19:16, 21:25, 13:13, 23:12

ERA Basketball Nymburk — BK KVIS Pardubice

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Kříž 15, Kovář 13, Šafarčík a Rupnik po 12, Benda 10, Tůma 9, Rylich 5 - Vyoral 18, Škranc 10.

Basketbalisté Nymburka vstoupili do přípravy na novou sezonu vítězně. V prvním zápase po pětiměsíční pauze porazili doma Pardubice 76:64. Utkání bylo dlouho vyrovnané, Nymburk rozhodl až v posledních sedmi minutách. Nejlepším střelcem byl Martin Kříž s 15 body, nová hráč Luboš Kovář zaznamenal 13 bodů a 15 doskoků.

Nymburk šel do utkání hodně oslaben. Dvě americké posily Hayden Dalton a Jerrick Harding jsou teprve na cestě do Česka, další dvě posily se teprve hledají a navíc Vojtěch Hruban kvůli menšímu zranění odpočíval. Trenér Oren Amiel tak musel spoléhat na mladé odchovance a zejména František Rylich si nevedl vůbec špatně. Premiéru za A-tým si prožili také Filip Kábrt, Rostislav Jirák či Martin Studnický.

Poprvé za Nymburk také nastoupila posila Luka Rupnik. Slovinský rozehrávač ukazoval svou kvalitu hned v úvodu. nejprve překvapivá přihrávka na snadný koš, pak přesná střela a výborné čtení v obraně. Velmi dobře si Rupnik rozuměl zejména s Martinem Křížem, se kterým hrál před deseti lety na kempech pro mladé talenty, ale chvílemi to vypadalo, jak kdyby spolu hráli celou kariéru.

Velmi dobré minuty v závěru první čtvrtiny odehrál i Jakub Tůma, který vzápětí dostal tvrdou ránu do nosu a hodně krvácel. Po ošetření se ale vrátil do hry a pokračoval v dobrém výkonu.

Pardubice hodně zlobily a hlavně díky 18 bodům reprezentanta Tomáše Vyorala si dlouho držely vedení. Ještě v poslední čtvrtině měly navrch, ale pak Nymburk v mladé sestavě s jediným zkušeným hráčem Martinem Křížem zaktivnil obranu, získával míče a rychle šel do dvouciferného vedení. Zejména zisk Rylicha a následná trojka Rupnika zlomily odpor soupeře.

Ohlasy trenérů

Aleksander Sekulič (asistent trenéra Nymburka): „Byl to první zápas po hodně dlouhé době a navíc pro některé kluky vůbec první zápas na této úrovni. Výkony hráčů byly takové, jaké jsme očekávali. Ještě nejsme na úrovni, na jaké chceme být, ale zejména ve druhé půli to byl dobrý výkon. Hlavně v obraně. Zvláště s ohledem na to, že jsme ji ještě nemohli tak trénovat. Ale ukázalo nám to, že jdeme správným směrem. Luka Rupnik ještě není ve formě, v jaké ho znám, určitě bude ještě lepší. Ještě se musí s týmem sehrát.“

středa 27.3. - 17:00