středa 10. 2. 2021 od 18:30
72:128

25:28, 17:36, 14:35, 16:29

BK Opava — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Dalton 19, Obasohan 16, Zimmerman 15, Prewitt a Harding po 14, Hruban a Benda po 11, Tůma 8, Kříž 7, Palyza 6, Kovář 5, Rylich 2 - Bukovjan 18, Gniadek a Šiřina po 13. Fauly: 20:22. TH: 27/23 - 13/8. Trojky: 17:12. Doskoky: 38:33. Ztráty: 11:19. Zisky: 11:6. Asistence: 31:14.

Basketbalisté Nymburka v ve čtvrtfinále Hyundai Final 8 Českého poháru jednoznačně přehráli Opavu 128:72 a postoupili do sobotního semifinále. V něm od 13:30 vyzvou Královské sokoli z Hradce Králové, kteří překvapivě porazili USK Praha 84:72.

Nymburk od úvodních minut ukazoval, že si chce jít za obhajobou titulu a předváděl výkon, se kterým by měli potíže i soupeři v Lize mistrů. Rychlá kolektivní hra, plná nápaditých akcí a přesné střelby znamenala, že už ve druhé čtvrtině začal Nymburk soupeři rychle unikat. V poločase měl na kontě 64 bodů, po třetí čtvrtině 99 bodů a celkem 128 bodů, což je nejvíce v sezoně a jen pět bodů za absolutním maximem Nymburka. Ve vzájemných zápasech nikdy Opava neinkasovala více bodů.

Z počátku se o to starali Hayden Dalton, autor 19 bodů, 6 doskoků a 6 asistencí, s Retinem Obasohanem. pak se rozstřílel Stephen Zimmerman, Omar Prewitt s Jerrickem Hardingem a prostě celý tým hrál výborný basketbal podpořený 31 asistencemi. Nymburk ale především skvěle střílel, když proměnil 17 trojek s úspěšností 58 procent. Za dva body pak měl úspěšnost dokonce 79 procent.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Máme zkušené hráče a ti vědí, že je trofej blízko. Bylo tam proto více energie a soustředění. Měli jsme pořádnou přípravu a po trochu slabším začátku v obraně jsme udělali pár úprav, které naší obranu zlepšily. Pak už to pro nás bylo snadné. Když dáváte střely, tak je to vždy snadné. Vše ale začíná od obrany. Podívali jsme se do očí, řekli si, co je třeba zlepšit a pak to šlo samo. Kluci zaslouží uznání za to, jak na pokyny zareagovali. Zim (Stephen Zimmerman) nám dal velkou vzpruhu svým výkonem a celý tým se zvedl. Jelikož teď není tolik zápasů, tak jsme se snažil rozvrhnout minuty tak, aby byli hráči v rytmu a i veteráni měli dostatek minut.“