sobota 22. 10. 2022 od 18:00
80:71

27:18, 15:22, 22:12, 16:19

SK Slavia Praha — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Dworsky 21, Kheil 18, Jelínek 8 - Lockett 16, Ivanauskas a Palyza po 10, Klassen 9, Benda 7, Watson, Simmons a Tůma po 5, Kovář a Kříž po 2. Fauly: 22:21. TH: 18/12 - 24:19. Trojky: 10:4. Doskoky: 36:42. Ztráty: 12:11. Zisky: 6:6. Asistence: 18:10.

Basketbalisté Nymburka v 6. kole Kooperativa NBL selhali na hřišti Slavie a po matném výkonu prohráli s nováčkem 71:80. Obhájce titulu prohrával už o 17 bodů, v závěru sice zabojoval a snížil na čtyři body, ale druhou porážku v sezoně neodvrátil. Slavia tak vyhrála i třetí domácí utkání v sezoně. Nejlepším hráčem Nymburka byl s 16 body a 11 doskoky Eric Lockett.

Nymburk se chtěl právě na Slavii odrazit k lepším výkonům a výsledkům, ale opak byl pravdou. nadšeně hrající domácí se hned chytli úspěšnými střelami z dálky a už v první čtvrtině si proti malátnému soupeři vytvořili dvouciferný náskok.

Teprve pak se hosté probudili, když je nastartoval bojovně hrající Lockett. Ve druhé čtvrtině se tak povedlo otočit skóre na 35:34, ale místo toho, aby získal Nymburk zápas pod svou kontrolu, znovu dovolil domácím ve třetí čtvrtině odskočit díky přesným střelám mládežnického reprezentanta Martina Kheila, který hrál zatím nejlepší zápas mezi dospělými.

Nymburk si vykopal propast, ze které se ještě pokusil v poslední pětiminutovce vyhrabat agresivní obranou po celém hřišti, což neslo své ovoce. Slavia se začala soustředit na uhájení vedení, Nymburk se šňůrou 10:0 dostal na dostřel, ale koncovku Slavia vedená na hřišti bývalým kapitánem Nymburka Pavlem Pumprlou zkušeně zvládla a bouřlivě slavila vítězství.

Roberts Štelmahers (trenér Nymburka): „Chci se omluvit fanouškům a sponzorům. Je to opravdu ostuda. Se vším respektem k soupeři, který dnes hrál opravdu dobře, bojoval a zasloužil si vyhrát, ale náš výkon si zaslouží veškerou kritiku. Já za to beru plnou odpovědnost, asi jsem udělal něco špatně. Rozhodně máme na to, abychom hráli lépe.“

Martin Kříž (hráč Nymburka): „Se vším respektem ke Slavii nevím, jak víc se můžeme cítit trapně. je to obrovská ostuda a neomluvitelné, co jsme předváděli na hřišti. Ano, nepadlo nám, na to s ale nerad vymlouvám. Musíme najít jiný způsob, jak dostat míč do koše. Nechci nic svádět na nikoho, na trenéry, prostě jsme nepředvedli výkon na úrovni, na jaké bychom měli být a jsme schopni být. Třeba v obraně jeden na jednoho dnes každý z nás udělal chybu, kterou bychom dělat rozhodně neměli ani v dorostu. Budu se teď asi stydět vyjít na ulici. Se vším respektem ke Slavii, která předvedla excelentní výkon, tak je to nováček ligy, my jsme osmnáctinásobní šampioni a podle toho by to mělo vypadat. Dnes to tak rozhodně nevypadalo. Nevím, jestli jsme se ve svém basketbalovém životě někdy cítil takhle trapně. Budeme mít co dělat, abychom to odčinili a mohli se sami sobě podívat do očí. Teď je třeba se omluvit našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a všem, kteří se na to dívali. Doufám, že něco takového se nebude už nikdy opakovat.“

pátek 19.4. - 18:00

pondělí 22.4. - 18:00