NBL

ŠAFARČÍK DIRIGOVAL VÍTĚZSTVÍ

21. 12. 2019

V 15. kole Kooperativa NBL jsme zvítězili nad Děčínem 102:84 a připsali si tak 75. ligové vítězství v řadě za sebou. Hlavní hvězdou zápasu byl Petr Šafarčík, který 25 body vytvořil své maximum v nymburském dresu a byl to jeho třetí nejlepší zápas kariéry. Jaromír Bohačík ve druhém utkání po návratu po měsíčním zranění nastřílel 22 bodů. Děčínu nepomohlo ani 27 bodů Filipa Vukosavljeviče.

Zápas se hrál od začátku velmi ofenzivně a oběma týmům se dařila střelba natolik, že hráči proměňovali i střely s faulem včetně trojek. Už v první čtvrtině padlo 64 bodů a do poločasu 110 bodů. V našem dresu se chytil Bohačík a po nástupu na hřiště i Šafarčík, který za šest minut dal 16 bodů.

V dresu Děčína se však dařilo našemu bývalému hráči Tomášovi Pomikálkovi a pak zejména Vukosavljevičovi, který si 27 body vytvořil nové osobní maximum v české lize. Válečníkům se navíc podařil vstup do druhé půle a před poslední částí se přiblížili až na pět bodů. Pak ale naši hráči zapnuli, Šafarčík trefil důležitou trojku, přidal se Vojtěch Hruban a šňůrou 8:0 se povedlo zlomit děčínský odpor.

ERA Basketbal Nymburk - BK ARMEX Děčín 102:84 (35:29, 28:18, 12:23, 27:14)

Nejvíce bodů: Šafarčík 25, Bohačík 22, Hankins 14, Hruban 12, Peterka 9, Dalton 7, Tůma a Benda po 4, Rogič 3, Kříž 2, Booker 0 - Vukosavljevič 27, Pomikálek 22, Šiška 11. Fauly: 25:21. TH: 19/16 - 16/13. Trojky: 12:11. Doskoky: 34:38. Ztráty: 7:17. Zisky: 7:3. Asistence: 31:16. Hráč utkání: Šafarčík (Nymburk).

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Z naší strany to nebyl nejlepší zápas v obraně, ale je také třeba dát kredit Děčínu, jak dobře hrál v útoku. Máme za sebou velmi dobrý podzim v obou soutěžích a teď si trochu odpočineme. Chci poděkovat fanouškům, že nás chodí podporovat a vytvářejí dobrou atmosféru hlavně při Lize mistrů. Přeji hezké a šťastné Vánoce a Šťastný nový rok každému, kdo podporuje basketbal.

Tomáš Grepl (trenér Děčína): „Odehráli jsme půlku zápasu velmi dobře. Pro nás je to obrovská škola za takové situace hrát proti takovým hráčům. Jsme rádi, že jsme třetí čtvrtinu vyhráli, což se tady nestává úplně často. Ale chceme podávat ještě lepší výkony. Měli jsme tam nějaké výpadky, které nás stály ještě lepší výsledek. Hráčům chci poděkovat, že zápas nezabalili, že hráli až do konce a trochu to zdramatizovali.

Martin Peterka (hráč Nymburka): „Z naší strany to bylo takové předvánoční utkání. Zvlášť v obraně se nám moc nedařilo. Ve třetí čtvrtině nás Děčín naprosto přehrával. Hráli opravdu dobře. Ale my to zvládli a dobře jsme si dnes půjčovali míč, což potvrzuje 31 asistencí.“

Lukáš Bobek (hráč Děčína): „Podali jsme bojovný výkon, bohužel se nám nepovedla poslední čtvrtina, do které jsme měli horší vstup. Udělali jsme tam nějaké chyby, soupeř dal jednoduché koše a odskočil nám. To je škoda, mohlo to být dnes vyrovnanější.

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00