Příprava

VÍTĚZNÝ OBRAT

12. 9. 2021

Basketbalisté Nymburka v předposledním přípravném utkání zvítězili nad Krkou Novo Mesto 85:75, přestože v zápase prohrávali už o 18 bodů. Slovinskému vicemistrovi tak oplatili čtvrteční porážku a utnuli sérii tří přípravných proher za sebou. Nejlepším střelcem byl s 19 body Lukáš Palyza, Vojtěch Hruban přidal 18 bodů a Jerrick Harding 12 bodů.

Pro Nymburk šlo o zakončení soustředění ve Slovinsku. Zatímco první zápas se hrál na hřišti Krky, tentokráte se hrálo na neutrální půdě v hale klubu Laško. Čeští šampioni šli do utkání bez Petra Bendy, který léčí menší zdravotní potíže z prvního duelu. Navíc se brzy v utkání zranil rozehrávač Sterling Gibbs. musel odstoupit.

Gibbsovo zranění jen korunovalo nepovedený začátek zápasu. Už po 30 vteřinách Nymburk prohrával 0:7 a nedařilo se téměř nic. Krka tak v závěru první čtvrtiny vedla už 31:13. Nymburk ale ukázal svou sílu a dokázal se zmátořit. Pomohl k tomu Palyza, ale také čeští mladíci. František Váňa trefil dvě trojky, další přidal nymburský odchovanec Filip Kábrt, který přinesl do hry potřebnou bojovnost.

Nymburk pak několikrát snížil na jediný bod, ale Krka vždy znovu odskočila. V poslední čtvrtině už ale tlak soupeře neustála a po důležité trojce Luboše Kováře a sedmi bodech Lukáše Palyzy se povedlo obrat dokonat.

Krka Novo Mesto - ERA Basketball Nymburk 75:85 (31:17, 15:24, 16:17, 13:27)

Nejvíce bodů: Stipčevič 23, Stavrov a Kosi po 14 - Palyza 19, Hruban 18, Harding 12, Kovář 10, Váňa 9, Rivers 6, Gibbs 5, Kábrt 3, Gak 2, Tůma 1.

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): „Měli jsme své cíle, co na soustředění udělat na hřišti i mimo něj, aby se hráči lépe poznali. A tady měli čas na to se sbližovat. Také jsme tu sehráli dva těžké zápasy. Ukázalo nám to, co je dobré a na čem musíme pracovat. Samozřejmě hrajeme na výhry, ale v těchto zápasech jsme měli i jiné priority a to především zkusit si ve hře věci, které ladíme na tréninku, protože se snažíme pracovat na stylu hry, jaký chceme hrát. Byly to dva odlišné zápasy. A těžké. Ale to nás čeká celou sezonu a musíme umět takovým výzvám čelit. Dnes jsme začali velmi špatně, ale dokázali jsme se do zápasu vrátit, což ukazuje, že tým má charakter a bojovnost, aby se vyhrabal zpět z jámy. Otočit takový zápas proti kvalitnímu týmu, jako je Krka, je velká věc. Na druhou stranu nesmíme mít tak hrozný začátek a z toho se musíme poučit.“

František Váňa (hráč Nymburka): „Já osobně se do toho po zranění a přestupu teprve dostávám. Stejně tak si teprve sedáme jako tým, hledáme se, ale každým zápasem je to lepší a lepší. I když je stále na čem pracovat, tak jdeme dobrým směrem. Dnes se nám nepovedl začátek, ale pak jsme si v šatně řekli, že musíme začít víc makat a bránit a dát do toho větší dravost a energii a to jsme ve druhé půli splnili. Měli jsme tam zisky, protiútoky a tím jsme to obrátili. Ale začátek byl katastrofický a takto do zápasu vstupovat nemůžeme. Už v závěru první půle jsme se chytli nějakými střelami a trochu jsme se chytli. Bylo dobře, že jsme vydrželi fyzicky, zatímco oni pak už odpadávali.“