Evropské poháry

VELKÉ VÍTĚZSTVÍ V BAMBERGU

10. 12. 2019

Z Německa si vezeme superdůležité vítězství. Ačkoli jsme v utkání 8. kola Ligy mistrů prohrávali na hřiště Bambergu třikrát dvouciferným rozdílem, dokázali naši hráči velkou vnitřní sílu a vybojovali výhru 84:80. Připsali si tak už šesté vítězství a drží druhou příčku ve skupině. Vojtěch Hruban k tomu přispěl 20 body, Zach Hankins přidal 14 bodů a devět doskoků.

Do utkání jsme šli opět bez zraněného Jaromíra Bohačíka a s tím, abychom nedopustili špatný začátek jako před týdnem v Aténách, kde jsme rychle nabrali ztrátu a tu už nedotáhli. Jenže přesně to se opakovalo i v Německu. Bamberg přesně střílel z dálky a rychle vedl 11:2. Naši hráči se však nepoložili a Pavel Pumprla se Zachem Hankinsem tým nastartovali. Přidal se k nim i Petr Benda.

Jenže hned na začátku druhé půle se zranil Pavel Pumprla, kterému píchlo v chodidle a musel opustit hřiště za podpírání spoluhráčů. Do utkání už se nevrátil a vážnost zranění odhalí až vyšetření po návratu do Prahy. Dá se však očekávat, že kapitán bude absentovat několik týdnů.

Na tým dolehla psychická deka a po dvou trojkách Matea Šeriče vedl Bamberg opět o 12 bodů. Znovu jsme se ale nenechali dorazit a naopak jsme odpověděli šňůrou 9:0, která nás opět vrátila do hry. A těsně před poločasem jsme šli dokonce na chvíli do vedení.

Na začátku druhé půle jsme dokonce vedli o sedm bodů, pak ale Bamberg zabral a šňůrou 21:4 znovu získal dvouciferný náskok. Ovšem trojka Roka Rogiče před koncem čtvrtiny nás nakopla. V poslední části jsme pak manko rychle smazali a šlo se do vyrovnané koncovky.

Do ní šel Bamberg ve vedení 80:78, ale posledních 90 vteřin už neskóroval. Naopak Hayden Dalton dvěma trestnými hody srovnal, pak po jednom trestném hodu přidali Vojtěch hruban a Deishuan Booker a nakonec Vojta Hruban po parádní akci smečí dal vítězství razítko.

Brose Bamberg - ERA Basketbal Nymburk 80:84 (24:18, 21:26, 26:20, 9:20)

Nejvíce bodů: Sengfelder 17, Olinde 13, Lee 11 - Hruban 20, Hankins a Booker po 14, Dalton 13, Rogič 7, Pumprla a Kříž po 5, Benda 4, Peterka 2. Fauly: 21:18. TH: 20/16 - 25/18. Trojky: 10:8. Doskoky: 35:37. Ztráty: 14:12. Zisky: 7:5. Asistence: 20:15.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Bamberg hrál dobře a fyzicky, ale pro nás bylo klíčové, že i když jsme třikrát hodně prohrávali, tak jsme se dokázali vrátit. To nám dodalo sebevědomí a koncovku jsme sehráli skvěle. Je k tomu potřeba i kousek štěstí. Byl to velký souboj a my získali velké vítězství.“

Zach Hankins (hráč Nymburka): „Bamberg hrál hodně fyzicky a my se jim v tom snažili vyrovnat. Oni měli dobrý začátek, trefovali se z dálky, ale my na to skvěle zareagovali. Vojta Hruban odehrál super utkání. Musel hrát 37 minut a předvedl to, co od něj potřebujeme. Také jsme dobře doskakovali a neměli jsme tolik ztrát co jindy, což bylo hodně důležité.“

Vojtěch Hruban (hráč Nymburka): „Nejen že jsme ukázali velkou bojovnost a charakter, ale hlavně jsme získali strašně důležité vítězství. V tuto chvíli na Bamberg, který je náš největší soupeř, máme náskok tří výher, protože máme i lepší vzájemné skóre. Takže je to výhra, která se počítá v podstatě za dvě."

sobota 6.4. - 18:00