78:71

28:21, 17:25, 14:7, 19:18

ERA Basketball Nymburk — WKS Slask Vratislav

Nejvíce bodů: Harding 22, Gibbs 15, Palyza 12, Benda 11, Rivers a Gak po 6, Kábrt a Kovář po 3, Tůma a Rylich po 0 - Dziewa 14, Langevine 13, Karolak 12.

Basketbalisté Nymburka v úvodním přípravném utkání na novou sezonu porazili polský celek Slask Vratislav 78:71. Vítěznou premiéru tak prožil nový trenér Aleksander Sekulič. Klíčovou postavou byl Jerrick Harding, který zaznamenal 22 bodů. Dalších 15 bodů přidal další Američan a nová posila Sterling Gibbs.

Nymburk šel do zápasu ještě bez zraněných Vojtěcha Hrubana, Martina Kříže a Františka Váni. Poprvé se zhruba dvěma stovkám nymburským fanouškům ale představila trojice zahraničních posil. Nejvíce vidět ale byl čtvrtý z cizinců Harding, který se vrátil na svou druhou sezonu u českého mistra a ukázal, že by měl patřit k hlavním tahounům.

Hned v úvodu zápasu dal Harding prvních 10 nymburských bodů a zařídil vedení, které si domácí udržovali po většinu zápasu. Jen ve druhé čtvrtině na chvíli převzal Slask iniciativu a chvilku vedl. Celkově ale šlo o vyrovnaný zápas, který se rozhodoval až v závěru. Klíčovou trojku na 70:64 čtyři a půl minuty před koncem dal opět Harding a Nymburk už si vedení pohlídal.

Kromě Hardinga, který k 22 bodům přidal i 6 asistencí, byl tahounem Gibbs, který rovněž trefil tři trojky a měl 15 bodů a 5 asistencí. Reprezentant Lukáš Palyza přidal 12 bodů, Petr Benda 11 bodů. Demetre Rivers měl 6 bodů a 8 doskoků, Gorjok Gak 6 bodů a 6 doskoků.