sobota 6. 1. 2024 od 18:00
83:66

20:19, 23:13, 16:26, 24:8

BK ARMEX Děčín — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Walton 27, Ogundiran 15, Svoboda 12 - Gordon 15, Mathon 13 + 10 doskoků, Svejcar 8, Sehnal 7, Rylich 6, Collins a Kříž po 5, Tůma 4, Bohačík 3, Kovář 0. Fauly: 27:29. TH: 39/31 - 31/16. Trojky: 6:6. Doskoky: 38:35. Ztráty: 17:17. Zisky: 8:9. Asistence: 12:14.

Basketbalisté Nymburka prohráli ve 20. kole Kooperativa NBL na hřišti Děčína 66:83 a znovu klesli v tabulce na druhé místo za Opavu, která zvítězila doma nad Kolínem 89:82. Nymburk prohrál v Děčíně už potřetí za sebou, když se trápil s úspěšností střelby a trefil jen šest z 32 trojek.

Utkání bylo v opačném gardu než ve středu, kdy Nymburk doma porazil Opavu. Děčín nastoupil do utkání extrémně motivovaný a Nymburku trvalo celý poločas, než se vyrovnal s nasazeným limitem tvrdosti a s atmosférou vyprodané haly. Děčínu to pomohlo k dvoucifernému vedení.

Do druhé půle už ale Nymburk nastoupil s výrazně zlepšeným výkonem a šňůrou 11:0 srovnal na 47:47. Pak ale došlo k potyčce mezi Tyem Gordonem a Matějem Svobodou a několik minut se nehrálo. Domácím to pomohlo se udržet v kontaktu.

Pak vzal zápas do svých rukou AJ Walton, který v koncovce třetí čtvrtiny trefil těžkou střelu. Tím se nastartoval a dal 11 bodů Děčína v řadě. Následně po něm převzal štafetu nový hráč Děčína Ogundiran, který dal osm bodů po sobě, a jelikož Nymburk míjel i otevřené střely, domácí znovu odskočili na dvouciferný rozdíl a Nymburk už nedokázal odpovědět.

Francesco Tabellini (trenér Nymburka): „Hráli jsme ve skvělé atmosféře a byla to velká show. Nemohu si stěžovat na přístup mých hráčů. Věděli jsme, že to tu bude těžké i proto, že jsme nechali hodně energie a emocí ve středečním utkání s Opavou. Na to se nám nepovedlo navázat. V první půli jsme nebyli dostatečně dobří a dovolili soupeři odskočit. Pak jsme zařadili vyšší rychlost, zlepšili jsme se, ale chybělo nám i trochu štěstí, když jsme minuli otevřené střely. Soupeř naopak trefil těžké střely, chytil se a zápas dohrával v euforii. My se naopak nechali pohltit frustrací. Chtěl bych ocenit nasazení, které hráči dali do druhé půle, ale potřebujeme mít konzistentní výkon po celých 40 minut a to tam stále není.“

Martin Kříž (hráč Nymburka): „Když má tým úspěšnost z trestných hodů 50 procent a z trojek 18 procent, tak je to těžké. Zvláště když je naše hra založená na trojkové střelbě. Ale to se může stát a měli bychom najít jinou zbraň, což se dnes nepovedlo. Teď se na to detailně podíváme, ale není čas o tom moc přemýšlet, protože nás čeká důležitý zápas ve FIBA Europe Cupu, který bude jedním z nejdůležitějších ve skupině. Rozhodně do té středy chceme jít úplně jinak. Nemohu říci, že by tam od nás nebylo nasazení, ale dělali jsme chyby v obraně. A když nám to nešlo v útoku, tak právě v obraně jsme to měli zvládnout lépe. V jednu chvíli jsme se dotáhli, a pak tam kvůli dohadům byla dlouhá pauza a od té doby se domácí zas chytli, ale horší bylo, že jsme tam pak zas udělali chyby, které domácím pomohly.“