NBL

POPRVÉ V SEZONĚ JEDEME VEN

8. 10. 2019

Ve středu nás od 18:00 čeká první venkovní utkání v nové sezoně. Jedeme do Svitav, které by opět měl patřit k předním celkům naší nejvyšší soutěže. V prvním kole ukázaly svou sílu, když na hřišti vicemistrů z Děčína prohrály až ve druhém prodloužení. Naše utkání bude v přímém přenosu vysílat ČT Sport.

Svitavy přes léto udržely většinu opor, odešli jen americký pivot Charles Aiken, mladý Marek Welsch a Tomáš Teplý. Naopak přišli Damonte Dodd a Eugene Crandall. Hlavní změna ale přišla na trenérském postu, když skončil náš bývalý asistent Lubomír Růžička, který nyní vede Brno, a jeho místo zaujal dosavadní spolupracovník Lukáš Pivoda, pro něhož jde o trenérskou premiéru.

Jeho první zápas dopadl smolně, když v Děčíně Svitavy svedly vyrovnanou bitvu, ale v normální hrací době i v prvním prodloužení nevyužily možnost na vítězství. Ve druhém prodloužení je tak domácí potrestali a košem v poslední vteřině rozhodli.

"Svitavy i přes porážku v prvním kole ukázaly, že mají dobrý tým. Udělali jen malé změny na soupisce. Největší změnou je tak trenér, i když Lukáš Pivoda tam už pracoval jako asistent. S novým koučem ale vždy přichází alespoň malá změna filozofie. Co jsme mohli vidět, tak v přípravě neprohráli a v prvním kole prohráli až po prodloužení, takže budou určitě silným protivníkem a musíme do toho dát sto procent," řekl nymburský asistent Aleksander Sekulič, který v tomto týdnu vedl tréninky. Hlavní kouč Oren Amiel totiž musel do Švýcarska na setkání trenérů Champions League.

Klíčovou postavou Svitav je rozehrávač Roman Marko, ale hned první kolo ukázalo, že letošní szeona by mohla patřit mladému reprezentačnímu pivotovi Šimonovi Puršlovi. Ten zažehnal zklamání z toho, že mu těsně unikla nominace na mistrovství světa a Děčínu nastřílel 29 bodů, což z něj udělalo nejlepšího střelce úvodního kola. V zápase minul jen dvě střely z pole. K tomu přidal i osm doskoků. Zklamal jen při střelbě trestných hodů. "Šimon Puršl je stále mladý, takže by bylo divné, kdyby se nezlepšoval. Určitě je to lepší hráč než v minulé sezoně. Ale to se dá říci o většině hráčů Svitav," dodal Sekulič.

Mezi další důležité ráče našeho soupeře patří Sean O`Brien, další mladý reprezentant Luboš Kovář, který působí i na naší farmě Polabí, a dva naši bývalí hráči Pavel Slezák a Matěj Svoboda.

Pro náš tým bude utkání speciální i v tom, že nyní drží neporazitelnost už 59 ligových zápasů. A pokud uspěje i ve Svitavách, vytvoří nový rekord v neporazitelnosti a překoná vlastní výkon z roku 2014.