VÁŇA S KÁBRTEM ŘÁDILI ZA POLABÍ

15. 11. 2021

Basketbalisté Polabí v první lize mužů svedli velkou bitvu s B týmem USK Praha, nakonec ale doma prohráli 105:110 po prodloužení. V zápase ale ukázali velkou bojovnost a několikrát dohnali náskok soupeře. Hodně vidět byli hráči A-týmu. Fantišek Váňa nasbíral 28 bodů a 11 doskoků, Filip Kábrt měl 26 bodů. František Rylich pak 18 bodů.

Nedělní utkání se kvůli problémům v Poděbradské hale Bios hrálo na základní škole Komenského v Nymburce, kde někteří hráči Polabí nastoupili vůbec poprvé, a tak v podstatě ztratili výhodu domácího prostředí.

"I přesto jsme do utkání vstoupili velice aktivně a s mladým a běhavým týmem USK Praha B, který měl v zápase i výškovou převahu jsme rozehráli první poločas ve vysokém tempu a tak se diváci mohli bavit rychlým ofensivním basketbalem. Bohužel výšková převaha hostujících se ukázala jako klíčový faktor, nám se sice podařilo skórovat z rychlých protiútoků, ale na druhou stranu jsme obdrželi o 12 bodů více ze druhých šancí po doskoku hostů," upozornil trenér Polabí Jan Košař.

"I ve druhém poločase se hrál velice běhavý basketbal a střídal se v podstatě koš za koš, nám bohužel chyběl kvůli zranění v zápase Merta, který odehrál pouhých 7 minut jako náš stěžejní obránce, a když se k naší užší rotaci ještě přidaly nedané trestné hody, nízká úspěšnost tříbodových střel a špatná rozhodnutí na útočné polovině, bylo jasné že utkání bude extrémně vyrovnané. Do poslední čtvrtiny jsme tahali za kratší konec, ale v jejím závěru jsme dokázali skóre otočit. Bohužel zásluhou již zmíněných nedaných trestných hodů nejen v závěru zápasu, jsme dali šanci hostům a neodskočili jsme alespoň na 3 bodový rozdíl ve skóre a tak hosté v předposledním útoku z pod koše vyrovnali a nám se již z těžké pozice nepodařilo skórovat. V prodloužení jsme udělali bohužel několik taktických chyb, soupeř nás přehrával v podkošovém prostoru, a i když jsme se snažili, jak jen to bylo možné, tak jsme nedokázali v prodloužení zvítězit. Gratulace tedy míří k pražskému celku, ale ani náš tým se nemá za co stydět, hráči nasbírali další cenné zkušenosti ve vyrovnané koncovce a to je pro nás velké pozitivum," dodal Košař.

Basketbal Polabí - USK Praha B 105:110 pp (23:20, 22:28, 23:24, 27:23 - 10:15)

Body v utkání: Váňa 28, Kábrt 26, Rylich 18, Novák D. 9, Ouředník 7, Novák P. 6, Kotil 4, Kořínek 3, Merta a Vacek 2.

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00