Akademie

O VÍKENDU ZAČALY MLÁDEŽNICKÉ SOUTĚŽE

17. 9. 2020

Hráči Basketbalové akademie Nymburk U15 o víkendu zahájili mistrovské soutěže. Do bojů vstoupili starší žáci v lize a v nadregionální lize a také benjamínci U11, pro které je nejvyšší soutěží oblastní (krajský) přebor.

Starší minižáci U15

BA Nymburk - Sokol Pražský 73:102

Vstup do ligy, která je kvalifikací pro extraligu, jsme vstoupili proti Sokolu Pražskému. Pražský tým bude pravděpodobně jedním z velkých favoritů na celkové vítězství v mistrovství ČR. Navíc byl naším soupeřem už na TEST Cupu v Ostravě. Odehráli jsme lepší zápas než na přípravném turnaji, kde nás soupeř zničil. Měli jsme několik dobrých pasáží, zakončených košem z rychlého protiútoku. Soupeř díky mohutnějším hráčům ovšem naprosto dominoval na doskoku. „Díky doskokům si Sokolové drželi solidní náskok. Většina hráčů však zápas odbojovala, a to je pozitivní,“ zůstal spokojený trenér Stavěl.

Body: Adamec, Dittrich a Gevorkyan po 15, Vrchota 10, Křemen 6, Zhříval a Frič po 4, Snop 2, Směly a Vodrážka po 1. Fauly 22:20, Trojky 8:4, TH 12/7:25/6, stav po čtvrtinách: 19:28, 37:53 57:74

BA Nymburk - Jižní Supi 122:31

V neděli čekal naše žáky zápas diametrálně odlišný. Proti papírově slabšímu soupeři si zahráli s chutí všichni hráči a postupem času neustále zvyšovali svoje vedení. Po prvním poločase vedli už drtivým rozdílem téměř šedesáti bodů.

Body: Gevorkyan 26, Vrchota 22, Křemen 18, Dittrich 13, Vodrážka 8, Nazarčuk, Adamec a Prokeš po 6, Snop a Zhříval po 5, Smělý 2. Fauly 20:15, Trojky 4:2, TH 8/6:16:3, stav po čtvrtinách: 30:6, 75:16, 99:27

Do tzv. nadregionální ligy, která v našem případě zahrnuje týmy ze středních a severních Čech, vstoupili starší žáci NBK Juventa Milovice. Jejich tým tvoří především hráči z kategorie U14. Nově sestavený tým nedokázal vzdorovat jednomu z favoritů z Kolína, když se zápas vyvíjel ve prospěch soupeře od úvodního rozskoku. Proti družstvo z Brandýsa nad Labem už byl výkon lepší, na vítězství však stale nestačil.

BC Kolín – NBK Juventa Milovice 124:39

Body: Procházka 9, Brhel 8, Amiel 7, Nezdařil 6, Hájek a Kamenec 4, Žižka 1, TH: 21/5, trojky: 2, čtvrtiny: 36:7, 31:8, 31, 14, 26:10

BK Brandýs n.L. - NBK Juventa Milovice 87:51

Body: Amiel 12, Brhel 10, Nezdařil 7, Procházka 6, Žižka a Kerhard 4, Mach a Ehl 3, Hájek 2, TH: 37/10, trojky: 1, čtvrtiny: 25:12, 16:11, 21:8, 25:20

Čtyřmi zápasy začala také soutěž nejmladších minižáků U11. Lépe do soutěže vstoupili hráči z Milovic, kteří dva své domácí zápasy s Českým Brodem vyhráli. Nymburští hostili Kolín a z obou zápasů vyšli naprázdno.

NBK Juventa Milovice - TJ Slavoj Český Brod 48:37

Bohužel již před začátkem utkání jsme se zalekli výškové převahy našeho soupeře. V polovině utkání jsme začali hrát naší hru a začali si získávat náskok a zaslouženě vyhráli.

Body: Vaňousek 13, Šeda 10, Petkanov 7, Frémund 6, Kudrlička Š. 4, Zahradník 3, Pospíšil 2, Novotný 2, Kudrlička J. 1, Zejdl 1, dále hráli: Mammadov, Bránský a Slovík, hráč utkání: Vaňousek, čtvrtiny: 11:8, 12:10, 9:3, 16:16

NBK Juventa Milovice - TJ Slavoj Český Brod 42:11

Do druhého zápasu nás vedl náš nejmladší kapitán David Mammadov (rok.nar. 2013). Od začátku utkání jsme pokračovali v dobrém výkonu z prvního a nadále se zlepšovali.

Body: Šeda 17, Kudrlička Š. 8., Petkanov 6, Vaňousek 4, Frémund 3, Kudrlička J. a Novotný 2, dále hráli: Mammadov, Bránský a Slovík, hráč utkání: Frémund, čtvrtiny: 4:2, 18:4, 6:2, 20:5

Soupisku nymburského týmu zásadně ovlivnily omluvenky hráčů, kterých bylo příliš velké množství. Hosté měli více basketbalově zkušenějších hráčů, nadšení našich hráčů na výhru nestačilo. V prvním zápase rozhodl přelom třetí a čtvrté čtvrtiny, který jsme prohráli 4:25 a z vyrovnaného stavu 44:44 se skóre zhouplo na 48:69. Ve druhém zápase hraném na zkrácený čas se nám dařilo ve druhé a třetí čtvrtině. V poslední části jsme naopak neodolali tlaku soupeře a ten si urval i druhé vítězství.

BA Nymburk : BC Kolín 55:71, čtvrtiny: 23:11, 14, 19, 7:18, 11:23

BA Nymburk : BC Kolín 42:45, čtvrtiny: 12:20, 17:5, 6:6, 7:14

úterý 23.4. - 18:00