NBL

POSLEDNÍ ČTVRTINA ZNOVU ÚŘADOVALA

19. 10. 2024

Basketbalisté Nymburka zvítězili v 8. kole Kooperativa NBL na hřišti NH Ostrava 92:65. Dlouho vyrovnané utkání rozhodli v poslední čtvrtině, kterou ovládli jednoznačně 27:5. Připsali si tak šesté vítězství v sezoně a zůstávají v kontaktu s dalším dosud neporaženým celkem Pískem. Nymburk opět spoléhal na týmový výkon, z něhož vyčníval zejména Jaromír Bohačík s 12 body, 8 doskoky a 5 asistencemi.

Oba celky nastoupily do utkání bez důležitých hráčů, Ostravě chyběl střelec Michal Svoboda, za Nymburk nenastoupil pivot Christian Bishop, který s týmem přicestoval, ale ze zdravotních důvodů nakonec nemohl nastoupit.

Nymburk chtěl navázat na domácí utkání s Ústím a mít zápas od úvodních minut pod kontrolou, ale to se nepovedlo. Ostrava vstoupila do utkání dvěma trojkami a hned si hosté brali timeout. Ten ale příliš nepomohl a Ostrava brzy měla dvouciferné vedení.

Nymburk však rychle zabral a srovnal krok zejména díky hře do koše, když se prosazoval především Nighael Ceaser. Ostrava se však držela stále v kontaktu, na čemž měl zásluhu Lamb Autrey a jeho individuální akce.

Utkání se lámalo až v posledních 11 minutách. Nymburk nakopl sedmi body Martin Kříž, pak vzal zápas do svých rukou Bohačík, který dal za tři minuty sedm bodů a připravil koš pro Ceasera. Zastavil ho až nesportovní faul při nájezdu od Baileyho, po kterém tvrdě spadl na palubovku a raději šel střídat. Nymburk i bez něj ale ještě navýšil své vítězství.

Nymburk si znovu pomohl svými obvyklými zbraněmi, když dominoval pod košem a získával body i z druhých šancí po útočném doskoku. Především ale těžil ze zisků a z rychlých protiútoků, což mu přineslo 28 bodů.

NH Ostrava - ERA Basketbal Nymburk 65:92 (17:18, 22:23, 221:24, 5:27)

Nejvíce bodů: Autrey 16, Škranc 14, Bailey 12 - Ceaser 16, Bohačík a Shumate po 12, Kříž 11, Matěj Svoboda a Rylich po 9, Birts 8, Tůma 5, Sehnal a Mikyska po 4, Brown 2 TH: 21/13 - 24/17. Trojky: 8:7. Doskoky: 32:42. Fauly: 22:21. Zisky: 9:16. Ztráty: 25:16. Asistence: 13:24.

Ohlasy:

Francesco Tabellini (trenér Nymburka): „Výhra je vždy výhra, na to nesmíme zapomínat. Samozřejmě bychom raději chtěli mít vyrovnanou výkonnost, což se dnes nepovedlo. Na začátku jsme byli měkcí, postrádali jsme pozornost, pak jsme ji na chvíli našli, ale jakmile jsme šli do vedení, opět jsme zpomalili, přišly ztráty a soupeř se udržel ve hře. Měli jsme tam problém s fauly u pivotů, když Bishop nemohl hrát, ale Tomáš Mikyska odvedl velmi dobrou práci a pomohl týmu. Musíme se lépe mentálně připravit na začátky zápasu. Když je tam malá nepozornost a soupeř to hned potrestá, má to velký vliv. Musíme být schopni dvakrát týdně nastavit hlavu tak, abychom měli tu správnou pozornost a nečekat, že se soupeř porazí sám, protože soupeři proti nám často podávají své nejlepší výkony. dnes bylo důležité, že když jsme se dostali ve čtvrté čtvrtině do vedení, předvedli jsme několik kvalitních akcí po sobě v obraně i v útoku a získali jsme náskok. Ukázali jsme tam mentální sílu.“

Ondřej Sehnal (hráč Nymburka): „Opět od nás nepovedený začátek, postupně jsme se do zápasu dostávali, ale výpadků tam bylo moc, to si nesmíme dovolit. Ostrava hrála výborně, ale my jsme se s tím měli lépe poprat. Když si myslíme, že to půjde samo, tak na to pak doplácíme. Začátky musíme zlepšit.“

Nighael Ceaser (hráč Nymburka): „Začali jsme pomalu, bylo to o tom, abychom se dostali do našeho rytmu a začali hrát rychle. Ale opět se ukázalo, že musíme začínat zápasy lépe. Je to jen o nás, abychom měli správné soustředění. Musíme se soustředit na začátek stejně, jako se soustředíme na konce zápasu. Bohužel jsem se dostal do problémů s fauly, na tom také musím pracovat, abych nedělal zbytečné fauly. Spoluhráči mě ale dobře zastoupili. Zejména Miky (Tomáš Mikyska) tam pomohl to vzít za mě.“

Jaromír Bohačík (hráč Nymburka): „Šel jsem do koše a věděl jsem, že se mě Bailey bude snažit zblokovat. Ale neustál jsem to a přetočil jsem se. Tak jsem se to snažil alespoň trochu korigovat, abych nespadl vyloženě nekoordinovaně. Problesklo mi hlavou, že hlavně nesmím dávat pod sebe ruce, tak jsem tam hodil lokty, ale nevím, jestli to byla dobrá volba. Už mi to začíná tuhnout, tak uvidíme, co z toho bude. Ale snad to bude v pohodě. Mohl jsme si za to ale hlavně já, většinu toho kontaktu jsem udělal já.“

sobota 19.10. - 17:30