​VÍKENDOVÝ PŘEHLED VÝSLEDKŮ

15. 11. 2023

Muži Polabí opět vyrazili na cesty v nekompletní sestavě a výsledek odpovídat prořídlosti jejich sestavy o zkušené hráče. Junioři se oproti sobotnímu utkání proti Písku v neděli proti Plzni výrazně zvedli. Starší minižáci Nymburka i Milovic plenili i pražských Tygrů i v Benešově. Nejmladší minižáci nestačili na lídra skupiny Mladou Boleslav.
  • 1.liga mužů, základní část, skupina Západ

BK Lokomotiva Plzeň : Basketbal Polabí 106:64

K pátečnímu utkání jsme odjížděli bez stěžejních hráčů, včetně některých juniorů, a tak dostali výraznější časový prostor další hráči v čele s Petrák a Janotou, který se vrací po úrazu kotníku. Domácí Plzeň byla jasným favoritem, nám se však dařilo držet krok až do poločasové přestávky, kdy byl rozdílem ve skóre „jen“ 12 bodů 56:44. Bohužel to, co nám vycházelo v prvních dvou čtvrtinách, nás naprosto opustilo, začali jsme hrát alibisticky jedna na jedna, stříleli nepřipravené trojbodové pokusy a absolutně přestali bránit. Toho domácí využívali plnými doušky a ve druhém poločase si užívali téměř exhibiční utkání z jejich strany. Dařila se jim střelba z dálky a skvěle si posouvali míč, o čemž svědčí i 32 asistencí v zápase.

Body: Novák Dávid 15, Synáček 13, Kolář 12, Kotil a Gevorkyan 6, Adamec 5, Janota 3, Schmidl a Petrák 2. Čtvrtiny: 26:20, 30:24, 24:6, 26:14.

• Junioři U19, Extraliga - základní část, skupina A

Sokol Písek Sršni : BA Nymburk 106:87

V sobotu jsme odjížděli do sršního hnízda, a jak je na místní palubovce zvykem, čekal nás velice fyzicky náročný basketbal. Bohužel od reprezentační přestávky jsme po celé tři týdny trénovali převážně v devíti hráčích, a tak pro nás toto období vlivem nemocí a zranění bylo dost nepříjemné. To není výmluva, ale konstatování. Domácí na nás vlétli od první vteřiny a díky přesné trojbodové střelbě si hned v úvodu vytvořili pohodlný náskok. Nám se v celém zápase nepodařilo zklidnit, dělali jsme špatná rozhodnutí a nejhorší fakt byl, že jsme sklopili hlavy a hráli jsme velice odevzdaně. To naplno projevilo na konečném skóre. Hned po utkání jsme si zcela jasně a konkrétně vyříkali, že tudy cesta nevede a hned v sobotu jsme si důrazně řekli, že takovým výkonem už se nikdy nechceme prezentovat.

Body: Synáček 23, Kováčik 17, Jakubal 14, Adamec a Baštář 11, Janota 5, Gevorkyan 4, Prokeš 2. Čtvrtiny: 35:23, 27:22, 29:19, 15:23

BA Nymburk : BK Lokomotiva Plzeň 98:53

Po sobotním uragánu v šatně jsme si v neděli na domácí palubovce hned od začátku ujasnili, jakým stylem se chceme prezentovat po celý průběh zápasu. Hostující Plzeň je velice nepříjemný soupeř, který když dokáže držet krok může porazit kohokoliv. I my jsme se o tom přesvědčili v prvním zápasu sezóny, kdy jsme vyhráli o 1 bod na palubovce našeho soupeře. Ani na domácí palubovce jsme neměli nejlepší vstup do zápasu, ale jakmile jsme se po téměř šesti odehraných minutách vrátili do zápasu a vyrovnali na 12:12, začali jsme úřadovat. Zapnuli jsme v obraně a na druhé straně dokázali dát 12 bodů v řadě a to byl velice klíčový okamžik. Po nevydařeném sobotním utkání jsme chtěli hrát na 110 procent celých 40 minut a to se nám až na pár drobností dařilo. V poločase jsme vedli solidním rozdílem 24 bodů 53:29 a jasně jsme všem ukázali, že doma umíme.

Ve třetí čtvrtině soupeř vytáhl zónovou obranu 1-3-1, která nám dělala značné problémy. Nakonec i třetí dějství jsme vyhráli a nadechly jsme se ještě k závěrečnému náporu. Do samého konce jsme hráli na maximum. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 25:6. Za to zaslouží všichni hráči velkou pochvalu, přeci jen ubránit v extralize U19 jakýkoliv tým na 6 bodech za 10 minut je velmi slušná vizitka. Vysokou výhrou po prvním vzájemném zápase, který jsme prohráli o 1 bod, jsme si jasně ukázali, že když budeme hrát celých 40 minut s maximální agresivitou, tak to přinese své ovoce. Konečný rozdíl 45 bodů je toho skvělým důkazem. Musíme se však poučit ze začátku zápasu, které nemáme příliš dobré a hned v pátek nás čeká extrémně silný tým Tygři Praha, takže na přípravu není moc času, ale připravíme se, jak nejlépe to půjde.

Body: Synáček 33, Gevorkyan a Jakubal 13, Majerník 10, Kováčik a Petrák 7, Adamec 6, Baštář 4, Prokeš 3, Janota 2. Čtvrtiny: 26:19, 27:10, 20:18, 25:6.

• Starší minižáci U13 – krajský přebor

Se stejnou dvojicí soupeřů hrály oba naše týmy BA Nymburk a NBK Juventa Milovice

BK Beroun : BA Nymburk18:103

V sobotu 11.11. odjeli starší minižáci U13 odehrát utkání na palubovku Berouna. A to poprvé v plné sestavě, kdy po zranění se konečně připojili k týmu Honza Grepl a Robert Roza. Po velmi pěkném kolektivním výkonu vezou kluci domů jednoznačné vítězství. Poprvé v této sezóně pokořili hranici 100 bodů. Stý bod proměnil Filip Sokolovský a kluci ho oslavili obrovským jásotem.

Body: Grepl 24, Sukup 19, Sokolovský 15, Slavíček 14, Roza 9, Vyskočil 6, Jakeš a Hauerland po 4, Kytýř, Kroupa, Oubrecht a Král po 2. Čtvrtiny: 4:21, 8:24, 6:25, 0:33

BŠ Tygři Praha x BA Nymburk25:72

V neděli sehráli kluci utkání s týmem Tygři Praha. Opět po vydařené kolektivní hře vezou domů zasloužené vítězství 25:72.

Body: Grepl 15, Sukup a Slavíček po 11, Vyskočil 8, Roza 7, Hauerland 6, Jakeš a Kytýř po 4, Sokolovský, Kroupa a Král po 2. Čtvrtiny: 7:23, 7:17, 5:11, 6:21

BŠ Tygři Praha B. - NBK Juventa Milovice 28:62

V sobotu jsme zavítali do Prahy, kde jsme se utkali s Tygry. První čtvrtinu jsme odehráli ve velmi rychlém až divokém tempu, což ovšem přineslo řadu nepřesností na obou stranách. Ve druhé čtvrtině oba celky nadále pokračovaly v rychlé hře, kdy oproti prvnímu dějství ubylo nepřesností a skóre bylo takřka vyrovnané. V posledních dvou minutách se naši hráči doslova utrhli z řetězu a dostali na nás do poločasového vedení. Třetí a čtvrtá čtvrtina opět nebyla žádná nuda, tempo a nasazení neopadlo, ale vždy jsme byli o větší kousek lepším týmem a nakonec jsme z Prahy odvezli cennou, ale zaslouženou výhru.

Body: Kudrlička Jakub 18, Šmrha Štěpán 8, Petkanov Stefan 8, Novák Filip 6, Pospíšil Max 6, Zahradník Viktor 6, Pokorný Lukáš 4, Zejdl Vojtěch 2, Kudrlička Šimon 2, Ladjimi Adam. Fauly:16:14, Trojky: 0:0, TH: 11/22:6/21, čtvrtiny: 4:6, 11:22, 5:14, 8:20.

BK Beroun-NBK Juventa Milovice 24:106

Druhý den jsme hráli v Berouně.V první a druhé čtvrtině byli domácí místy až pod naším drtivým tlakem, ale nasazení našich hráčů nebylo takové jako předchozí den. Po poločase, který jsme vyhráli o 40 bodů, naši hráči ještě přidali. Byl to od nich až neskutečný tah na soupeřův koš, a také se nám dařilo střelecky. Z Berouna jsme si nakonec odvezli vysoko výhru.

"Klobouček pro naše hráče, za výkon v obou zápasech, nezbývá si jen přát, aby takto pokračovali i v dalších zápasech," doplnil po zápasech trenér David Horák.

Body: Novák Filip 18, Kudrlička Jakub 16, Kudrlička Šimon 15, Zahradník Viktor 14, Zejdl Vojtěch 8, Kramule Tadeáš 8, Pospíšil Max 8, Šmrha Štěpán 7, Petkanov Stefan 6, Podaný Matěj 2, Pokorný Lukáš 2, Ladjimi Adam 2. Fauly:20:15, Trojky: 0:5, TH: 4/10:10/26, čtvrtiny: 6:22, 4:28, 10:25, 4:31.

• Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

NBK Juventa Milovice – TJ AŠ Mladá Boleslav 43:93 a 39:80

Body 1.zápas: Zeman Martin 14, Strnadel Viktor 9, Hejl David 8, Hutyra Adam 8, Mammadov David 5, Hryšyn Dymytrij 2, Erben Vojtěch0, Spudich Jakub 0, Spudich Matěj 0, Strnadel Matouš 0, Šumpík David 0

Body 2.zápas: Strnadel Viktor 14, Hejl David 10, Hutyra Adam 7, Spudich Jakub 6, Hryšyn Dymytrij 2, Erben Vojtěch 0, Mammadov David 0, Spudich Matěj 0, Strnadel Matouš 0, Zeman Martin 0