Akademie

TEST CUP OSTRAVA

2. 9. 2021

Těsně před začátkem školního roku absolvovali junioři U19 a kadeti U17 tradiční mezinárodní turnaj v Ostravě, jenž nese příznačný název TEST CUP.

Junioři v sobotu a v neděli sehráli tři zápasy v základní skupině. V prvním zápase se slovenským týmem ze Spišské Nové Vsi zvítězili jednoznačně 90:53, když po slabším prvním poločase soupeř přestal stíhat naši rychlou hru.

V nedělním programu čekala na juniory dvě utkání. S brněnskými Tygry se nám nedařilo útočit proti soupeřově zónové obraně. Až do poloviny poslední čtvrtiny byl rozdíl minimální, ale pak si Brňané vytvořili desetibodový náskok, ten udrželi do konce a zvítězili 69:58.

Ve druhém zápase junioři zaskočili domácí Snakes Ostrava a po výborném prvním poločase jsme vedli o 15 bodů. Náskok se zvyšoval i po přestávce až na konečných 82:47.

Semifinále odehráli naši junioři proti Interu Bratislava. Od začátku se hrálo s velkou intenzitou a bojovalo se o každou pozici. Ani jeden z týmů neměl větší bodovou šňůru a první čtvrtina tak byla vyrovnaná. Ve druhé polovině se Inter několikrát snadno prosadil a nám se za celé utkání nepodařilo najít recept na často využívanou zónovou obranu soupeře, který tak po zásluze postoupil do finále. Bratislava zvítězila 70:52.

V utkání o třetí místo jsme se utkali s týmem Pardubic. Celá první polovina byla z obou stran hodně vlažná. Snaha v obraně a na doskoku se hráčům nedá upřít, ale naše hra na útočné polovině byla velmi neefektivní. Ve druhém poločase se nám podařilo zrychlit přechod do útoku, po timeoutech jsme 2x trefili střelu za tři body a vytvořili si malý bodový polštář. Zbytek utkání se nám lehký náskok podařilo udržet a zvítězit v poměru 66:57.

Jan Košař: „Turnaj v Ostravě byl pro nás důležitý ze dvou hledisek - tím prvním bylo dostat se do zápasového rytmu a druhým identita týmu. Zvyknout si na nový herní styl, všechny obranné i útočné systémy a herní role v týmu.“

Kadeti zkřížili zbraně v prvním zápase se Tygry z Brna. První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém se přestalo dařit střelecky a soupeř nás i přeskákal. Tygři si stále drželi náskok a nakonec zvítězili 73:56. V neděli se kadeti utkali s týmem Trefl Sopoty a opět nám chyběly centimetry ke konečnému vítězství. Přesto bylo utkání vyrovnané až do koncovky a teprve v závěru si soupeř vybudoval malý náskok. Po čtyřiceti minutách byl stav 56:49 pro našeho soupeře.

V posledním utkání v pondělí proti Loko Plzeň jsme výborně odehráli první poločas, který nám poskytl až dvanáctibodový náskok. Ve druhém poločase začala Plzeň agresivně bránit, my ztráceli spoustu míčů a nedařilo se nám v útoku. O výsledku zápasu rozhodla poslední čtvrtina, ve které jsme dali pouze 9 bodů. Plzeň zvítězila 62:56.

Zápas s Katowicemi jsme hráli pouhé 3 hodiny po zápase s Plzní a v prvním poločase byla znát únava. Byli jsme všude o krok později a v poločase jsme prohrávali o 12 bodů. Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili mnohem agresivnější a náš projev byl o mnoho čerstvější. Po 3 čtvrtině jsme vedli o 2 body a věřili jsme v první výhru na turnaji. Bohužel ve čtvrté čtvrtině začalo hrát mužstvo Katowic zónovou obranu a na tu jsme nenašli recept. Prohráli jsme o 8 bodů - 49:57

Zápas se Snakes Ostrava jsme od začátku měli pod kontrolou, kdy jsme si hlavně ve druhé čtvrtině vybudovali náskok sedmnácti bodů. Ze začátku druhého poločasu jsme opět začali dělat chyby a soupeř to rychlými protiútoky trestal. Ve čtvrté čtvrtině jsme se vrátili k naší hře a lépe jsme bránili. Díky závěrečnému zlepšení vyhráli 74:53.

Stanislav Votroubek: „Po turnaji v Ostravě nás ještě čekají přátelská utkání a větší zaměření na jednotlivé detaily jak v útoku tak obraně. Věřím, že budeme dobře připraveni a co nejdříve odstraníme zápasový deficit, který hráči mají po předešlé sezóně, která se téměř vůbec nehrála.“