sobota 11. 1. 2020 od 17:00
116:70

22:16, 33:22, 37:17, 24:15

ERA Basketball Nymburk — mmcité1 Basket Brno

Nejvíce bodů: Bohačík 17, Hankins 15, Šafarčík 14, Dixon 13, Hruban 12, Benda a Kříž po 11, Pumprla 7, Booker a Peterka 6, Dalton 4, Rogič 0 - Farský 25, Novotný 20, Roby 14. Fauly: 15:15. TH: 11/9 - 14/11. Trojky: 17:9. Doskoky: 54:25. Ztráty: 13:15. Zisky: 10:9. Asistence: 36:14. Hráč utkání: Novotný (Brno).

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Je těžké hledat energii, zvláště když soupeř má proti nám potíže poskládat sestavu. Ale jsem rád, jak jsme to odehráli. Potřebovali jsme před Ligou mistrů dostat do tempa některé hráče a to se povedlo.“

Petr Benda (hráč Nymburka): „První poločas z naší strany nebyl nejlepší, nemohli jsme se dostat do tempa a neubránili jsme jeden na jednoho. Ve druhé půli jsme to ale zlepšili a začali jsme předvádět to, na co jsme zvyklí. Už jsme se přepnuli na hru, kterou chceme předvádět v evropských pohárech. Jakub Nečas vypadal na začátku zápasu velmi dobře na to, že mu je stále teprve patnáct let. Klobouk dolu, jak proti nám zahrál, i když nedal ani bod. Je obrovsky těžké nastoupit proti nejlepšímu týmu v republice a bylo na něm pak už vidět, že tahal nohy za sebou, měl toho dost, ale každá taková zkušenost pro mladého hráče je k nezaplacení. Doufám, že si to bude pamatovat a bude na sobě pracovat, protože potenciál má.“

Lubomír Růžička (trenér Brna): „Karty byly rozdány už před zápasem kvůli našim zdravotním potížím a já si hlavně přál, ať se nikdo nezraní. Jenže hned v prvním útoku si Kuba Jokl špatně šlápl. Ještě se snažil vrátit do hry, za což zaslouží pochvalu, ale nešlo to. V malé sestavě jsme se snažili domácí alespoň zastavit zónovou obranou, ale oni měli skvělou úspěšnost trojek. Rozdíl byl obrovský. Pozitivem je, že se chytl Filip Novotný, z toho mám radost. Dobrý zápas odehrál Radek Farský a hodně minut na hřišti strávil Jakub Nečas, kterému teď stříká z uší laktát a chodit bude moci asi až v pondělí.

neděle 17.3. - 18:00