Příprava

VÝHRA I NAD OPAVOU

28. 8. 2024

Basketbalisté Nymburka vyhráli i druhé přípravné utkání. Po Pardubicích si vyšlápli i na Opavu, kterou na neutrální půdě v Litomyšli přehráli 87:63. Nejlepšími střelci byli Jakub Tůma se 14 body a Ty Birts s 13 body.

Nymburk měl vydařený vstup do zápasu a už první čtvrtinu vyhrál o 15 bodů. Diváky v Litomyšli bavil i pěknými akcemi, když Christian Bishop zasmečoval přímo z nahození od Ondry Sehnala, Ty Birts zas po dvou ze svých pěti zisků hezky zasmečoval.

Opava sice šňůrou 8:0 na začátku druhé čtvrtiny snížila manko a vrátila se do hry, ale ve druhé půli Nymburk zápas kontroloval svou agresivní obranou a častými zisky, po kterých snadno skóroval. Celkem donutil Opavu k 28 ztrátám, z čehož vytěžil 43 bodů.

Další přípravné utkání sehraje Nymburk v sobotu znovu na neutrální půdě v polském Kladsku proti Óstrow Wielkopolski.

ERA Basketbal Nymburk - BK Opava 87:63 (30:15, 15:21, 20:14, 22:13)

Nejvíce bodů: Tůma 14, Birts 13, Brown 11, Svoboda 9, Mikyska 9, Kovačík 8, Bishop 8, Shumate 5, Sehnal 4, Ceaser 4, Rylich 2, Kříž 0 – Puršl 14, Howard 10, Šiřina 9. TH: 13/8 - 26/19. Trojky: 9:6. Doskoky: 31:41. Fauly: 26:19. Zisky: 21:7. Ztráty: 11:28. Asistence: 23:18.

středa 11.9. - 15:00