NBL

ŠLÁGR S OLOMOUCKEM

29. 11. 2019

V sobotu nás čeká předehrávka 19. kola Kooperativa NBL Proti Olomoucku. Do Sportovního centra tak dorazí soupeř, který nás při posledním souboji v Nymburce donutil hrát prodloužení. Lze tak očekávat další zajímavou bitvu, kterou bude stát za to vidět. Začínáme v 17:00.

Olomoucko dlouhodobě patří k nejsilnějším soupeřům v české lize. Nic na tom nemění ani nedávný duel v Prostějově, kde jsme Olomoucko přehráli 106:70. Výrazný rozdíl jsme totiž získali až ve druhé půli poté, co se povedlo zlomit morálku domácích. Do té doby potvrzovali, že zejména v útoku jsou hodně nebezpeční. A to jim stále chybí zranění nejužitečnější hráč minulé sezony Javonte Douglas.

"Konečný rozdíl byl k Olomoucku trochu nefér, protože na hřišti zas takový rozdíl nebyl. Olomoucko nám dalo docela zabrat. Nakonec rozhodla naše rotace. Rozdíl v energii byl na konci docela znát," hodnotil tři týdny starý duel Vojtěch Hruban. "Všichni víme o síle Olomoucka a podle toho musíme k utkání přistoupit," dodal.

Varováním je i vzpomínka na poslední vzájemný duel v našem Sportovním centru. V druhém semifinále minulé sezony nás Olomoucko hodně zlobilo a dovedlo zápas až do prodloužení. Až v něm jsme ho porazili a odvrátili tak hrozbu jediné porážky v sezoně

Olomoucko dosud v tomto ročníku vyhrálo šestkrát a pětkrát prohrálo. Naposledy před týdnem doma těsně podlehlo druhé Opavě 85:90, když ještě minutu před koncem byl vyrovnaný stav.

Klíčové je zastavit našeho bývalého hráče Lukáše Palyzu, který dává v průměru 19,5 bodů na zápas a při zranění Douglase je hlavním nebezpečím. Je také třetím nejlepším střelcem celé soutěže. I proti nám se mu dařilo a zatížil naše konto 24 body. Důležitými postavami jsou také letní posily Malik Morgan, Radovan Kouřil a Igor Josipovič.

Do zápasu nezasáhne Jaromír Bohačík, který se zotavuje z menšího zranění na chodidle.

Utkání začíná v 17:00. Autobus od vlakového nádraží odjíždí v 16:25. Během utkání dojde na soutěž ve střelbě z poloviny hřiště o tiskárnu Canon, kterou věnovala společnost Flamy. Další soutěž pak sponzoruje partner utkání Postřižinský pivovar z Nymburka, který věnoval dva kartony piv.