NBL

VELKÝ OBRAT V BRNĚ

27. 3. 2024

Basketbalisté Nymburka sice ve 12. kole nadstavby Kooperativa NBL prohrávali v Brně už o 15 bodů, ale postupně se jim povedlo skóre otočit a zvítězit 79:74. Potvrdili tak své první místo v tabulce, které už mají jisté a navíc zdolali posledního soupeře, který s nimi měl v této sezoně lepší bilanci. Nyní má tak Nymburk lepší bilanci se všemi soupeři.

Nymburku se nepovedl vstup do zápasu a v první čtvrtině prohrával 6:21. Brno bylo v tu chvíli výrazně lepší, ale lídr tabulky ukázal svou zkušenost a kvalitu a postupně se vrátil do hry. Pomohl si kvalitním doskokem, když posbíral 57 míčů, což je třetí nejlepší výkon této sezony.

Brno se však díky svým americkým podkošovým hráčům Leeovi a Brown-Soaresovi drželo ve vedení. Ještě v polovině třetí čtvrtiny vedli domácí o 13 bodů. Pak ale zavelel František Rylich trojkou a Nymburk šňůrou 12:1 srovnal krok a díky Tyovi Gordonovi už šel do poslední čtvrtiny v těsném vedení.

Ani jeden z týmů se odmítal vzdát a hráči se rvali o každý koš. Důležitou roli ale sehrály tři trojky Ondřeje Sehnala. Ten nejprve trojkou pět minut před koncem poslal Nymburk do vedení a dvě minuty před koncem trefil další důležitou trojku, která dala hostům náskok šest bodů. Nymburk pak už výhru nepustil.

Gordon v zápase nasbíral 18 bodů, Sehnal 15 bodů a Sukhmail Mathon zapsal double double za 13 bodů a 10 doskoků.

Basket Brno - ERA Basketbal Nymburk 74:79 (24:14, 13:17, 14:21, 23:27)

Nejvíce bodů: Lee 21, Brown-Soares 20, Šiška 11 - Gordon 18, Sehnal 15, Mathon 13 +10 doskoků, Bell 8 + 12 doskoků, Stephens a Rylich po 8, Kříž 4, Kovář 3, Tůma 2. Fauly: 26:23. TH: 28/18 - 31/19. Trojky: 2:8. Doskoky: 47:57. Ztráty: 12:12. Zisky: 7:5. Asistence: 18:16.

Francesco Tabellini (trenér Nymburka): „Naším problémem bylo, že jsme podlehli frustraci z toho, že jsme nebyli schopni trefil střelu za tři body. Brno se rozhodlo zůstat ve vymezeném území, rozhodlo se, že nás nechá střílet. Ovlivnilo to i naši defenzivní snahu. Řekli jsme si, že když nám to nepadá, musíme zlepšit obranu. Pak jsme dali pár snadných košů z přechodu do útoku a získali jsme pár bodů náskok. Myslím, že v tuto chvíli sezóny musíme být dostatečně zralí, abychom pochopili, jaké jsou naše priority, a nasměrovali naši pozornost k těmto prioritám.

Ondřej Sehnal (hráč Nymburka): „Ve druhém poločase jsme zapnuli, hráli jsme mnohem rychleji a líp jsme bránili. Bod po bodu jsme se k Brnu přibližovali. Když jsme na konci třetí čtvrtiny vyrovnali, tak jsme měli to momentum, byli jsme lepší tým na hřišti a zvládli jsme to ubojovat. Teď s prvními čtvrtinami bojujeme a nezačínáme dobře, ale pak jsme ukázali týmovou sílu. \\chceme vyhrát každý zápas, Brno potřebuje každou výhru, tak oba celky bojovaly. Oni nás už dvakrát porazili a věřili si, pro nás je proto hodně důležité, že jsme to otočili a vyhráli venku. Jsem rád, že jsem dnes týmu pomohl trojkami. Po tom krátkém volnu, které jsem měl, jsem se do toho nějak nemohl dostat, tak snad už to teď bude lepší. Jedna trojka byla ve chvíli, kdy jsem si vyříkával s rozhodčím neodpískaný faul, tak jsem to tou trojkou vyventiloval. Další trojka přišla z lavičky, zvýšili jsme na šest bodů, oni pak nedali, my přidali další body a už jsme měli zápas pod kontrolou.“