sobota 30. 10. 2021 od 17:30
78:104

19:30, 18:25, 16:25, 25:24

USK Praha — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: West a Kyzlink po 21. Štěrba a Mangas po 10 - Hruban 27, Rivers 17, Harding 12, Gak 10, Palyza a Kovář po 9, Ross 8, Benda a Tůma po 4, Váňa a Kábrt po 2. Fauly: 20:27. TH: 21/20 - 22/15. Trojky: 4:11. Doskoky: 44:39. Ztráty: 18:13. Zisky: 9:10. Asistence: 16:22.

Basketbalisté Nymburka si upevnili vedení v tabulce Kooperativa NBL, když v 10. kole vyhráli souboj dvou nejlepších týmů soutěže. Na hřišti USK Praha zvítězili 104:78. Za 42. ligovou výhrou v řadě je táhl především kapitán Vojtěch Hruban, který nastřílel 27 bodů.

Nymburk právě v Praze na Folimance před rokem utrpěl svou jedinou ligovou porážku za poslední tři roky. Vyrovnaně zde hrál v posledních pěti zápasech. tentokráte ale nenechal nic náhodě a od začátku potvrzoval roli favorita. Už po minutě donutil domácí k oddechovému času a šňůrou 14:2 v závěru první čtvrtiny získal dvouciferné vedení, které už nepustil. Výrazně k tomu přispěl Hruban, který už v první čtvrtině zaznamenal 12 bodů.

Hrál se pohledný rychlý basketbal s agresivní obranou po celém hřišti. Lépe si s tím ale uměl poradit Nymburk rozehraný z Ligy mistrů. Zatímco nejlepší střelec soutěže Mangas se nemohl přes obranu Nymburka prosadit. Dlouho se nedařilo ani Westovi. Hezké souboje pak sváděli reprezentanti Hruban s Kyzlinkem.

Když do druhé půle vstoupil Nymburk šňůrou 15:2, bylo o vítězi jasno. Ztráta USK narostla až na 31 bodů a Nymburk si v klidu hlídal vítězství, které mu udrželo náskok v čele tabulky. To USK naopak přišlo o druhé místo, kde ho vystřídala Opava, která ztrácí na Nymburk dvě výhry.

Pražanům nepomohlo ani to, že doskočili 22 míčů v útoku a vytěžili z druhé šance 22 bodů.

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): ”Vstoupili jsme do utkání dobře, protože jsme znali kvality USK. Snažili jsme se eliminovat jejich hlavní hru tří křídel. Neobstáli jsme na doskoku, ale v konečném důsledku jsme hráli dobře a vyhráli proti dobrému týmu.“ Josh King (trenér USK Praha): ”Bylo všem jasné od rozskoku, kdo byl dnes lepším týmem. Začali jsme 0-6 na domácí palubovce. Snažili jsme se, hráli tvrdě, ale dělali jsme spoustu chyb v obraně i útoku. Máme na čem pracovat, ale potkáme se s nimi ještě (minimálně) jednou.“ Vojtěch Hruban (hráč Nymburka): ”Byl to zápas, který jsme docela dobře zvládli. Nastoupili jsme s velkou agresivitou a energií v obraně. Bylo vidět, že kluci z USK na to nejsou zvyklí a měli s tím problém. Vytvořili jsme si spoustu volných střel a ten tlak jsme dokázali ještě vystupňovat v druhém poločase. Za nás dobrý a zvládnutý zápas.“ Nate West (hráč USK Praha): ”Nemyslím si, že jsme se hostům v úvodu vyrovnali v intenzitě a agresivitě. Dostali jsme se do bodu, kdy bylo jasné, že dnes už nevyhrajeme. Dnes se nám tolik nedařila střelba, ale dali jsme do toho hodně. Neviděl jsem statistiky, ale jsem si jistý, že jsme jednu čtvrtinu vyhráli. To nestačí, když hrajete proti takovému týmu.“