sobota 18. 9. 2021 od 17:45
86:91

24:22, 22:21, 20:22, 20:26

GEOSAN Kolín — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Číž 26, Novotný 15, Lošonský 12, Mareš 11 - Harding 24, Hruban 23, Benda 13, Gak 9, Kovář 6, Tůma a Váňa po 5, Rylich 4, Palyza 2, Rivers a Kábrt po 0. Fauly: 20:24. TH: 25/14 - 17/13. Trojky: 14:6. Doskoky: 36:37. Ztráty: 13:8. Zisky: 6:10. Asistence: 13:13.

Basketbalisté Nymburka zahájili novou sezonu Kooperativa NBL výhrou 91:86 na hřišti Kolína. Obhájce titulu sice proti bronzovému celku musel většinu utkání dotahovat, ale v koncovce tým podržel kapitán Vojtěch Hruban, který nastřílel 23 bodů, z toho 19 bodů ve druhé půli. Nejlepším střelcem byl s 24 body Jerrick Harding. Za Kolín dal 26 bodů Adam Číž.

Nymburk šel do zápasu bez rozehrávače Sterlinga Gibbse a stále ještě bez zotavujícího se Martina Kříže. Naopak po drobném zranění už nastoupil Petr Benda. Start zápasu vyšel Kolínu, který trefoval téměř vše a rychle získal vedení 14:2. Nymburk ale vrátil do hry Jerrick Harding, který dal 16 z úvodních 20 bodů svého týmu.

Ještě do konce první čtvrtiny se tak povedlo Nymburku srovnat na 22:22 a od té doby se hrálo velmi vyrovnané utkání. Patnáctkrát se měnilo vedení, desetkrát bylo skóre vyrovnané. Většinou měl ale mírně navrch Kolín, který vedl ještě pět minut před koncem. Pak ale proměnil nájezd Jakub Tůma, vzápětí dal Hruban koš s faulem, podběhem pod košem skóroval Harding a šňůrou 8:0 Nymburk rozhodl. Zvláště když minutu před koncem přidal trojku Petr Benda. Kolín se sice trojkami Lošonského a Novotného ještě pokusil vrátit, ale Hruban tým podržel z trestných hodů.

Zatímco Kolín těžil ze střelby z dálky, když na trojky vyhrál 14:6, Nymburk vyhrál na koše zblízka 40:26. Hruban k 23 bodům přidal 2 doskoky, 3 asistence, 3 zisky a 7 získaných faulů a byl nejužitečnějším hráčem zápasu. Petr Benda měl ke 13 bodů 8 doskoků. Gorjok Gak měl 9 bodů a 9 doskoků.

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): „Byl to zajímavý zápas a muselo se na něj hezky dívat. Oba týmy ukazovaly, co umí v útoku. s obranou to bylo horší. My začali zápas velmi špatně a museli jsme je dohánět. Nechali jsme je hrát to, co chtějí, a bylo těžké je ak zastavovat, když se střelecky chytli. Na konci jsme ale zahráli nějaké dobré akce a přineslo nám to vítězství. Víme, že v lize nemůžeme podceňovat nikoho, zvláště Kolín poté, co hrál minulou sezonu. I letos to bude těžký protivník. Stříleli výrazně lépe než my a musíme jim pogratulovat k velmi dobrému výkonu."

Vojtěch Hruban (hráč Nymburka): „Bylo to drama a na začátek ligy dobrý zápas hlavně pro fanoušky. Byla i krásná atmosféra. My nehráli nijak skvěle a byli jsme dlouho pozadu. Dělali jsme spoustu chyb a naše souhra v obraně je taková rezavá, ale zlepšuje se to. Kolín dnes dával i těžké střely, takže jsme se do posledních vteřin potili, ale jsme za to rádi, protože nás to připravuje na Ligu mistrů. Takové zápasy nám v minulých letech trochu chyběly.První poločas jsem se zbytečně nervoval, měl jsem tam špatná rozhodnutí a moc jsem o tom přemýšlel. Do druhé půle jsem si řekl, že to budu hrát jednodušeji. Kluci mi pořád věřili a hledali mě, i když jsem měl první poločas střelbu 1/7, a pomohli mi se zas chytnout.“