sobota 6. 2. 2021 od 18:00
90:98

28:23, 23:20, 21:30, 18:25

SLUNETA Ústí nad Labem — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Autrey 22, Hanes 20, Fait 17, Pecka 10 - Prewitt 24, Obasohan 20, Hruban 16, Dalton 13, Harding 12, Benda 6, Kříž 4, Tůma 3, Zimmerman, Kovář, Palyza po 0. Fauly: 25:23. TH: 21/16 - 25/20. Trojky: 12:6. Doskoky: 32:46. Ztráty: 16:13. Zisky: 5:3. Asistence: 17:15.

Basketbalisté Nymburka v závěrečném 22. kole základní části Kooperativa NBL vydřeli vítězství 98:90 na hřišti Slunety Ústí nad Labem. Domácí využili impulz v podobě příchodu nového trenéra Jana Šotnara k velmi dobrému výkonu, kterým trápili favorita až do závěru. Koncovku ale zvládli lépe hosté, které táhl 24 body Omar Prewitt. Retin Obasohan přidal 20 bodů a Vojtěch Hruban 16 bodů.

Sluneta se pod novým trenérem prezentovala sympatickým výkonem a především se jí od začátku dařila střelba, když už v první čtvrtině dali domácí šest trojek a trefovali i těžké trefy pod tlakem. Naopak Nymburk se nemohl dostat do svého obvyklého rytmu a se střelbou se trápil. Pouze Prewitt se v úvodu chytil deseti body za první čtvrtinu.

Ústí ucítilo svou šanci na překvapení a drželo si vysoký standard své hry. Hodně vidět byli hlavně Američané Hanes a Autrey, který zaznamenal 22 bodů a 9 asistencí. Ve druhé čtvrtině tak vedení domácích narostlo až na poločasových osm bodů.

Nymburk ale tradičně zabral ve třetí čtvrtině a dával koše s faulem. Jerrick Harding dal rychlých osm bodů, Hruban přidal trojku a skóre se začalo přelévat ze strany na stranu. Ústí těsně vedlo ještě šest minut před koncem. Pak ale dal důležitou trojku Hayden Dalton, který vzápětí přidal dalších pět bodů a měl hlavní zásluhu na tom, že v koncovce už měl lídr tabulky klid a trestnými hody si pohlídal vítězství.

Nymburk si k výhře pomohl 18 útočnými doskoky, z čehož vytěžil o 11 bodů více než domácí.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Ústí dnes hrálo opravdu dobře a to je třeba respektovat. Pro nás je teď důležité, abychom se opět dostali do správného rytmu a formy, než v březnu začne Ligy mistrů.“

Omar Prewitt (hráč Nymburku): „Dnes jsme měli docela štěstí, že jsme vyhráli. Soupeř se na nás dobře připravil a hrál opravdu dobře. Pro nás to bylo těžké,abychom si odváželi výhru. Teď nás čeká pohár a tam musíme zahrát mnohem lépe.“

pátek 19.4. - 18:00

pondělí 22.4. - 18:00