Příprava

ZG OPLÁCÍME PORÁŽKU

18. 9. 2022

Na Memoriálu Adama Wójcika ve Vratislavi jsme vyhráli i druhý zápas a odvážíme si trofej. Po výhře nad domácím Slaskem jsme uspěli i proti Zieloné Goře, které jsme oplatili týden starou porážku po vítězství 95:78. Nejlepším střelcem zápasu byl s 16 body Nate Watson. Cenu pro nejlepšího nymburského střelce na turnaji získal Gerel Simmons, který ve dvou zápasech dohromady zaznamenal 37 bodů.

Oproti týden staré prohře 78:85 ukazoval Nymburk velké zlepšení v obraně i útoku. Kolektivní basketbal plný přihrávek měl úspěch a po šňůře 12:0 si hned v první čtvrtině vytvořil výraznější náskok. K vidění bylo i řada pohledných akcí včetně důrazných smečí. Ještě do poločasu narostl nymburský náskok na 21 bodů.

Ve druhé půli se hrálo vyrovnaněji, ale český mistr si s přehledem hlídal náskok a bavil diváky pohlednými akcemi.

Nymburk zakončí přípravu v sobotu 24.9. v německém halle proti Mitteldeutscher BC.

Zielona Gora - ERA Basketball Nymburk 78:95 (21:28, 13:22, 21:19, 23:26)

Nejvíce bodů: Cosey 19, Zečevič 16, Kutlesič 14 - Watson 16, Ivanauskas, Simmons, Kovář a Kříž po 11, Palyza 10, Stokes 9, Benda 7, Lockett 4, Rylich 3, Tůma 2.