Český pohár

SNADNÝ POSTUP PŘES GBA

10. 1. 2020

V osmifinále Českého poháru jsme si s přehledem poradili s prvoligovým GBA Lions Jindřichův Hradec a na jeho palubovce jsme zvítězili 118:66. Postoupili jsme tak do čtvrtfinále, v něm nám páteční los přisoudil za soupeře Kolín. Hrát se bude 23. ledna od 17:45 v Kolíně. Vojtěch Hruban v Jindřichově Hradce za 15 minut nastřílel 22 bodů, Petr Šafarčík přidal 20 bodů.

Do Jižních Čech jsme vyrazili v kompletním složení 13 hráčů, a tak jeden musel zůstat v civilu. Trenér Oren Amiel vybral Michaela Dixona. Ačkoli jsme měli v nohách úterní zápas Ligy mistrů, předvedli hráči výkon hodný mistra. Než si hráči GBA přivykli na naše vysoké tempo, už prohrávali 5:22. Dařilo se hlavně Hrubanovi, který do poločasu dal 15 bodů.

Po jeho odchodu na lavičku a prostřídání, se domácí přeci jen trochu chytli, ale naše protiútoky, převaha pod košem a přesná střelba (18 trojek s úspěšností 58 procent) jim nedaly šanci. Ve druhé půli se rozstřílel Petr Šafarčík, který dal v první půli jen dva body, ale druhou část začal osmi body v řadě a celkem po změně stran dal 18 bodů.

Zajímavé čísla měl i Jakub Tůma, který za 18 minut nasbíral devět bodů (trojky 3/3), čtyři doskoky, šest asistencí a především při jeho pobytu na hřišti jsme přehráli soupeře o 44 bodů.

GBA Lions Jindřichův Hradec - ERA Basketball Nymburk 66:118 (22:33, 9:24, 21:26, 14:35)

Nejvíce bodů: Arrington 19, Zuzák 14, Šoula 9 - Hruban 22, Šafarčík 20, Peterka 14, Bohačík 12, Kříž a Tůma po 9, Dalton a Rogič po 8, Hankins 7, Booker 4, Pumprla 3, Benda 2. Fauly: 15:17. Trestné hody: 10/5 - 16/12. Trojky: 7:18. Doskoky: 34:53. Asistence: 14:31. Zisky: 3:13. Ztráty: 19:10.

Petr Šafarčík: "Bylo to tak, jak jsem čekali. Oni hraji hodně individuální basket zaměřený na hru jeden na jednoho a to se potvrdilo. Ale byl to sympatický výkon. Trvalo jim ale, než si zvykli na naše tempo a měli zpočátku velký respekt. Pak to s nich trochu opadlo, ve druhé čtvrtině nás trochu zaskočili a srovnali krok, ale pak jsme to zas měli pod kontrolou. Dnes jsme dostali více prostoru my, co jsme tolik nehráli v Lize mistrů. Já se snažím hrát naplno každou minutu na hřišti a ukázat se trenérovi. Pro sebevědomí je dobré, když to takto vyjde."