sobota 2. 11. 2019 od 17:30
71:101

20:31, 22:23, 16:20, 13:27

mmcité1 Basket Brno — ERA Basketball Nymburk

Nejvíce bodů: Stegbauer 16, Smithson 10, Nehyba a Jokl po 9 - Bohačík 22, Hankins 16, Almeida 15, Peterka 13, Šafarčík 11, Booker 8, Kříž a Rogič po 5, Benda 4, Dalton 2, Tůma 0. Fauly: 25:19. TH: 16/9 - 35/30. Trojky: 10:11. Doskoky: 31:42. Ztráty: 17:16. Zisky: 11:10. Asistence: 22:25. Hráč utkání: Bohačík (Nymburk).

V 7. kole Kooperativa NBL jsme potvrdili roli favorita a zvítězili 101:71 na hřišti posledního Brna, které tak stále čeká na první vítězství. Proti nám však ve druhé a třetí čtvrtině předvádělo velmi dobrý basketbal, rozhodla tak definitivně až poslední čtvrtina, kterou jsme ovládli. Nejlepším hráčem zápasu byl Jaromír Bohačík s 22 body a sedmi asistencemi.

Do Brna jsme přijeli bez kapitána Pavla Pumprly, který dostal volno, a také dalšího reprezentanta Vojtěcha Hrubana. Ten ještě dopoledne trénoval, ale kvůli teplotě nakonec na zápas neodcestoval. Trenér Oren Amiel tak měl k dispozici jedenáct hráčů. V základní sestavě dal šanci mladému Jakubovi Tůmovi.

Úvod zápasu byl v režii favorita a to zejména díky Bohačíkovi, který za prvních šest minut stihl 13 bodů a asistenci a postaral se tak o 15 z úvodních 20 bodů svého týmu. Rychle jsme tak získali náskok 13 bodů.

Brno pak ale hru vyrovnalo a nedovolilo nám náskok zvyšovat. Domácí nastartoval absolvent naší akademie Lukáš Stegbauer, který byl nakonec se 16 body nejlepší střelec Brna. Chytili se i další hráči a ve druhé a třetí čtvrtině byl obraz hry vyrovnaný. Třemi trojkami k tomu přispěl Zbyněk Nehyba.

V našem dresu se ale dařilo obvyklým náhradníkům Petrovi Šafarčíkovi, Jakubovi Tůmovi a zejména Martinovi Peterkovi, který měl velký podíl na tom, že v poslední čtvrtině jsme domácí jasně přehráli.

Pomohla k tomu netradičně i zónová obrana, kterou si náš tým zkoušel a na kterou Brno marně hledalo recept. Navíc nás vyhecovalo několik ostrých faulů Brňanů a zejména pivot Zach Hankins dvěma razantními smeči ještě více namotivoval spoluhráče.

Z osmi útočných doskoků náš tým vytěžil 11 bodů oproti nule na straně domácích. Také v protiútocích Brno přehrál 21:10. Jinak ale byly statistiky celkem vyrovnané. Důležité tak bylo, že naši hráči trestali fauly domácích a proměnil o 21 trestných hodů více než Brno.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Brno je dobrý tým a jeho dosavadní výsledky nejsou pravým obrazem brněnské hry. My to věděli, a proto jsme hráče nabádali, aby hráli se správnou mentalitou. Jenže to se na začátku nestalo. Postupně začalo být Brno hrát hodně agresivně, jsem však rád, že nás to namotivovalo a dokázali jsme na to správně reagovat. Nakonec z toho bylo jasné vítězství.“

Lubomír Růžička (trenér Brna): „Gratuluji soupeři k vítězství, které je nakonec rozdílem třídy. V první čtvrtině jsme hráli se zbytečným respektem a dostali jsme laciné body. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme ale už hráli to, co jsme chtěli, byli jsme agresivní a bylo to pro nás přijatelné. Pak nám ale došla energie, nemohli jsme se dostat do jejich zónové obrany, nevolili jsme dobré střely a Nymburk nás svou strojovou hrou přehrál.“

pátek 19.4. - 18:00

pondělí 22.4. - 18:00