72:91

11:20, 19:29, 16:26, 26:16

VEF Riga — ERA Basketball Nymburk

Statistiky zápasu

Nejvíce bodů: Kurucs 21, Blums a Medford po 14 - Bohačík 16, Rogič 14, Hruban 11, Booker a Almeida po 9, Benda a Hankins po 8, Kříž 7, Dalton 5, Pumprla 4, Peterka a Šafarčík po 0. Fauly: 21:20. Trestné hody: 14/8 - 20/17. Trojky: 8:12. Doskoky: 25:43. Asistence: 16:22.

Jedeme na vítězné vlně. Zvítězili jsme i ve 3. kole Ligy mistrů na hřišti VEF Riga 72:91 a zůstáváme tak stoprocentní. Vůbec poprvé za čtyři ročníky nejsilnější soutěže pod hlavičkou FIBA jsme vyhráli všechny tři utkání nové sezony. Svou neporazitelnost jsme protáhli už na 37 soutěžních zápasů. Za týden se doma utkáme o první místo v tabulce s dalším dosud neporaženým Tenerife.

Znovu nám skvěle vyšel první poločas a stejně jako v předchozích dvou zápasech jsme si rychle vypracovali až dvacetibodový náskok. Největší zásluhu na tom měla přesná střelba - proměnili jsme všech sedm trestných hodů a osm z šestnácti pokusů za tři body v první půli - ale především skvělá obrana. Hráči totiž dobře plnili taktické plány, které jim připravil trenérský tým pod vedením Orena Amiela.

Do kabin jsme šli za stavu 49:30, ale také s vědomím, že v úvodních dvou kolech jsme dovolili soupeři utkání po pauze zdramatizovat. Navíc Riga v prvních kolech ukázala, že se umí do zápasu vrátit. Proto jsme nastoupili koncentrovaně a tentokráte jsme drama po přestávce nedopustili. Naopak náskok postupně narostl až na 32 bodů. Riga se sice v závěrečné čtvrtině vzchopila a vyhrála ji 26:16, ale i díky nadvládě při doskocích jsme utkání bez problémů dovedli do vítězného konce.

Nejlepším střelcem byl s 16 body Jaromír Bohačík. Dalších 14 bodů a pět asistencí přidal Roko Rogič a prožil tak nejvydařenější zápas v dresu od zářijového příchodu do středočeského celku.

Našemu týmu v Rize vydatně fandilo 16 studentů, kteří jsou v lotyšské metropoli na studijním pobytu. V málo zaplněné Arena Riga nám vytvořili téměř domácí prostředí a na výhře tak mají i oni svůj podíl.

Ohlasy trenérů

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Výhra z venku je vždy důležitá. Viděli jsme Rigu v posledních zápasech a je to dobrý tým. Nám se ale povedlo dodržet plán, který jsme na ně připravili. A jsem velmi spokojený s intenzitou, s jakou dnes můj tým hrál. A také s agresivitou a soustředěním. Zvláště když to byl pátý zápas v deseti dnech. Se začátkem soutěže můžeme být spokojení."

středa 27.3. - 17:00