64:102

11:27, 26:22, 13:27, 14:26

SLUNETA Ústí nad Labem — ERA Basketball Nymburk

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Joseph, Spencer a Autrey po 11 - Hruban 22, Routt 16, Harding 15, Ross 12, Benda a Palyza po 8, Rylich 7, Kříž 5, Tůma 3, Váňa, Gak a Kovář po 2. Fauly: 22:28. TH: 37/27 - 24/19. Trojky: 5:5. Doskoky: 29:40. Ztráty: 24:13. Zisky: 5:8. Asistence: 9:24. Konečný stav série: 0:4.

Basketbalisté Nymburka si opět zahrají ve finále Kooperativa NBL. Ve čtvrtém semifinále na hřišti Slunety Ústí nad Labem jasně dominoval a vyhrál 102:64. Celou sérii tak ovládl 4:0 na zápasy a může se těšit na boje o titul. O ten si zahraje už podevatenácté za sebou. Soupeřem mu bude vítěz mezi Opavou a Brnem, přičemž Opava vede 3:1 na zápasy.

Nymburk od úvodních minut ukazoval, že si přijel do ústí pro postup. Do zápasu vstoupil šňůrou 14:0 a Ústí působilo odevzdaným dojmem. Jenže ve druhé čtvrtiny začali hosté kupit chyby, domácí se chytli v útoku, probrali se i fanoušci a náskok Nymburka 22 bodů se povedlo stáhnout na deset bodů.

Do druhé půle ale už Nymburk nastoupil opět plně koncentrován a pod taktovkou kapitána Vojty Hrubana rychle získal dvacetibodové vedení zpět, čímž zlomil odpor domácích.

Nymburk stejně jako celou sérii těžil z velké převahy pod košem, kde dnes soupeře přehrál na body 52:16. A 34 bodů dali hosté po ztrátách soupeře.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body Vojtěch Hruban. Logan Routt přidal 16 bodů za 16 odehraných minut. Jerrick Harding dal 15 bodů. Na straně Ústí nedal nikdo více než 11 bodů.

Ohlasy trenérů

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): „Důležitý dnes byl začátek utkání, který se nám povedl tak, jak jsme chtěli. V závěru druhé čtvrtiny jsme měli špatné tři minuty, kdy jsme ztratili koncentraci a trochu jsme polevili v nasazení. S tím bojujeme celou sezonu. Ale ve druhém poločase jsme to napravili a už to bylo podle našich představ. Teď nás čeká finále, a pokud v něm budeme hrát jako dnes na začátku a ve druhé půli, tak jsme na něj připraveni. Když jsme koncentrovaní, tak jsme dobří v útoku i v obraně. Musíme si trochu odpočinout a pak se co nejlépe připravit na finále, abychom potvrdili roli favorita. Vypadá to, že budeme hrát s Opavou a bude to zajímavá série. Pro nás to bude výzva hrát proti celku, který nás už porazil. A oni se budou snažit potvrdit svou kvalitu."

Lukáš Palyza (hráč Nymburka): „Jsem rád, že jsme sérii zvládli 4:0 na zápasy, ale i dnes tam byly z naší strany úseky, které nebyly dobré. Vždy, když jsme si vytvořili dvacetibodové vedení, bylo to jako přes kopírák ze včerejška, kdy jsme propadli a vrátili jsme Ústí do hry, což by se nám stávat nemělo. Ve druhé půli už to ale bylo lepší a těší nás, že je nakonec výsledek dnešního zápasu i celé série jednoznačný.“

Vojtěch Hruban (hráč Nymburka): „Sérii jsem zvládli bez větších potíží. Máme, co jsme chtěli, a můžeme jít dál. Ústí to hraje v sedmi lidech a bylo znát, že jim dochází síly a nevydrží s námi hrát celých 40 minut. Uvidíme, koho teď dostaneme do finále. Opava to má dobře rozehrané a asi to dotáhne. Pak by to mohla být zajímavá finálová série. Už nás letos dvakrát porazili, hrají spolu dlouho, ale my víme, že jsme lepší tým a máme jim co vracet. Oni nás porazili ve finále poháru, ale porazit nás v sérii na tři výhry bude daleko těžší. Všichni se na to těšíme, bude to mít náboj, ale věříme si a nikdo z nás nemá pochybnosti. Můžeme jednou prohrát, ale věřím, že to zvládneme.“

čtvrtek 18.4. - 18:00