Evropské poháry

PO VÝHŘE NAD MORNAREM VEDEME SKUPINU

25. 10. 2023

Basketbalisté Nymburka zvítězili ve druhém utkání FIBA Europe Cupu doma nad černohorským Mornar Barem jasně 78:62 a se dvěma vítězstvími vede skupinu D před Bahcesehirem, který zvítězil 83:65 na hřišti Sabahu a má jednu výhru stejně jako Mornar. Nymburk rozhodl ve třetí čtvrtině, kterou vyhrál o 11 bodů. Thomas Bell k výhře přispěl double doublem za 17 bodů a 10 doskoků. Jaromír Bohačík a Ondřej Sehnal přidali po 14 bodech.

Nymburk začal zápas velmi aktivně a rychle si vybudoval až jedenáctibodové vedení. Aktivní hrou zaskočil soupeře a dostával se ke snadným košům. Hodně vidět byl zejména Thomas Bell. Jenže Mornar se postupně vzpamatoval a udržel s domácími krok. Hodně mu v tom pomohl silný pivot Mawien, který dělal obraně Nymburka potíže. V poločase tak byl rozdíl ve skóre jen pět bodů.

Do druhé půle ale Nymburk nastoupil opět velmi aktivně, agresivní obranou si vynutil tlak a šňůrou 10:0 si vytvořil vedení 53:37, což zápas rozhodlo. Při šňůře trefil Bell trojku a Spencer Svejcar dokonce trojku s faulem. Nymburk už si pak s přehledem hlídal vedení a dobrou obranou nedovolil soupeři se dostat na dostřel.

Nymburk, kterému pomáhalo 900 fanoušků, tak zapsal šestou soutěžní výhru za sebou. O další se pokusí v sobotu doma proti Děčínu a příští středu opět doma proti ázerbájdžánskému Sabahu. Pokud se mu to povede, bude ve čtvrtém duelu doma s Bahcesehirem hrát o jistotu postupu.

ERA Basketbal Nymburk - Mornar Bar 78:62 (23:18, 17:17, 23:12, 15:15)

Nejvíce bodů: Bell 17, Bohačík a Sehnal po 14, Svejcar 10, Mathon 8, Gordon 6, Kříž 4, Collins 3, Kovář 2, Rylich 0 - Gavrilovic 15, Murray 13, Mawien 10. Fauly: 27:18. TH: 15/9 - 29/22. Trojky: 9:2. Doskoky: 38:45. Ztráty: 17:20. Zisky: 7:7. Asistence: 18:14.

Francesco Tabellini (trenér Nymburka): „Chtěli jsme doma vykročit do evropského dobrodružství správnou nohou a vytvořit pro fanoušky velmi dobrou atmosféru. Dnes fanoušci přišli ve velkém počtu. Já jsem je k tomu vyzýval a oni tu výzvu vyslyšeli, za což jsem moc rád. moc si jejich pomoci vážíme. Zápas jsme začali dobře v útoku, ale v obraně tam nebyla ta správná naléhavost. Ve druhé půli jsme se ale v obraně zlepšili, měli jsme tam několik dobrých situací, kdy jsme soupeře nepustili ke skórování. pak jsme trefili i nějaké otevřené střely a vytvořili si klíčový náskok. všechno začalo v obraně a jsem velmi šťastný za nasazení v obraně ve druhé půli.

Mihailo Pavicevič (trenér Mornaru): Gratuluji domácímu týmu, který si výhru zasloužil. Od začátku na nás hrál hodně agresivně a my jsme na to nebyli připraveni. neměli jsme odpověď na tento styl obrany. Ve třetí čtvrtině jsme jim dovolili hodně snadných košů. Dvacet ztrát je na tento level hodně. Asi to byla pro domácí snadnější výhra, než se čekalo. Ale bojujeme dál a čekají nás další zápasy.

Thomas Bell (hráč Nymburka): „Takhle se snažím hrát každý zápas. Ze všech sil pomoci týmu k výhře. Trenér se nám snaží vštípit tento styl hry, abychom byli konzistentní, hráli na maximum a na konci odešli s výhru. A to se teď daří. V první půli jsme nebyli v obraně tak pevní a dovolil jsme jim více snadných košů, než bychom chtěli. Ale i my jsme se dostávali ke snadným košům, když jsme hráli ve vysokém tempu. Bylo to hodně o nás. Když jsme hráli to, co trénujeme, tak jsme byli měli navrch. Hodně nám pomohla dobrá obrana ve druhé půli. Dnes to od nás nebyl úplně nejlepší výkon, ale vyhrát zápas, ve kterém nehrajete ideálně, je známka velkých týmů. ne všechno do sebe dnes zapadlo, ale hlavní je, že jsme měli zápas pod kontrolou, nedali jsme soupeři nic zadarmo a vyhráli jsme. Ale sami víme, že umíme hrát ještě mnohem lépe.“

pátek 10.5. - 17:30