O SVÁTEČNÍ ČTVRTEK PRODLOUŽENÝ VÍKEND

24. 11. 2022

O víkendu prodlouženého ještě o sváteční čtvrtek se nejvíce dařilo starším žákům U15, kteří všechny své tři zápasy vyhrálo. Dvě utkání v Benešově vyhráli i starší minižáci U13, v Šestajovicích zvítězili dvakrát nejmladší minižáci U11 Nymburka a ve stejné kategorii porazila Juventa Mladou Boleslav. Uspělo také Polabí v první lize mužů. Jediní zápornou bilanci měli junioři U19, když dvakrát prohráli a jednou vyhráli a nepodařilo se zvítězit ani mladším minižákům U12 nad favority z Brandýsa v kvalifikaci o Národní finále.
  • 1.liga mužů, základní část, skupina západ

Basketbal Polabí : BA Lynx Liberec 86:79

Nedělní utkání na domácí palubovce pro nás znamenalo potvrzení a upevnění třetí příčky ve skupině západ. Soupeř přijel posílen o ostrostřelce Filipa Novotného, který nově hostuje právě do Liberce, naopak na naší straně byla určitá hráčská absence, i tak jsme však věřili ve vítězství od samého začátku. Výhra byla však velice upracovaná. Hrál se spíš pomalejší basketbal, nám se nedařilo vytvářet příliš přesilové situace a soupeř se vždy těžkou střelou připomněl, že nám nedá vítězství zadarmo. Proto jsme museli bojovat až do samého konce. Je však důležité zmínit, že po celou dobu zápasu jsme byli bodově před naším soupeřem a vždy jsme si dokázali držet alespoň minimální odstup ve skóre. Potřeba je však, abychom do každého utkání vstoupili s chutí a energií hrát na 100%, sdílet míč, užívat si snadné body po dobré nátlakové obraně a celkově utkání prožít a nejen odehrát. „Možná to bylo venkovní zimou, ale dneska to z naší strany bylo lehce zamrznuté leč extrémně důležité vítězství jelikož soupeř posiluje a určitě v naší skupině ještě neřekl poslední slovo a bude se rvát o další vítězství stejně tak jako my a to už v pátek na venkovní palubovce kde se představíme na palubovce Levhartů z Chomutova,“ zhodnotil trenér Košař. Sledujte nás, fanděte nám, sezóna je skvěle rozjetá a my věříme, že se dostaneme co nejdál a budeme bavit poděbradskou halu pohledným a rychlým basketbalem.

Body: Novák D. 23, Kábrt 22, Rylich 15, Kolář 13, Merta 7, Novák P. 3, Ouředník 3. Čtvrtiny: 14:14, 23:18, 29:25, 20:22

• Extraliga U19, základní část, skupina A

BA Nymburk : USK Praha 55:68

Čtvrteční utkání proti USK Praha jsme odehráli skvělých 35 minut, kdy jsme dobře bránili, půjčovali jsme si v útoku míč a zejména chodili na doskok i díky tomu byl stav po třech čtvrtinách vyrovnaný 44:45. Do čtvrté čtvrtiny jsme nastoupili plni odhodlání porvat se o vítězství a ještě 4 minuty do konce základní hrací doby to tak vypadalo. Pak ale přišla řada nepřesností a nedorozumění v obraně, což soupeř potrestal a dostal se do sedmibodového vedení. I když jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, bohužel přemíra snahy vedla jen k navýšení skóre v náš neprospěch. Konečný výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti, nicméně soupeř si za poslední 4 odehrané minuty naprosto zasloužil a nám nezbývá nic jiného než dál tvrdě pracovat v tréninku a zlepšovat se, sezóna je ještě dlouhá a může přinést řadu překvapení.

Body: Kováčik 12, Studnický 10, Bubeníček 8, Grmolenský 7, Ouředník 5, Frič a Hrdlička 4, Janota a Jakubal 2, Kořínek 1. Čtvrtiny: 14:18, 18:16, 12:11, 11:23.

BA Nymburk : Tygři Praha 67:81

Sobotní utkání jsme začali skvěle, plnili jsme taktické pokyny, střídali jsme druhy obran a zdálo se, že opticky jsme mnohem lepším týmem, bohužel pro nás to hráče dost ukolébalo a začala vítězit bojovnost nad basketbalovostí. Naši kluci se ve druhém poločase začali vyhýbat kontaktu, obstřelovali koš bez útočného doskoku a k tomu se přidala frustrace na obrané polovině, kdy soupeř trefil téměř vše, co zvednul a rázem jsme to byli my, kdo tahá v utkání za kratší konec. Trojková smršť hostů nás bohužel stála utkání, nedokázali jsme udělat žádný taktický faul, pomoci si hrou do koše a zbytečně se někteří hráči báli vzít zodpovědnost do vlastních rukou. Velká škoda, na soupeře jsme jednoznačně měli, což ukázal první poločas, ale hrát musíme, i když to soupeři padá a nemůžeme frustrovaně zápas odevzdat. Do Prahy tedy míří gratulace a u nás začíná svítit ostré červené světlo v přístupu k utkání po celých 40 minut.

Body: Studnický 20, Ouředník 11, Kováčik 9, Frič a Hrdlička 8, Kosík 6, Janota a Grmolenský 2, Bubeníček 1. Čtvrtiny: 20:14, 15:19, 12:28, 20:20.

BA Nymburk : BK Lokomotiva Plzeň 71:69

Nedělní zápas už byl pro nás řekněme na krev, polovina hráčů měla extrémně náročný program, kdy v úterý a ve středu bojovali v Ústí nad Labem na finále středních škol, které i opanovali a dokázali si odvést mistrovský titul, nicméně to pro nás znamenalo vypořádat se s extrémní zápasovou porcí, 5 zápasů za školu, čtvrteční utkání s USK, sobotní s Tygry Praha a konečně nedělní s Plzní. Celkem tedy hráči "odkroutili" 8 zápasů v 6 dnech a to je obrovská porce. Hnala nás však touha zase zvítězit po dvou nezdarech. Začali jsme velice slušně a aktivně, nicméně aktivita nám vydržela jen několik málo minut, začali jsme neproměňovat zpod koše, každý osobní souboj byl z naší strany padesátiprocentní, a tak hosté zcela pochopitelně přitlačili a začali nás přehrávat zejména ve hře 1 na 1 a s vědomím že Plzeň odehrála v sobotu velice vyrovnané utkání s USK Praha, které mohla i vyhrát, chtěli si spravit chuť na našem týmu. Poločasový rozdíl -11 bodů nevěstil nic dobrého. Po změně stran si hráči konečně uvědomili, že bez boje nemůže být vítězství, změnili jsme obranu pick and roll a začali stahovat bod po bodu, což se nám podařilo 3 minuty před koncem zápasu, kdy jsme skóre vyrovnali. Naše poslední akce skončila povedeným nájezdem a tak jsme 4 vteřiny před koncem vyhrávali o 2 body, soupeř měl po timeoutu možnost zápas buď vyrovnat a nebo rozhodnout ve svůj prospěch. Žádná varianta však nevyšla a byť měl soupeř slušnou střelu na prodloužení, tak ji nedokázal proměnit a my jsme si tak mohli připsat „na morál“ velice důležité vítězství. Tento týden pro nás byl extrémně náročný, ale je teprve necelá polovina sezóny odehraná nemůžeme se vymlouvat na únavu, únava se teprve dostaví, proto musíme věřit a makat na 110% i v dalších zápasech. Plzni děkujeme za skvělý zápas, ve kterém byla v podstatě 37 minut ve vedení a hrála velice sympatický a nebojácný basketbal, ale ani to nestačilo k dobytí naší palubovky, za což jsme samozřejmě rádi.

• Starší žáci U15 - liga

BA Nymburk : USK Praha 74:52

Ve čtvrtek jsme hostili na domácí palubovce USK Praha. Od první minuty jsme diktovali tempo utkání a v pravidelné rotaci všech hráčů drželi dostatečný bodový náskok. Slušně jsme osobně bránili, soupeř vstřelil pouze 52 bodů , což byl rozhodující faktor, který družstvo dovedl k důležitému vítězství. Slabinou byla střelba trestných hodů.

Body: Davídek Kryštof 24, Hamtil Michal 12, Sojka Marek 10, Hendrych Matěj 9, Tobiáš Filip 9, Nikodým Ondřej 2, Poláček Daniel 2, Hauser Patrik 2, Klouček Šimon 2, Újezdský Patrik1, Mikeš Jiří 1.

Holice : BA Nymburk 51:97

Čekal nás fyzicky méně disponovaný soupeř, kterého jsme díky vhodnějšímu somatotypu našich hráčů přehráli ve všech směrech.

Body: Davídek Kryštof 20, Sojka Marek 19, Újezdský Patrik 14, Poláček Daniel 12, Hauser Patrik 10, Tobiáš Filip 8, Mikeš Jiří 6, Klouček Šimon 4, Hamtil Michal 4.

BK Ústí nad Orlicí : BA Nymburk 48:108

V nedělním utkání na palubovce BK Ústí nad Orlicí jsme potvrdili roli favorita a s přehledem utkání dovedli do vítězného konce. Hráči slušně plnili úkoly v osobní obraně a předvedli několik pěkných útočných kombinací. O body se díky kolektivní hře rozdělili všichni.

Body: Újezdský Patrik 17, Hauser Patrik 17, Tobiáš Fiip 16, Davídek Kryštof 15, Mikeš Jiří 14, Klouček Šimon 11, Sojka Marek 9, Žabenský Petr 7, Poláček Daniel 2.

• Starší minižáci U13 - krajský přebor

BC Benešov : BA Nymburk 44:47 a 41:57

Družstvo vyjelo ve značně okleštěné sestavě do Benešova, nastoupit mohlo pouze 10 hráčů. Domácí hráče jsme však dokázali v obou utkáních porazit.

Mladší minižáci U12 - kvalifikace o NF

BK Brandýs : BA Nymburk 86:41

V neděli odpoledne vyrazil tým U12 sestavený z chlapců z Nymburka a Milovic na palubovku brandýského sportcentra k odehrání utkání kvalifikace o NF U12. Soupeř potvrdil roli favorita a zvítězil rozdílem 45 bodů. Naši kluci drželi krok pouze v první čtvrtině, kterou prohráli o 4 body. Poté se už těžko prosazovali v útoku 1na1 a v obraně byli méně agresivní. Pod košem měl soupeř také výškovou převahu, ale i tak se kluci snažili a bojovali až do konce utkání.

Body: Novák 11, Hauerland 7, Roza 5, Kudrlička Š., Grepl, Vyskočil po 4, Sokolovský, Zahradník po 2, Zejdl, Handl po 1. Čtvrtiny: 15:11, 26:10, 18:11, 27:9

• Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

Dnes družstvo U11. přivítalo na domácí palubovce tým z Mladé Boleslavi. Po spoustě omluvenek k zápasu nastoupilo pouze 10 hráčů.

NBK Juventa Milovice- TJ AŠ Mladá Boleslav85:47

Od začátku utkání jsme na soupeře vlétli a ujali se v 1.čtvrtině zaslouženě vedení. Bohužel ve 2. a 3. čtvrtině jsme pustili zbytečně našeho soupeře do hry. Boleslav s námi držela v tomto hracím období krok. Někteří naši hráči se začali soustředit jen na sebe a útok, chyběla obrana, doskok a někteří hráči již měli problémy s fauly. V poslední čtvrtině jsme se nakonec vrátili ke své hře a soupeře převálcovali 26:5.

Body: Zahradník Viktor 33, Slovik Tomáš 14, Kramule Tadeáš 12, Zeman Martin 8, Ladjimi Adam 4, Strnadel Viktor 4, Pospíšil Max 4, Mammadov David 2, Hejl David 2 - za hosty: Skřivánek 17, Štěpánek 12, Mladá 9. Fauly:22:21, Trojky: 0:3, TH: 9/17 : 13/29, čtvrtiny: 16:9, 22:15, 21:18, 26:5

NBK Juventa Milovice- TJ AŠ Mladá Boleslav50:43

Do tohoto zápasu jsme vstupovali s tím, že bychom chtěli zlepšit hru v obraně, ale zřejmě tým namlsaný první výhrou tento úkol nezvládl. Náš soupeř byl v této dovednosti lepším a bojovnějším týmem. V útoku nám také chyběla větší aktivita všech hráčů na hřišti, soupeř bodoval velmi snadno a náš tým se nadřel na každý bod. Nakonec jsme se k vítězství prodrali!!

Body: Kramule Tadeáš 18, Zahradník Viktor 11, Slovik Tomáš 6, Mammadov David 4, Zeman Martin 4, Pospíšil Max 3, Ladjimi Adam 2, Hejl David 2 - za hosty: Skřivánek 18, Mladá 17, Matoušek 6. Fauly:13:11, Trojky: 0:0, TH: 2/9 : 7/16, čtvrtiny: 16:13, 8:9, 12:11, 14:10

Wizards Újezd nad Lesy : BA Nymburk 20:68 a 30:40

Družstvo U11 vyjelo na venkovní soutěžní zápas proti Újezdu nad Lesy do Šestajovic. V prvním zápase jsme si již v první vytvořili dvouciferný náskok, který jsme po zbytek utkání jen navyšovali. Druhé utkáni jsme začali v podobném stylu, avšak v druhé a třetí čtvrtině se soupeři podařilo snížit skóre na rozdíl pouhých tří bodů. V poslední čtvrtině jsme opět uchopili otěže zápasu a utkáni jsme dovedli do vítězného konce.