Příprava

VÝHRA V PARDUBICÍCH

6. 9. 2023

Basketbalisté Nymburka vyhráli i třetí přípravný zápas. Po dvou domácích výhrách nad Slavií a Kolínem uspěli i na palubovce čtvrtého celku minulé sezony Pardubic. Po velkém obratu zvítězili 109:86. Nejlepším střelcem byl s 22 body František Rylich.

Nymburk šel do zápasu bez Jaromíra Bohačíka, Sukhmaila Mathona a Jakuba Tůmy, které trápí menší zdravotní problémy. Naopak se po krátké pauze vrátil Spencer Svejcar a nastoupil i český pivot Adam Pecháček, který se k týmu Nymburka připojil na krátkou výpomoc, než si najde angažmá.

V úvodu se Nymburk trápil v útoku a Pardubicím patřilo prvních 15 minut zápasu. Jenže za stavu 40:25 pro domácí se Nymburk vyburcoval k velmi dobrému výkonu a zbytek zápasu vyhrál 84:46. Už do poločasu stihl srovnat skóre šňůrou 10:0, když s klaksonem poločasu trefil trojku Rylich. Ten celkem v zápase trefil pět ze 17 nymburských trojek.

BK KVIS Pardubice - ERA Basketball Nymburk 86:109 (22:18, 24:28, 19:31, 21:32)

Body: Brunk 13, Šafarčík 12, Alford 11 - Rylich 22, Bell 17, Gordon 16, Svejcar 13, Kovář 11, Sehnal 10, Kříž 9, Kováčik 8, Pecháček 3, Novák 0.

čtvrtek 30.5. - 18:00