Příprava

TRÁPENÍ V CHEMNITZU

4. 9. 2021

V přípravě jsme podruhé za sebou prohráli s německým soupeřem. po domácí prohře s Bambergem jsme tentokráte nestačili na Chemnitz, na jehož hřišti jsme zaspali začátek a nakonec prohráli 72:89. Nejlepším střelcem byl s 16 body Vojtěch Hruban.

Nymburští hráči měli v týdnu několik těžkých tréninků a v součtu s tříhodinovou cestou do Německa měli problém zachytit tempo soupeře. Chemnitz natěšený na první zápas v přípravě začal opravdu s velkou energií a agresivitou a po šesti minutách vedl 20:4, což určilo ráz utkání.

Chemnitz vedl celý zápas nejvíce o 26 bodů. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny však začaly síly ubývat i jemu a musel odstoupit od aktivního presinku. V tu chvíli se Nymburk probudil a šňůrou 9:0 snížil na rozdíl 11 bodů. Jenže hranici dvouciferného rozdílu neprolomil, naopak pak vzal zápas do svých rukou zkušený Darion Atkins a opět vrátil domácím náskok 20 bodů.

Domácí těžili zejména ze skvělé úspěšnosti střelby za dva body 69 procent. Sami naopak dovolili Nymburku jen 22 bodů zpod koše. Vedle 16 bodů Hrubana dal 13 bodů Sterling Gibbs. Po deseti bodech přidali Lukáš Palyza a Luboš Kovář.

Niners Chemnitz - ERA Basketbal Nymburk 89:72 (28:12, 23:21, 19:19, 19:20)

Nejvíce bodů:Mike a Atkins po 25, Wimberg 10 - Hruban 16, Gibbs 13, Kovář a Palyza po 10, Harding 9, Tůma 6, Benda a Rylich po 3, Gak 2, RIvers 0.

pátek 19.4. - 18:00

pondělí 22.4. - 18:00