83:77

18:19, 26:27, 10:18, 29:13

KK Krka Novo Mesto — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů Nymburka: Gibbs 16, Harding 14, Palyza 12, Gak 10, Benda 8, Hruban 7, Rivers 4, Váňa a Tůma po 3, Rylich a Kovář po 0.

Soustředění ve Slovinsku jsme začali porážkou s domácím vicemistrem Krkou Novo Mesto 77:83, když jsme v poslední čtvrtině přišli o vedení až o 13 bodů. Nejlepším střelcem byl s 16 body Sterling Gibbs, který hrál proti svému bratrovi T.J. Gibbsovi. Odveta se stejným soupeřem se bude hrát neděli na neutrální půdě.

Nymburští hráči šli do zápasu s vítězem základní části minulé sezony slovinské ligy z plné přípravy a dlouho ukazovali zlepšení oproti předchozím zápasům. Vyrovnali se tvrdosti soupeře, lépe presovali i doskakovali a také se lépe dařilo dostávat míče na pivoty, když Gorjok Gak často smečoval.

Do poločasu se hrálo velmi vyrovnané utkání, když soupeře drželi hlavně americké posily a zkušený Chorvat Rok Stipčevič. Po změně stran ale Nymburk začal soupeři utíkat. Spadlo tam několik trojek a především se povedlo soupeře zastavit ve třetí čtvrtině jen na deseti bodech. Výsledkem bylo vedení o 13 bodů. Jenže za stavu 62:74 pro Nymburk přišel velký obrat domácích, kteří měli více energie. Klíčová byla trojka TJ Gibbse na 81:77 půl minuty před koncem.