VÝHRA O 122

10. 11. 2022

V minulém týdnu nebyli hráči naší Akademie moc úspěšní. Utkání mužů Polabí ovlivnila v Písku velká absence klíčových hráčů a proti Písku se nedařilo ani juniorům, kteří pak nestačili ani na lídra skupiny v Jindřichově Hradci. Kadetům se v dohrávce proti Ostravě nedařilo a po strašidelné první čtvrtině prohráli i celý zápas. I proti Opavě se rozbíhali pomalu, ale nakonec soupeře jasně přehráli. Žáci U15 smolně prohráli s lepšími Pardubicemi, outsidera rozsápali rozdílem 122 bodů. Minižáci U13 nestačili Brandýsu, ale výkon špatný nepodali a v kategorii U11 proti sobě hrálo BA a Juventa a rozešli se smírně 1:1 na zápasy.
  • 1.liga mužů, základní část, skupina západ

Sokol Písek Sršni : Basketbal Polabí 100:59

Páteční utkání proti jednomu z favoritů na postup do baráže nás bohužel nezastihnul v optimální den. Naši muži hráli KNBL zápas s Ostravou kde si plnili své hráče povinnosti Rylich a Novák, zároveň byl zraněný Kábrt a Šoula. Bez čtyř klíčových hráčů bylo velice těžké vzdorovat nabité soupisce domácích. To se bohužel také ukázalo v zápase, kde nám chyběl klasický rozehrávač. Této úlohy si skvěle ujal Merta, ale bylo znát, že nemáme klid v útoku a bohužel v obraně bylo viditelné, že naši junioři, kteří odehráli spoustu minut, nemohli fyzicky vyspělejším hráčům konkurovat. Domácí ovládli zápas stylem start-cíl. Pro nás je nyní klíčové utkání s Litoměřicemi, kdy se v neděli představíme na domácí palubovce. Věříme, že díky reprezentační pauze to bude v úplné sestavě a popereme se tak o další vítězství v první lize mužů.

Body: Kolář 18, Mikula 12, Studnický 6, Kováčik a Merta 5, Bubeníček 4, Fišera, Frič a Novák P. 3, čtvrtiny: 33:17, 26:7, 24:15, 17:20

• Extraliga U19, základní část, skupina A

Sokol Písek Sršni : BA Nymburk 82:66

Ve středu odpoledne jsme předehrávali utkání na venkovní palubovce a Písku, kde se nám dlouhodobě nedaří a bohužel nejinak tomu bylo i tentokrát. Naši hráči vstoupili do utkání koncentrovaně, snažili se zpomalit rychlou hru domácích, díky čemuž dřeli se soupeřem krok. Pak se však domácí rychlostroj rozjel naplno, trefovali i těžké střely z dlouhé vzdálenosti. I když jsme neskládali zbraně a stále bojovali, domácí vždy na náš nápor dokázali odpovědět úspěšnou střelou. Nám nezbývá nic jiného než soupeři pogratulovat a dál poctivě makat v tréninku.

Body: Studnický 17, Kořínek a Hrdlička 12, Frič a Ouředník 7, Kováči 6, Kosík 3, Jakubal a Frič 1, čtvrtiny: 15:13, 25:16, 20:18, 22:19

GBA Lions J. Hradec : BA Nymburk 96:65

Nedělní utkání jsme odehráli na hřišti lídra naší tabulky a do utkání jsme vstoupili bohužel velice špatně. Nedařilo se nám proměnit lehké koše a naopak jsme kupili jednu ztrátu za druhou, jakoby na hřišti byli na naší straně minižáci. Chyby, které jsme vytvořili, nebyli hodné herní vyspělosti kategorie U19. První čtvrtinu jsme prohráli zcela jasně a padla na nás obrovská deka. Ve druhé čtvrtině jsme se dokázali do zápasu vrátit, ale opět jsme měli špatný nástup do 3. Čtvrtiny. Nevyšel nám dle našich představ. Poslední hrací dějství už zase sneslo přísnější měřítko a ukázalo nám, že můžeme hrát s kýmkoliv, bohužel nástup do první a třetí čtvrtiny nás stál vyrovnanější zápas.

Body: Frič 15, Studnický 14, Ouředník a Grmolenský 9, Hrdlička 8, Bubeníček 5, Kořínek a Kosík 2, Bašta 1, čtvrtiny: 32:14, 16:21, 23:11, 25:19

• Kadeti U17 – extraliga, zákl.část, sk.B

BA Nymburk-NH Ostrava53:69

Ve středu jsme přivítali jedno z nejsilnějších družstev naší skupiny. Chtěli jsme odehrát dobré utkání a poprat se o vítězství. Naše plány ovšem vzaly za své hned v první čtvrtině, kterou jsme nepochopitelně prohráli 2:24!! I když jsme zbytek zápasu bojovali, průběh se nám zvrátit nepodařilo a prohráli jsme o 16 bodů.

Body: Gevorkyan 16, Zajíc 11, Synáček 7, Křemen 6, Frič 5, Adamec 4, Baštář 4, čtvrtiny:2:24, 21:9, 14:18, 16:18

BA Nymburk-BK Opava 75:46

Sobotní zápas jsme začali koncentrovaně a bojovně, což vyústilo v poločasové vedení o 8 bodů. Do druhého poločasu jsme nastoupili s agresivní obranou a z toho pramenící rychlé protiútoky nám vynesly vedení po třetí čtvrtině o 22 bodů. V poslední čtvrtině si zahrála celá lavička a došli jsme k přesvědčivému vítezství.

Body: Gevorkyan 28, Zajíc 15, Adamec 7, Petrák 7, Baštář 5, Křemen 5, Synáček 3, Brožek 3, čtvrtiny: 19:15, 16:12, 20:6, 20:13

• Starší žáci U15 - liga

BK VIVIBOOKS Pardubice - BA Nymburk82:79

V sobotu na palubovce BK Pardubice jsme odehráli velmi pěkné, divácky dramatické utkání, ve kterém byli šťastnější po prodloužení domácí.

Celé utkání jsme byli v mírném vedení, když se dařil rychlý protiútok a slušně jsme bránili šikovné hráče Pardubic. Ještě pár vteřin před koncem normální hrací doby jsme utkání kontrolovali.

Fatální chyby v úplném závěru nás připravily o vítězství, neboť domácí hráči dvěma trestnými hody posunuli utkání do prodloužení. V prodloužení jsme již tahali za kratší konec a domácí zvítězili.

Kluci zaslouží velkou pochvalu za neutuchající bojovnost a touhu uspět. Jen velké množství ztrát, pramenící z přemíry snahy a dobré osobní obrany domácích patřily k nedostatkům na naší straně.

Body: Davídek Kryštof 34, Hamtil Michal 16, Nikodým Ondřej 13, Tobiáš Filip 5, Újezdský Patrik 4, Poláček Daniel 4, Hauser Patrik 2, Mikeš Jiří 1, čtvrtiny: 13:15, 19:20, 21:22, 18:14, prodloužení 11:8, TH: 37/20

SŠB Pardubice: BA Nymburk23:145

V nedělním utkání na palubovce SŠB Pardubice hráči BA Nymburk měli výškovou a herní převahu po celé utkání, ve kterém snadno zvítězili vysokým rozdílem.

Body: Újezdský Patrik 24, Davídek Kryštof 22, Hamtil Michal 18, Hauser Patrik 16, Hendrych Matěj 15, Poláček Daniel 14, Nikodým Ondřej 10, Mikeš Jiří 10, Tobiáš Filip 8, Klouček Šimon 8, čtvrtiny: 6:35, 6:35, 9:30, 2:45, TH:16/9

• Starší minižáci U13 – krajský přebor

BA Nymburk : BK Brandýs n.L., 44:60 a 52:69

V sobotu odpoledne tým U13 odehrál domácí utkání proti silnému soupeři z Brandýsa. Do zápasu jsme navíc nastoupili oslabeni kvůli marodce. I tak s cílem nenechat Brandýsu výhru zadarmo a tvrdě bránit. To se od začátku utkání dařilo a první čtvrtina skončila nerozhodně 12:12. V druhé čtvrtině, jsme trošku polevili a soupeř odskočil o 11 bodů. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli o 2 (40:38), v poslední čtvrtině se bohužel druhé pětce nepodařilo skóre udržet a prohráli jsme o 16.

Ve druhém zápase jsme byli favoritovi vyrovnanějším soupeře a prohráli pouze o 7.

• Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

BA Nymburk : NBK Juventa Milovice35:40

Hodnocení Juventa: Do zápasu jsme nevstoupili dobře, snad jako by kluci ještě spali. Ale ve 2. Čtvrtině přišlo z naší strany probuzení a začali jsme se domácím vyrovnávat ve všech dovednostech, hlavně v bojovnosti a nasazení. „Tento zápas nevyhrál lepší tým, oba týmy předvedly pohledný a bojovný minibasketbal, ale nakonec stálo štěstíčko na naší straně," zhodnotil utkání trenér Horák

Hodnocení BAN: V prvním zápase se nám bohužel nedařilo zastavit rychlý protiútok soupeře a i přes mírné zlepšení v poslední čtvrtině jsme nezvládli otočit výsledek na svoji stranu.

Body Juventa:Novák Filip 10, Kramule Tadeáš 10, Pospíšil Max. 10, Zahradník Viktor 5, Mammadov David 2, Hejl David 2, Ladjimi Adam 1. Fauly:7:6, Trojky:0:0, TH: 8/1:8/4, čtvrtiny: 15:10, 4:14, 2:11, 14:5

BA Nymburk : NBK Juventa Milovice51:29

Hodnocení Juventa:V tomto zápase jsme opět předvedli velmi bojovný a hezký výkon. Bohužel soupeř byl ve všech čtvrtinách o chloupek lepší a nakonec jsme prohráli. „Velmi si cením, že naši hráči bojovali od začátku až do konce poslední vteřiny, i když o vítězi bylo postupem času jasno. Za obě utkání hráčům, kteří nastoupili, ještě jednou moc děkuji,“ pochválil své hráče trenér Horák

Hodnocení BAN: Do druhého utkání jsme vstoupili mnohem aktivněji než do prvního a zvládli jsme si vybudovat již v první čtvrtině dvouciferné vedení. Po zbytek utkání jsme již zápas měli pod kontrolou a bodový rozdíl jsme ještě nakonec zvýšili.

Body Juventa: Novák Filip 8, Ladjimi Adam 6, Mammadov David 4, Zahradník Viktor 2, Strnadel Viktor 2, Erben Vojtěch 2, Hutyra Adam 2, Barták Mark 2, Pospíšil Max. 1, Fauly:6:8, Trojky: 0:0, TH: 4/3:2/1, čtvrtiny: 12:4, 11:8, 14:9, 14:8