pátek 22. 4. 2022 od 18:00
70:115

12:32, 18:28, 21:25, 19:30

BK ARMEX Děčín — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Pomikálek 16, Svoboda 15, Osaikhwuwuomwan 10 - Harding 19, Hruban 17, Váňa 16, Kovář 13, Ross 12, Kříž 11, Routt 8, Benda 7, Gak 6, Palyza a Tůma po 3, Rylich 0. Fauly: 30:30. TH: 38/21 - 44/35. Trojky: 5:10. Doskoky: 35:50. Ztráty: 14:9. Zisky: 5:8. Asistence: 17:26. Konečný stav série: 0:4.

Basketbalisté Nymburka jsou prvním semifinalistou Kooperativa NBL. Ve čtvrtém čtvrtfinále zvítězili na palubovce Děčína 115:70 a celou sérii tak vyhráli jasně 4:0 na zápasy. Na svého soupeře si nyní musejí počkat, bude jím nejhůře postavený semifinalista po nadstavbě. V domácím prostředí by se Nymburk měl představit 4. a 5. května.

Nymburk rozhodl duel už v první čtvrtině, kdy nastoupil s dobrou obranou a zároveň přesným útokem a už po deseti minutách měl dvacetibodové vedení, které vzalo domácím poslední naději na zvrat v sérii.

Zejména na zahraničních hráčích Děčína bylo vidět, že už ztratili bojovnost a Nymburk si v klidu navyšoval své vedení, i když trenér Aleksander Sekulič rozložil zátěž mezi celý tým. Lavička Nymburka ale dala více bodů než celý děčínský tým dohromady.

Z lavičky šel do hry tentokráte i MVP sezony Jerrick Harding, kterému stačilo 14 minut, aby byl s 19 body nejlepším střelcem zápasu. Vojtěch Hruban přidal 17 bodů včetně parádního dunku přes obránce. František Váňa dal 16 bodů a Luboš Kovář zapsal double double za 13 bodů a 10 doskoků.

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): „Byla tu skvělá atmosféra a byla zábava tu hrát. My jsme tušili, že Děčín bude chtít na začátku zápasu ukázat, že umí hrát lépe než ve třetím zápase. Byli jsme na to připraveni a sami jsme ukázali naší sílu a kontrolovali jsme zápas od začátku do konce. Teď máme víkend na relax a od příštího týdne se budeme připravovat na semifinále.“

František Váňa (hráč Nymburka): „Na začátku jsme si rychle vybudovali náskok, což bylo pro nás klíčové. A pak se nám to dařilo držet a navyšovat. Měli jsme dobro koncentraci na hru a dobře jsme bránili. Opět se potvrdilo, jak máme širokou lavičku a že každou chvíli se daří někomu jinému.“

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00