Články

RUŠNÝ TÝDEN

8. 3. 2023

Zápasově bohatý týden započali kadeti výhrou nad USK, ale o víkendu bohužel nestačili ani na jednoho jihočeského soupeře a tím přišli o dělené první místo. Neuspěli ani mladší žáci v Pardubicích. Naopak minižákovské týmy U11 a U12 své soupeře rozdrtili velkým soupeřem. Pokud bychom vysčítali všechny výsledky, vyhrály by týmy naší Akademie (Milovice a Nymburk) 818:151.

Kadeti U17 – extraliga, nadstavba A

• BA Nymburk : USK Praha 71:61

V dohrávce 4.kola porazili naši hráči silný tým USK Praha a mohou se těšit na přímý postup rovnou do play-off. Proti USK se zvýšenou aktivitou povedlo ve druhé půli soupeři odskočit, k čemuž výrazně přispěl svou prací pod košem Arsen Gevorkyan s 24 body a 13 doskoky. Koncovku pak měl pod kontrolou hlavně Jakub Zajíc, autor 16 bodů.

"V první půli jsme měli problém na doskoku a dovolili jsme za poločas USK 14 útočných doskoků. Ve druhé půli jsme to ale zlepšili, sami vybojovali hodně míčů na útočném doskoku a trefili jsme i nějakou trojku. Tím jsme napravili 14 zahozených šestek, což je hrozné. Naší agresivitou a rychlou hrou dopředu jsme to rozhodli. Arsen nám hodně pomohl. On má takový dar, že ví vždy, kam se postavit, aby mu to spadlo do ruky," hodnotil zápas trenér Stanislav Votroubek.

Body: Gevorkyan Arsen 24, Zajíc Jakub 16, Synáček Vojtěch 10, Baštář Melichar 7, Frič Jakub 5, Křemen Sebastian 4, Adamec Adam 2, Petrák Ondřej 2, Vrchota Cyril 1, skóre po čtvrtinách: 16:14, 33:35, 47:43, 71:61

• GBA Jindřichův Hradec : BA Nymburk 75:70

V sobotu jsme zavítali na palubovku GBA a očekávali jsme těžký zápas. Bohužel jsme do něj nevstoupili vůbec dobře a domácí si vytvořili poměrně slušný náskok. Během zápasu se nám několikrát podařilo přiblížit domácím na dostřel, ale otočit skóre se nám nepodařilo, a tak jsme utrpěli druhou porážku v sezóně.

Body: Zajíc 22, Křemen 14, Synáček 12, Gevorkyan 10, Vrchota 4, Baštář 4, Vrbica 2, Smělý 1, Petrák 1, skóre po čtvrtinách:21:12,39:38,57:52,75:70

• Sršni Písek-BA Nymburk 83:49

V neděli nás čekal přímý souboj o první místo. První poločas zápasu byl poměrně vyrovnaný a do šaten jsme šli se ztrátou tří bodů. Ve druhém poločase se nám přestalo dařit v útoku a bohužel jsme začali kupit jednu chybu za druhou, což dokládá 37 ztrát!!!, které Písek nemilosrdně trestal a nedal nám šanci se zápasem cokoliv udělat. „Doufám, že se kluci z chyb poučí a další zápasy zvládneme mnohem lépe,“ vyjádřil naději Standa Votroubek.

Body: Zajíc 16, Křemen 15, Adamec 6, Synáček 5, Baštář 3, Gevorkyan 2, Smělý 2, skóre po čtvrtinách: 20:10, 34:31, 49:38, 83:49.

Mladší minižáci U12, přípravná soutěž ml. minižáků

• TJ Slavoj Český Brod : BA Nymburk 53:84 a 41:90

Minižáci U12 odjeli odehrát dvě utkání do Českého Brodu. Přestože soupeř měl velkou výškovou převahu, kluci vstoupili do utkání nebojácně a s velkým nasazením. Předvedli soustředěný výkon a dobrou obranou a kolektivní hrou navyšovali své vítezství až na rozdíl 31 bodů.

Body: Hauerland 16, Slavíček 16, Grepl 15, Sokolovský 15, Vyskočil 9, Roza, Kroupa po 4, Rasocha 3, Kytýř 2

V druhém utkání kluci zopakovali dobrou hru z prvního utkání a zvítězili ještě vyšším rozdílem bodů. Za obě odehraná utkání zaslouží kluci velkou pochvalu.

Body: Grepl 30, Hauerland 20, Slavíček 14, Roza 9, Vyskočil 7, Rasocha 6, Kytýř, Sokolovský po 2

• BA Nymburk : TJ Sokol Pečky 126:13 a 93:7

V neděli kluci nastoupili na domácí palubovce ke dvěma odloženým utkáním proti Sokolu Pečky. Svému soupeři nedali žádnou šanci a obě utkání vyhráli vysokým rozdílem.

Body 1.utkání: Grepl, Hauerland po 24, Vyskočil 20, Sokolovský, Roza po 17, Jakeš 9, Slavíček 8, Rasocha 5, Kroupa 2

Body 2.utkání: Vyskočil 17, Jakeš 15, Roza, Grepl po 14, Slavíček 12, Sokolovský 9, Hauerland 8, Mach, Kroupa po 2

• TJ Sokol Pečky : NBK Juventa Milovice24:114

Kluci nastoupili po měsíční pauze k soutěžnímu zápasu, kdy chtěli napravit špatný výkon z předešlého utkání. Začátek zápasu nám vyšel na výbornou, hráli jsme rychlý minibasketbal, sice s pár ztrátami, ale koš domácích byl permanentně pod naší palbou. První poločas skončil naší výhrou 51:10. Ve druhém poločase bylo naším cílem udržet útočné tempo, ale také zlepšit hru v obraně. V útoku jsme nepolevili, ale v obraně to bylo slabší. Poslední čtvrtina byla už jen o tom, kdo a kdy prolomí stobodovou hranici.

"Všem hráčům patří velká pochvala, v útoku se snažili hrát rychle a kombinačně, nikdo neřešil, kdo si dá koš. Nakonec si každý náš hráč zapsal do střelecké statistiky alespoň bod,“ pochválil trenér Horák.

Body: Novák Filip 17, Kramule Tadeáš 15, Kudrlička Jakub 14, Handl Štěpán 14, Petkanov Stefan 10, Zahradník Viktor 10, Zejdl Vojtěch 8, Kudrlička Šimon 7, Možíš Kryštof 7, Slovik Tomáš 6, Pospíšil Max 4, Ladjimi Adam 2. Fauly:11:2, Trojky:1:3, TH: 0/0 : 11/17, čtvrtiny: 6:28, 4:23, 9:31, 5:32

• TJ Sokol Pečky-NBK Juventa Milovice 6:88

Úvod utkání byl ve znamení našeho útočného trápení, koš domácích byl opět pod naší palbou, ale opustila nás střelecké štěstíčko, nakonec se opět vrátilo na konci první čtvrtiny a do konce zápasu to byl ohňostroj. Soupeř sice v zápase zaznamenal pouze 6. bodů, ale naše hra v obraně nebyla zase tolik přesvědčivá, domácí hráči se často a snadno dostávali pod náš koš, jakoby jsme je tam pouštěli na „opušťák“. I v tomto utkání se alespoň jednou prosadil každý náš hráč.

"V době kdy se nám střelecky nedařilo, jsme měli zachovat větší klid. Ve hře dozadu musíme ještě přidat, silnější soupeř nás bude určitě trestat," nastínil další plány trenér Horák.

Body: Kudrlička Jakub 22, Kudrlička Šimon 12, Novák Filip 12, Zahradník Viktor 8, Pospíšil Max 8, Petkanov Stefan 6, Handl Štěpán 6, Zejdl Vojtěch 4, Kramule Tadeáš 4, Slovik Tomáš 2, Možíš Kryštof 2, Ladjimi Adam 2. Fauly:7:1, Trojky: 0:0, TH: 0/0 : 4/9, čtvrtiny: 2:15, 2:20, 2:23, 0:30

Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

• NBK Juventa Milovice - TJ Sokol Pečky 124:4

Na před zápasovém rozcvičení se naši hráči zcela zbytečně zalekli dvou vysokých hráček soupeře. Úvodní minuty zápasu se z obavy proměnily v horor, kdy se soupeř zaslouženě ujal vedení 4:3. Po našem oddechovém čase, který byl bouřlivý, přišel náš velký obrat a až do konce utkání se hrálo více méně na jeden koš. Sice jsme po oddechovém čase již neinkasovali, ale naše obrana byla děravá, jak cedník.

„S výhrou, která byla zasloužená, jsem spokojen, ale strašně mě mrzí (slabé slovo) nedůstojné a nevhodné chování některých našich hráčů ke konci a po konci utkání. Hráčům, kterých se to týkalo, bylo důrazně domluveno a ostatní hráči byli upozorněni, že to chování nebude již nikdy tolerováno,"

Zůstal tajemný trenér Horák

Body: Novák Filip 48, Pospíšil Max 18, Kramule Tadeáš 16, Slovik Tomáš 16, Zahradník Viktor 8, Gál Jakub 4, Strnadel Viktor 4, Ladjimi Adam 4, Hutyra Adam 2, Erben Vojtěch 2, Mammadov David 2.

Fauly:4:19, Trojky: 3:0, TH: 13/27 : 0/4, čtvrtiny: 27:4, 36:0, 31:0, 30:0

• NBK Juventa Milovice -TJ Sokol Pečky99:3

Úvod zápasu byl z obou stran nulový, teprve až ve 4. minutě jsme protrhli střeleckou smůlu. Skóre začalo pomalu narůstat v náš prospěch a bodový náskok se pomalu navyšoval. Naše nasazení však nebylo dostatečné a navíc poslední minuty před koncem 2. čtvrtiny hráči doslova odchodili. Při oddechovém čase v závěru 2. čtvrtiny a v poločasové přestávce byli všichni hráči důrazně upozorněni, aby zvýšili svou aktivitu. Domluva pomohla a hra týmu se ve druhém poločase zlepšila a tým dokráčel k vítězství.

„Se vším respektem k soupeři, který nebyl dnes silný, jsem očekával hlavně od hráčů pro které je to první sezóna větší aktivitu a odhodlání, na tréninku se hrát nebojí, ale v dnešním zápase někteří zůstali za očekáváním," dodal trenér Horák

Body: Kramule Tadeáš 26, Zahradník Viktor 18, Pospíšil Max 17, Novák Filip 12, Ladjimi Adam 12, Slovik Tomáš 10, Gustiuc Erik 2, Netušil Marek 2. Fauly:7:12, Trojky: 2:0, TH: 1/8 : 1/4, čtvrtiny: 20:0, 14:0, 38:0, 27:3