PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA PALUBOVKÁCH

30. 9. 2020

O prodlouženém víkendu si poprvé zahráli muži Basketbalu Polabí, bohužel nekompletní a s jedním z nejtěžších soupeřů Pískem. Zápasy juniorů proti USK a Litoměřicím byly odloženy, stejně tak jako zápas nymburských U11. Starší žáci U15 v lize sice prohráli s USK, ale v důležitém utkání porazili Kbely. V nadregionální lize U15 tým složený především z mladších hráčů i po třetím kole čeká na výhru. Naopak vítězně vstoupili do sezony starší minižáci, když převálcovali Kolín a půl na půl to měli ve dvou zápasech nejmladší minižáci NBK Juventa Milovice v Mělníku.
  • 1.liga mužů - základní část

Basketbal Polabí : Sokol Písek Sršni 73:122

Do prvního utkání v 1.lize jsme nastoupili v nekompletní sestavě a celkem se 6 juniory, pro některé to byl první start v mužské lize a zároveň první soutěžní zápas od března.

Utkání bylo z naší strany plné nepřesností, nikdo nevěděl co očekávat od druhého spoluhráče a tak jsme měli velké množství nevynucených ztrát které pramenili z naší nesehranosti, i tak jsme se snažili, nicméně na výškově lepšího soupeře v čele se Svobodou jsme prohrávali jeden doskok za druhým, v útoku jsme se nedokázali v klidu postavit, podívat se a pak až hrát, čehož Písek využíval k rychlých brejkům a pokud neuspěl v zakončení na poprvé, měl mnohdy 2 až 3 šance znovu díky útočnému doskoku kdy jsme nebyli absolutně schopni vzít hráče na záda a jít si pro míč.

Zápas nám po dlouhé pauze ukázal velké nedostatky, zároveň byl ale příležitostí pro mladé hráče vyzkoušet si mužský basketbal, nabrat drahocenné zkušenosti a pokusit se zase o kousek zlepšit, jelikož během sezóny jak se sehrát je pouze na zápasech, tak věříme i k velmi tvrdému losu na začátku sezóny, že naše forma bude mít jen vzestupnou tendenci, přidají se k nám hráči z KNBL a diváci se budou opět moci těšit na náš atraktivní basketbal.

Body: Jirák 18, Dlugoš 13, Votroubek 9, Mareš a Fišera 7, Valentíny 6, Kořínek 5, Srník 4, Kotil a Holoubek 2, čtvrtiny: 18:27, 22:34, 15:30, 18:21

• Starší žáci U15 - liga

USK Praha - BA Nymburk 86:58

V první čtvrtině jsme nastoupili velmi koncentrovaně zejména v obraně a tento úsek jsme dokonce s favorizovanými USK vyhráli. Ve druhé čtvrtině jsme střídali dobré a horší pasáže, bohužel už zde jsme udělali spoustu hloupých ztrát a soupeři darovali několik lehkých košů, i tak to v poločase nevypadalo úplně zle. Po přestávce na nás soupeř zatlačil, naši kluci zpanikařili a naházeli soupeři několik balónů přímo do ruky a během jedné minuty nám soupeř odskočil a udělal si rozhodující náskok.

Body: Gevorkyan 17, Adamec 15, Křemen 11, Vrchota 5, Dittrich 4, Frič a Snop po 2, Smělý a Vodrážka po 1. Fauly 17:18, Trojky 4:5, TH 20/10:20/11, Stav po čtvrtinách: 12:15 35:26 62:44.

TJ Sokol Kbely - BA Nymburk 43:76

Celý první poločas nám trvalo vypořádat se s fyzicky o něco vyspělejším soupeřem, hra byla rozkouskovaná a velmi nevzhledná. Ve druhém poločase jsme soupeře rozběhali, soupeř přestal stíhat a my už jsme jen postupně navyšovali náskok.

Body: Vrchota 26, Gevorkyan 12, Křemen 8, Frič a Snop po 7, Adamec 5, Vodrážka 4, Prokeš 3, Nazarčuk a Smělý po 2. Fauly 22:21, Trojky 0:3, TH 23/7:32/17, Stav po čtvrtinách: 17:14 31:38 41:54)

• Starší žáci U15 - nadregionální liga

NBK Juventa Milovice : Slovan Varnsdorf73:91

Body: Procházka 27, Kamenec 15, Jelínek, Jenčík a Hájek po 8, Toporkov 4, Nováček 3, trojky: 0, TH: 20/7, čtvrtiny: 12:21, 18:18, 15:35, 28:17

• Starší minižáci U13 - krajský přebor

BA Nymburk - BC Kolín 90:10

Družstvo U13 vítězí v prvním soutěžním utkání sezóny, když na naši palubovku zavítal soupeř z Kolína. Do zápasu jsme vstoupili skvělou obranou a kolektivní hrou v útoku, první čtvrtina skončila za stavu 34:2 pro nás. Kolín se pak trochu oklepal, ale i tak jsme došli pro solidní vítězství 90:10.

Body: Davídek 14, Nozar 13, Újezdský 10, Sojka a Poláček 8, Kvíz 7, Hauser a Kovač 6, Hazdra, Hamtil a Vitovský 4, Tobiáš, Klouček a Kubálek 2

• Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

BK Mělník : NBK Juventa Milovice 41:58

Od začátku utkaní jsme si vytvořili mírný náskok. Bohužel po polovině utkaní jsme o náskok přišli i přesto, že soupeř hrál již ve čtyřech. Po oddechovém čase jsme zlepšili hru a právem vyhráli.

Body: Novák Kryštof 13.,Frémund 10.,Petkanov 10.,Novák Filip 10.,Kudrlička Šimon 6.,Zahradník 3.,Zejdl 2,Novotný 2.,Kudrlička Jakub 2, čtvrtiny: 8:15,13:15,11:13,8:15

BK Mělník : NBK Juventa Milovice 42:31

Tým soupeře nechal hrát po většinu utkání své dva nejlepší hráče. My jsme naopak šli do zápasu s tím, že si zahrají všichni naši hráči, aby nabrali zkušenosti. „Zápas jsme prohráli, ale prohra jen o 11 bodů mě příjemně překvapila a beru ji jako naše vítězství,“ řekl k zápasu trenér Horák.

Body: Novák Kryštof 11, Petkanov, Kudrlička Jakub 7, Kudrlička Šimon 2, Novák Filip 2.

Dále v obou zápasech nastoupili: Mammadov, Kramule, Bránský, Pospíšil, Slovík, Motyčka

David, čtvrtiny: 14:5, 10:7, 8:8, 10:11