Příprava

CENNÝ SKALP

8. 9. 2024

Basketbalisté Nymburka získali v přípravě velmi cenný skalp, když zvítězili 85:78 na hřišti Chemnitzu, úřadujícího šampiona FIBA Europe Cupu a jednoho z nejlepších německých celků. V přípravě si tak český šampion připsal pátou výhru. Nymburk táhl rozehrávač Stephen Brown, který zaznamenal 21 bodů, 8 asistencí, 7 doskoků a 8 získaných faulů. Ty Birts přidal 16 bodů, ale celý tým předvedl velmi dobrý výkon, který je příslibem do blížící se kvalifikace o Ligu mistrů.

Nymburk jel do Chemnitzu ze soustředění v Karlových Varech. Během něj si menší zdravotní problémy přivodili Nighael Ceaser a Matěj Svoboda, kteří tak do zápasu nemohli nastoupit. I bez nich se ale Nymburk od začátku držel ve vedení a dělal favoritovi problémy.

Ve druhé čtvrtině sice Chemnitz výrazně zvýšil agresivitu v soubojích a navíc mu pomáhali výrazně nepřesní rozhodčí. Ale k Brownovi se přidal JT Shumate, který výrazně pomohl k tomu, že v poločase vedli domácí jen o 6 bodů.

Ve druhé půli ale Nymburk ukázal svou dobrou formu. Zastavil útok domácích a sám se postupně propracoval do vedení. Důležité střely proměnil Birts, velmi dobře zahrál František Rylich a nájezdy do koše ničili domácí Brown s Ondrou Sehnalem. Šňůrou 10:0 se Nymburk dostal do vedení 71:63 a výhru už si hlídal.

Klíčové bylo, že Nymburk donutil soupeře k 26 ztrátám, z čehož vytěžil 32 bodů. I přes výškovou převahu soupeře přehrál Chemnitz i na body z pod koše 38:18.

Nymburk završí přípravu dvěma souboji s polskými celky. Ve středu přivítá doma od 15:00 nováčka polské ligy Górnik Walbřich, v sobotu se pak v Kladsku utká s Gliwicemi.

Niners Chemnitz - ERA Basketbal Nymburk 78:85 (24:29, 26:15, 13:19, 15:22)

Nejvíce bodů: Uguak 16, Johnson 14, Nkamhoua 10 - Brown 21, Birts 16, Shumate 12, Rylich 9, Sehnal 8, Bishop 7, Bohačík 6, Mikyska, Kříž a Tůma po 2. TH: 37/25 - 28/19. Trojky: 11:8. Doskoky: 44:37. Fauly: 27:30. Zisky: 6:15. Ztráty: 26:18. Asistence: 16:16.

středa 11.9. - 15:00