čtvrtek 21. 4. 2022 od 18:00
72:92

15:24, 22:27, 6:25, 29:16

BK ARMEX Děčín — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Tůma 17, Hruban a Harding po 15, Palyza 13, Routt 10, Ross a Benda po 5, Gak a Kovář po 4, Váňa a Kříž po 2, Rylich 0 - Nichols 25, Pomikálek 10, Svoboda a Kroutil po 7. Fauly: 25:27. TH: 26/13 - 27/19. Trojky: 9:13. Doskoky: 44:44. Ztráty: 14:12. Zisky: 9:5. Asistence: 13:23.

Basketbalisty Nymburka dělí jediná výhra od postupu do semifinále Kooperativa NBL. Ve třetím duelu čtvrtfinále play off předvedli velmi vyspělý výkon, ustáli bouřlivé prostředí a s přehledem porazili Děčín na jeho hřišti 92:72. V sérii tak vedou už 3:0 na zápasy a postup mohou zpečetit už v pátek opět v Děčíně. Nejlepším střelcem Nymburka byl se 17 body Jakub Tůma, který trefil všech pět trojkových pokusů a zaznamenal tak svůj bodově nejvydařenější zápas v dresu Nymburka.

Děčín hnala zaplněná hala, ale bouřlivé prostředí spíše rozhodilo domácí, kteří působili přemotivovaně a nehráli tak efektivní basketbal jako v prvních dvou zápasech. To Nymburk od začátku ukazoval koncentrovaný výkon a oproti prvním dvou zápasům si pomohl i střelbou z dálky. A to zejména zásluhou Tůmy a také Palyzy, který trefil čtyři trojky z pěti pokusů.

Dobrý výkon předváděl i kapitán Vojtěch Hruban, který výrazně pomáhal i v obraně na nejlepší střelce domácích Šišku a Svobodu. Děčín tak táhl v podstatě jen Ty Nichols, autor 25 bodů.

Nymburk si ve druhé čtvrtině udržoval náskok kolem deseti bodů,m definitivní zlom v zápase přišel na začátku druhé půle, kdy Nymburk šňůrou 11:0 soupeři odskočil a navíc dobrou obranou dovolil domácím jen šest bodů ve třetí čtvrtině. Náskok narostl až na 33 bodů.

V poslední čtvrtině pak děčínští ještě více přitvrdili, Nymburk proto šetřil některé opory a ztráta domácích se smrskla na dvacet bodů, i tak si ale Nymburk v klidu pohlídal vítězství.

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): „Po dvou domácích zápasech, kdy proti nám hrál Děčín velmi dobře, jsme věděli, že musíme zahrát dobře, pokud tu chceme uspět. A těší mě i to, jak se hráči vyrovnali s velmi hlasitou atmosférou v hale. Zvláště v prvních třech čtvrtinách odvedli hráči opravdu dobrou práci. Dnes nám konečně padaly střely z dálky, to se pak hraje snadno. Dokázali jsme si vypracovat volné střely a ty proměnit. A to hlavně Jakub Tůma, jehož přesné střely pomohly i ostatním. Hodně nám tím pomohl. Trochu se bojím zítřka, protože dnes v poslední čtvrtině už to s basketbalem nemělo moc společného. Musíme se připravit na to, že soupeř už nemá co ztratit a půjde po nás. Ale je to play off a musíme se s tím vypořádat, najít cestu, jak hrát náš basketbal a sérii ukončit.“

Logan Routt (hráč Nymburka): „Rozhodlo to, že jsme měli velmi dobrou koncentraci na hru a byli jsme mentálně připraveni na takový zápas. Zejména zkušení hráči jako Petr Benda, Martin kříž a Vojtěch Hruban nám ukázali, jak takový zápas zvládnout. Pomohlo nám to v úvodu obou poločasů, kdy se domácí fanoušci hnali Děčín, ale my tomu nepodlehli a naopak sami jsme šli do vedení. Byl to od nás dobrý výkon, drželi jsme se našeho plánu a zároveň se domácím vyrovnali v nasazení. Mě se taková atmosféra líbí. Mám to raději, než když je v hale ticho. Dostane to ze mě více. Musíme si to přenést i do pátečního zápasu. Děčín bude hrát jako dnes ve čtvrté čtvrtině, kdy se to snažil uhrát fyzicky, nedovolit nám snadné koše i za cenu nesportovních faulů, my se tím ale nesmíme nechat rozhodit, zůstat v klidu a jít si za vítězstvím.“

pátek 19.4. - 18:00

pondělí 22.4. - 18:00