápas bude hodně vyhrocený a bude třeba, abychom se takových chyb vyvarovali a byli schopni tyto vyrovnané zápasy zvládat.“

úterý 23.4. - 18:00