sobota 23. 1. 2021 od 17:00
66:95

14:37, 18:22, 14:25, 20:11

NH Ostrava — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Alleyn 22, Šmíd 12, Heinzl 10 - Harding 17, Zimmerman 13, Kříž 12, Rylich a Hruban po 11, Palyza 9, Dalton a Obasohan po 7, Kovář 4, Benda a Tůma po 2, Jirák 0. Fauly: 18:16. TH: 11/8 - 10/8. Trojky: 6:13. Doskoky: 28:41. Ztráty: 12:13. Zisky: 6:8. Asistence: 17:29.

Basketbalisté Nymburka v dohrávce 9. kola Kooperativa NBL s přehledem zvítězili na palubovce předposlední Ostravy 95:66 a upevnili si tak první místo v tabulce před Opavou. Utkání rozhodli už v první čtvrtině, ve které nastříleli 37 bodů a získali vedení přes 20 bodů, které si pak klidu hlídali. Nejlepším střelcem vítězů byl se 17 body Jerrick Harding, za domácí dal 22 bodů Justus Alleyn.

Nymburk chtěl zápas rychle rozhodnout a to se povedlo. hned od začátku na Ostravany tlačil, proměňoval své šance a jasně navyšoval své vedení. Na přelomu první a druhé čtvrtiny pak šňůrou 14:0 definitivně rozhodl.

Od té doby se hrál spíše tréninkový zápas, oba celky dávaly prostor mladým hráčům a zkoušely si různé varianty do dalších zápasů. K vidění bylo i několik exhibičních akcí, smeče po nahození, přihrávky za zády. Hráči si snažili zápas co nejvíce užít. Výsledkem bylo polevení v koncentraci, což se zejména v poslední čtvrtině projevilo na slabším nymburském útoku.

Celkově ale Nymburk předváděl tradičně dobrou ofenzivu. Pod košem se prosazoval ke smečům Stephen Zimmerman, střelecky zářil Harding či František Rylich, který stejně jako před měsícem v Děčíně trefil tři trojky a 11 body si vyrovnal osobní maximum v NBL. Nymburk také 29 asistencemi vyrovnal svůj druhý nejlepší výkon v sezoně a třetí celkově v tomto ročníku.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Hráli jsme docela dobře v první půli a získali jsme zápas pod naší kontrolu. Ostrava má úzký kádr a bylo to pro ně těžké. Zápas jsme tak v klidu dohrávali a můžeme se připravit na další zápasy.“

Lukáš Palyza (hráč Nymburka): „My jsme v prvním poločase předvedli přesně to, co jsme potřebovali. Získali jsme náskok 30 bodů a pak se zápas v poklidu dohrával. Ve druhé půli to možná bylo v klidu až moc na náš vkus. Bylo tam od nás několik ztrát a špatně vyřešených situací. Náskok mohl být ještě vyšší. Teď nás čekají těžké zápasy v Opavě a doma s USK."