80:85

20:21, 18:29, 20:14, 22:21

USK Praha — ERA Basketball Nymburk

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Schilb 16, Vyroubal 15, Štěrba 14, Mareš 12 - Prewitt 15, Hruban 13, Palyza, Dalton, Zimmerman po 12, Benda a Šafarčík po 7, Tůma 5, Rylich 2, Kříž a Kovář po 0. Fauly: 27:20. TH: 12/8 - 29/24. Trojky: 14:7. Doskoky: 29:40. Ztráty: 16:9. Zisky: 4:10. Asistence: 25:17.

Basketbalisté Nymburka v dohrávce 5. kola nadstavby Kooperativa NBL zvítězili 85:80 na hřišti USK Praha. Podobně jako v předchozích vzájemných zápasech na Folimance je sice Pražané trápili, ale i díky přesným trestným hodům Nymburk vybojoval 21. vítězství v lize za sebou. Omar Prewitt k tomu přispěl 15 body, Vojtěch Hruban 13 bodů, po 12 bodech přidali Hayden Dalton, Stephen Zimmerman a Lukáš Palyza. Utkání nedohrál Martin Kříž, který s poraněným kolenem odjel na vyšetření do nemocnice. Rozsah zranění zatím není znám.

Nymburk nastoupil stále bez Retina Obasohana a Jerricka Hardinga, do hry už se ale opět zapojil kapitán Vojtěch Hruban. A ten byl po pauze hodně hladový a výrazně se zapojil do úvodní smečařské show. Nymburští hráči jako kdyby se inspirovali pondělním televizním přenosem ze soutěže ve smečování v KNBL a 12 z úvodních 36 bodů dali po smečích. Vzduchem létali Hayden Dalton, Petr Šafarčík a hned dvakrát Stephen Zimmerman a právě Hruban.

Ten si razantními dunky jakoby vybíjel frustraci z toho, že si jeho kamarád Martin Kříž při nájezdu do koše bolestivě poranil koleno a musel odstoupit ze hry. Dalton pěti body a opět Hruban trojkou pak přispěli k tomu, že v poločase vedl Nymburk už o 12 bodů.

Vše směřovalo k poklidné výhře a ještě 12 minut před koncem držel Nymburk dvouciferné vedení, jenže pak se domácí rozstříleli z dálky. V rychlém sledu po sobě dali tři trojky a na začátku poslední čtvrtiny srovnali. Když pak přidali další dvě trojky, šli dokonce do vedení o tři body.

Pak ale sehrál klíčovou roli pivot Stephen Zimmerman, který nejprve dal koš s faulem, pak po trojce Lukáše Palyzy přidal dalších body z trestných hodů. Ačkoli v sezoně má úspěšnost z čáry trestných hodů jen 52 procent, v koncovce proměnil všech pět pokusů a spoluhráče tak výrazně podržel.

Minutu před koncem šel Nymburk do brejku, ze kterého mohl zvýšit už na šest bodů, ale místo koše přišla ztráta a naopak USK z protiútoku snížilo na dva body. Pak ale proměňoval trestné hody Omar Prewitt, který dal v zápase všech deset šestek, a Nymburk už si výhru pohlídal.

Ohlasy trenérů

Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): „Pokaždé, když jsem přijedeme na USK, je to boj. Je to bitva. Kontrolovali jsme hru, ale jen z toho co si pamatuji, jsme zaplatili v obraně 30 až 36 bodů z toho, že jsme příliš pomáhali od střelců. Pokud necháte volné střelce jako Mareš, dají i se zavřeným okem. To je něco, na co si musíme dát pozor.“

Dino Repeša (trenér USK Praha): “Bylo to pro nás těžké. Hráli jsme proti velmi dobrému týmu, který má skvělou formu jak v Kooperativa NBL tak v Champions league. Gratulujeme trenéru Amielovi k dosažení TOP 8 i k dnešní výhře. Náš cíl byl limitovat útočný talent Nymburka a limitovat jejich doskok. To druhé se nám nedařilo a je to každý zápas stejné. Prohráli jsme o pět bodů, to není špatné, ale já nejsem spokojen. Každý zápas prohráváme na doskoku, a to je personální motivace každého. Každý den a každý zápas. Máme ještě utkání s Nymburkem a Opavou k přípravě na play-off.“

středa 27.3. - 17:00