Příprava

PROHRA SE ZIELONOU GOROU

10. 9. 2022

Ve třetím přípravném utkání jsme na neutrální půdě v Trutnově podlehli Zieloné Goře 78:85. S předním polským celkem jsme zaspali úvod, pak jsme ještě do poločasu získali desetibodové vedení, ale ve druhé půli už hráčům i vzhledem k únavě z náročné přípravy nevycházela tolik střelba. nejlepším střelcem týmu byl s 19 body Rapolas Ivanauskas.

Utkání se hrálo v Trutnově, tedy na půl cesty pro oba týmy. Úvod patřil polskému celku, který si rychle získal desetibodové vedení i díky dobře hrajícímu Hadzibegovičovi. Hráč, který před třemi roky absolvoval v Nymburce přípravu, zaznamenal celkem 29 bodů a 18 doskoků. Ve druhé čtvrtině ale Nymburk předváděl svůj zatím nejlepší basketbal v přípravě, dařilo se mu v útoku i obraně a pod taktovkou Erica Locketta, Lukáše Palyzy a Sterlinga Gibbse skóre rychle otočil ve své desetibodové vedení.

Po změně stran se ale proti dobré polské obraně prosazoval zejména Ivanauskas a Zielona Gora postupně získala mírné vedení, které uhájila až do konce. Nymburskou snahu o závěrečný zvrat zhatilo nepříjemné zranění Gibbse, který musel být ošetřován.

ERA Basketball Nymburk - Zielona Gora 78:85 (19:29, 29:14, 10:19, 20:23)

Nejvíce bodů: Ivanauskas 19, Lockett a Palyza po 15, Gibbs 11, Simmons 8, Watson 4, Benda 3, Kovář 2, Tůma 1 - Hadzibegovič 29, Kutlesič 18.