pátek 4. 11. 2022 od 17:30
86:97

26:29, 20:21, 18:16, 22:31

NH Ostrava — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Radukič 24, Morgan 22, Majerčák 20 - Klassen 17, Simmons a Kříž po 14, Lockett 13, Ivanauskas 11, Kovář 9, Watson 8, Tůma, Rylich, Palyza po 3, Benda 2. Fauly: 22:20. TH: 18/13 - 18/12. Trojky: 11:9. Doskoky: 34:43. Ztráty: 16:16. Zisky: 8:10. Asistence: 13:21.

Basketbalisté Nymburka zvítězili v 8. kole Kooperativa NBL na hřišti Ostravy 97:86 a před reprezentační pauzou se tak udrželi na vítězné vlně. Dobře hrající domácí ale nedali svou kůži lacino a utkání se zlomilo až po nymburské šňůře 11:0 na začátku poslední čtvrtiny. Nejlepším střelcem Nymburka byl se 17 body Marek Klassen, který přidal i 8 doskoků a 5 asistencí. Na straně domácích byli hned tři střelci s dvacetibodovým přídělem.

Nymburk po těžkém utkání v Lize mistrů a dlouhé cestě do Ostravy očekával, že v hale Tatran ho nebude čekat nic jednoduchého, a to se potvrdilo. Domácí od začátku potvrzovali, že patří k nejlepším týmům na útočné polovině a přesnou střelbou dělali nymburské obraně problémy.

Favorit si ale přesto většinu zápasu držel mírné vedení, když těžil z převahy pod košem a z bodů od hráčů z lavičky, která přehrála tu domácí 42:9. Ostrava se ale nadále držela díky velmi dobře hrajícímu Majerčákovi, přesné ruce Morgana a důrazu Radukiče, kteří dohromady dali 66 z 86 bodů Ostravy,

Do poslední čtvrtiny tak šel Nymburk s náskokem jen dvou bodů, ale pak ukázal svou sílu. Závěrečnou desetiminutovku načal šňůrou 11:0 a pak už měl zápas pod kontrolou. Na šňůře se podíleli Benda, Lockett, Klassen trojkou, znovu Lockett a Kovář.

Velmi dobrý zápas hrál zejména Lockett, který skvěle bránil a ukazoval velkou bojovnost. Byl i blízko možná nejhezčí akci sezony, když po brejku zkoušel opravdu důrazný smeč, ale kvůli faulu nedostal míč do obroučky.

Ladislav Sokolovský (trenér Nymburka): „Věděli jsme, že nás tu nebude čekat nic lehkého. Do ideální formy nám ještě pořád něco chybí. Dnes jsme nedokázali pokrýt zejména tři klíčové hráče Ostravy, ačkoli jsme se na ně připravovali. Na to se musíme příště ještě více soustředit. Když dokážeme v Lize mistrů zastavit klíčové hráče s kvalitou Euroligy, tak by to mělo jít i v Ostravě. Ale nelze vytknout hráčům velká bojovnost. Šli jsme si za vítězstvím, většinu zápasu jsme vedli, i když ne o moc. Líbilo se mi tempo, ve kterém jsme hráli. To nám pomohlo i při tom nástupu do poslední čtvrtiny, kdy jsme dali nějaké lehčí koše. Celkem jsme dali 97 bodů, přestože naše úspěšnost nebyla nijak zázračná. To je také pozitivní. Teď bude čas pracovat na obraně a postupném útoku. Luboš Kovář (hráč Nymburka): „Jeli jsme sem s tím, že to bude těžký zápas a to se potvrdilo. Ostrava v první půli trefovala i těžké střely a bylo vidět, že si domácí věří do útoku. Ve druhé půli jsme ale zabrali a rozhodla ta šňůra 11:0 na začátku poslední čtvrtiny, kdy jsme byli hodně koncentrovaní. Taková šňůra vždy hodně pomůže. Takové úseky vyhrávají zápas.

sobota 6.4. - 18:00