NBL

VÝHRA O 50 BODŮ

21. 11. 2020

Basketbalisté Nymburka v dohrávce 6. kola Kooperativa NBL zvítězili 102:52 na hřišti Královských sokolů v Hradci Králové. Vyšší výhru zaznamenali naposledy v dubna 2018, kdy deklasovali Kolín rozdílem 54 bodů. Z atriumfem směřovali od úvodních minut, přestože trenér Oren Amiel dával hodně prostoru mladým hráčům. Hned osm nymburských hráčů si připsalo devět a více bodů. Úřadující šampion tak napravil minulou porážku na USK, která byla jeho první po dvou a půl letech.

Nymburk přijel do Hradce bez zraněných Petra Šafarčíka a Jerricka Hardinga, doma zůstal i Stephen Zimmerman, jemuž se v den zápasu udělalo nevolno. Šanci tak dostali mladí a předvedli dobrý výkon. Nejlepší zápas sezony hrál Jakub Tůma, který dobrou obranou nedával dýchat klíčovému hráči soupeře Stamenkovičovi a navíc se mu dařilo i v útoku, když byl spolu s Vojtěchem Hrubanem nejlepším střelcem týmu.

Nymburk rychle odskočil na dvacet bodů, ale v závěru poločasu trochu polevil a nedařilo se mu tolik v útoku, čehož Hradec využil ke snížení na rozdíl 13 bodů na začátku druhé půle. Jenže pak přišla nymburská smršť. Šňůrou 27:5 definitivně soupeře zlomil, hradečtí zcela vypadli z role, hádali se mezi sebou a už bylo jen otázkou, jak vysokým rozdílem zápas skončí.

Double double za 10 bodů a 10 doskoků si připsal Luboš Kovář, premiérový koš ze hry v nymburském dresu zaznamenal Rostislav Jirák. Další dva odchovanci František Rylich a Filip Kábrt odehráli v průměru 15 minut, ale s nimi na hřišti Nymburk přehrál soupeře o více než 30 bodů.

Královští Sokoli - ERA Basketbal Nymburk 52:102 (14:27, 20:22, 8:35, 10:18)

Nejvíce bodů: Lošonský 18, Halada 11, Sedmák a Barač po 6 - Hruban a Tůma po 14, Obasohan 12, Benda a Dalton po 11, Prewitt a Kříž po 9, Kábrt a Rylich po 5, Jirák 2. Fauly: 18:23. TH: 21/15 - 16/12. Trojky: 3:12. Doskoky: 41:46. Ztráty: 26:9. Zisky: 3:16. Asistence: 11:26.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Kontrolovali jsme hru od samého začátku. Dokud jsme drželi koncentraci, tak to bylo dobré. Ve druhé čtvrtině jsme ale v koncentraci polevili a bylo to vidět. Ve druhé půli jsme to opět zlepšili a vyhráli jsme. Hlavní je, že se nikdo nezranil a hráči teď mohou v klidu odjet do národních týmů.“

Jakub Tůma (hráč Nymburka): „Chtěli se poučit z prohry na USK a vrátili jsme se k naší nátlakové a rychlé hře. Myslím, že se nám to dařilo dobře. Přeběhli jsme soupeře, postarali jsme se o jejich podkošové hráče a zvládli jsme to tak, jak jsme chtěli.“